D17 100 m Vind: +0.2 Finale A Finale | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03) | 03 | Amager AC | 12.41 | |||||||||||
D17 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03) | 03 | Amager AC | 5.80 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
D17 Kuglestød 5.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ali Hussein Ali Hussein ('04) | 04 | / IRQ | 6.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 100 m Vind: +0.2 Finale A Finale | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05) | 05 | Amager AC | 13.87 | PB | ||||||||||
2 | Lucas SpuurLucas Spuur ('05) | 05 | Hvidovre AM | 15.16 | PB | ||||||||||
3 | Marius HansenMarius Hansen ('06) | 06 | Amager AC | 15.59 | PB | ||||||||||
D15 300 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | David RørvigDavid Rørvig ('06) | 06 | Hvidovre AM | 44.57 | PB | ||||||||||
2 | Marius HansenMarius Hansen ('06) | 06 | Amager AC | 49.96 | PB | ||||||||||
D15 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | David RørvigDavid Rørvig ('06) | 06 | Hvidovre AM | 4.47 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05) | 05 | Amager AC | 4.20 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marius HansenMarius Hansen ('06) | 06 | Amager AC | 3.95 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lucas SpuurLucas Spuur ('05) | 05 | Hvidovre AM | 3.69 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Kuglestød 4.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05) | 05 | Amager AC | 8.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lucas SpuurLucas Spuur ('05) | 05 | Hvidovre AM | 15.62 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P15 100 m Vind: +0.2 Finale A Finale | Vind: +0.2 | ||||||||||||||
1 | Jamilla JensenJamilla Jensen ('06) | 06 | Herlev Atletik | 14.25 | |||||||||||
2 | Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06) | 06 | Herlev Atletik | 14.28 | |||||||||||
P15 300 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05) | 05 | Amager AC | 44.39 | PB | ||||||||||
2 | Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06) | 06 | Amager AC | 50.14 | SB | ||||||||||
3 | Jamilla JensenJamilla Jensen ('06) | 06 | Herlev Atletik | 51.77 | PB | ||||||||||
P15 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05) | 05 | Amager AC | 1.60 | |||||||||||
2 | Adriana Vennervald OperaAdriana Vennervald Opera ('06) | 06 | AK Brøndby | 1.40 | PB | ||||||||||
P15 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05) | 05 | Amager AC | 4.58 | 0.0 | ||||||||||
P15 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05) | 05 | Amager AC | 9.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06) | 06 | Herlev Atletik | 8.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jamilla JensenJamilla Jensen ('06) | 06 | Herlev Atletik | 6.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Spydkast 500 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05) | 05 | Amager AC | 28.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D13 100 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07) | 07 | Amager AC | 12.91 | PB | ||||||||||
2 | Noah BankNoah Bank ('07) | 07 | Herlev Atletik | 13.61 | PB | ||||||||||
3 | Lake AxenLake Axen ('07) | 07 | Herlev Atletik | 13.94 | PB | ||||||||||
4 | Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07) | 07 | Amager AC | 14.44 | SB | ||||||||||
5 | Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07) | 07 | Amager AC | 15.32 | PB | ||||||||||
6 | Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08) | 08 | Herlev Atletik | 15.57 | PB | ||||||||||
D13 300 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07) | 07 | Amager AC | 42.09 | PB | ||||||||||
2 | Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07) | 07 | HGATM | 44.24 | PB | ||||||||||
D13 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lake AxenLake Axen ('07) | 07 | Herlev Atletik | 1.50 | |||||||||||
2 | Noah BankNoah Bank ('07) | 07 | Herlev Atletik | 1.30 | |||||||||||
3 | Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08) | 08 | Herlev Atletik | 1.20 | |||||||||||
D13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07) | 07 | Amager AC | 4.95 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lake AxenLake Axen ('07) | 07 | Herlev Atletik | 4.51 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07) | 07 | Amager AC | 4.21 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08) | 08 | Herlev Atletik | 3.49 | 0.0 | ||||||||||
D13 Kuglestød 3.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Noah BankNoah Bank ('07) | 07 | Herlev Atletik | 11.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07) | 07 | Amager AC | 6.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D13 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07) | 07 | Amager AC | 32.88 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07) | 07 | Amager AC | 21.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 100 m | |||||||||||||||
Finale 1 Vind: +0.7 | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 14.74 | PB | ||||||||||
2 | Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 15.21 | PB | ||||||||||
3 | Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 15.57 | PB | ||||||||||
4 | Aya MouchkirAya Mouchkir ('08) | 08 | Amager AC | 16.01 | PB | ||||||||||
5 | Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08) | 08 | Amager AC | 16.39 | PB | ||||||||||
Finale 2 Vind: +0.1 | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07) | 07 | Amager AC | 13.67 | |||||||||||
2 | Estha FærchEstha Færch ('07) | 07 | Amager AC | 14.62 | PB | ||||||||||
3 | Sandra GhateiSandra Ghatei ('07) | 07 | Amager AC | 15.77 | PB | ||||||||||
4 | Sofia PetrellaSofia Petrella ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 17.31 | PB | ||||||||||
P13 300 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Naima El Ouargui-MayerhofNaima El Ouargui-Mayerhof ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 1:00.33 | PB | ||||||||||
P13 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07) | 07 | Amager AC | 1.35 | |||||||||||
2 | Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 1.35 | |||||||||||
3 | Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08) | 08 | Amager AC | 1.30 | PB | ||||||||||
4 | Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 1.25 | =PB | ||||||||||
5 | Aya MouchkirAya Mouchkir ('08) | 08 | Amager AC | 1.25 | PB | ||||||||||
6 | Sofia PetrellaSofia Petrella ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 1.10 | |||||||||||
P13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07) | 07 | Amager AC | 4.81 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Estha FærchEstha Færch ('07) | 07 | Amager AC | 4.39 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 4.25 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 4.07 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Aya MouchkirAya Mouchkir ('08) | 08 | Amager AC | 3.63 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Sandra GhateiSandra Ghatei ('07) | 07 | Amager AC | 3.45 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 3.44 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07) | 07 | Amager AC | 3.11 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Naima El Ouargui-MayerhofNaima El Ouargui-Mayerhof ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 2.94 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P13 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08) | 08 | Amager AC | 9.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 8.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08) | 08 | Amager AC | 7.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 7.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sandra GhateiSandra Ghatei ('07) | 07 | Amager AC | 6.99 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07) | 07 | Amager AC | 6.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Estha FærchEstha Færch ('07) | 07 | Amager AC | 6.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sofia PetrellaSofia Petrella ('08) | 08 | Frederiksberg IF | 5.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Line Drikkjær SvareLine Drikkjær Svare ('08) | 08 | Amager AC | 29.39 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08) | 08 | Amager AC | 14.28 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07) | 07 | Amager AC | 11.26 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 80 m Vind: +0.6 Finale A Finale | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Balder BreinholstBalder Breinholst ('10) | 10 | Amager AC | 12.39 | PB | ||||||||||
2 | Nil AxenNil Axen ('10) | 10 | Herlev Atletik | 12.92 | PB | ||||||||||
3 | Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 13.13 | PB | ||||||||||
4 | Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 13.72 | PB | ||||||||||
5 | Max William B FrederiksenMax William B Frederiksen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 14.06 | PB | ||||||||||
D11 300 m | |||||||||||||||
Finale 1 | |||||||||||||||
1 | Vagn BjørnVagn Bjørn ('10) | 10 | Amager AC | 53.63 | PB | ||||||||||
2 | Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 53.92 | PB | ||||||||||
3 | William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10) | 10 | Amager AC | 1:06.59 | PB | ||||||||||
Finale 2 | |||||||||||||||
1 | Balder BreinholstBalder Breinholst ('10) | 10 | Amager AC | 54.23 | PB | ||||||||||
2 | Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 54.74 | PB | ||||||||||
3 | Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09) | 09 | Amager AC | 58.30 | PB | ||||||||||
4 | Max William B FrederiksenMax William B Frederiksen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 1:00.69 | PB | ||||||||||
D11 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vagn BjørnVagn Bjørn ('10) | 10 | Amager AC | 1.20 | |||||||||||
2 | Nil AxenNil Axen ('10) | 10 | Herlev Atletik | 1.10 | =PB | ||||||||||
3 | Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 1.10 | =PB | ||||||||||
4 | Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09) | 09 | Amager AC | 1.00 | PB | ||||||||||
D11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Vagn BjørnVagn Bjørn ('10) | 10 | Amager AC | 3.72 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 3.71 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nil AxenNil Axen ('10) | 10 | Herlev Atletik | 3.56 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09) | 09 | Amager AC | 3.56 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 3.50 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 3.29 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 2.90 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10) | 10 | Amager AC | 7.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 7.06 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 6.85 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Balder BreinholstBalder Breinholst ('10) | 10 | Amager AC | 18.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10) | 10 | Amager AC | 14.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 14.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 80 m Vind: +0.6 Finale A Finale | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Karla Kathrine Viggers FaKarla Kathrine Viggers Fa ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 12.40 | PB | ||||||||||
2 | Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10) | 10 | Amager AC | 13.28 | PB | ||||||||||
3 | Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 13.47 | PB | ||||||||||
4 | Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10) | 10 | Amager AC | 13.78 | PB | ||||||||||
5 | Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 13.86 | PB | ||||||||||
P11 300 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Karla Kathrine Viggers FaKarla Kathrine Viggers Fa ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 51.69 | PB | ||||||||||
2 | Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10) | 10 | Amager AC | 56.67 | PB | ||||||||||
Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10) | 10 | Amager AC | DQ | ||||||||||||
P11 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10) | 10 | Amager AC | 1.20 | PB | ||||||||||
2 | Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 1.10 | |||||||||||
3 | Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 1.10 | PB | ||||||||||
P11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Karla Kathrine Viggers FaKarla Kathrine Viggers Fa ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 4.17 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P11 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10) | 10 | Frederiksberg IF | 6.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09) | 09 | Frederiksberg IF | 5.40 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 Spydkast 400 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10) | 10 | Amager AC | 5.63 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 40 m Vind: +0.7 Finale A Finale | Vind: +0.7 | ||||||||||||||
1 | Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11) | 11 | Amager AC | 6.84 | |||||||||||
2 | Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12) | 12 | Amager AC | 7.00 | PB | ||||||||||
3 | August HviidAugust Hviid ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 7.21 | PB | ||||||||||
4 | Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 7.50 | |||||||||||
5 | Sebastian GretlundSebastian Gretlund ('12) | 12 | Amager AC | 7.75 | PB | ||||||||||
6 | Villum BøhlkeVillum Bøhlke ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 8.08 | PB | ||||||||||
D9 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12) | 12 | Amager AC | 1:19.15 | SB | ||||||||||
2 | Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11) | 11 | Amager AC | 1:19.22 | PB | ||||||||||
3 | August HviidAugust Hviid ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 1:21.32 | PB | ||||||||||
4 | Sebastian GretlundSebastian Gretlund ('12) | 12 | Amager AC | 1:31.71 | |||||||||||
5 | Alex Kold HenriksenAlex Kold Henriksen ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 1:37.17 | PB | ||||||||||
6 | Mikkel Sterup AbrahamssonMikkel Sterup Abrahamsson ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 1:39.87 | PB | ||||||||||
D9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11) | 11 | Amager AC | 3.89 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12) | 12 | Amager AC | 3.31 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | August HviidAugust Hviid ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 3.08 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 2.85 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Sebastian GretlundSebastian Gretlund ('12) | 12 | Amager AC | 2.62 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Alex Kold HenriksenAlex Kold Henriksen ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 2.62 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Mikkel Sterup AbrahamssonMikkel Sterup Abrahamsson ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 2.54 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Villum BøhlkeVillum Bøhlke ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 2.43 | +0.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Ville Rørbeck NørrebyVille Rørbeck Nørreby ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 31.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alex Kold HenriksenAlex Kold Henriksen ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 27.23 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mikkel Sterup AbrahamssonMikkel Sterup Abrahamsson ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 23.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Villum BøhlkeVillum Bøhlke ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 18.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 40 m Vind: +0.6 Finale A Finale | Vind: +0.6 | ||||||||||||||
1 | Clara Rosenberg AbrahamsenClara Rosenberg Abrahamsen ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 7.17 | PB | ||||||||||
2 | Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 7.50 | |||||||||||
3 | Selma GarnæsSelma Garnæs ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 7.51 | PB | ||||||||||
4 | Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 7.94 | |||||||||||
5 | Johanna HøjJohanna Høj ('12) | 12 | Amager AC | 7.98 | PB | ||||||||||
6 | Alma Ertman BrøndumAlma Ertman Brøndum ('12) | 12 | Amager AC | 10.16 | PB | ||||||||||
P9 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Lykke Aspelund FaurschouLykke Aspelund Faurschou ('12) | 12 | Amager AC | 1:33.81 | PB | ||||||||||
2 | Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 1:34.91 | |||||||||||
3 | Johanna HøjJohanna Høj ('12) | 12 | Amager AC | 1:38.10 | PB | ||||||||||
P9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Clara Rosenberg AbrahamsenClara Rosenberg Abrahamsen ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 2.71 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 2.68 | -0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Johanna HøjJohanna Høj ('12) | 12 | Amager AC | 2.55 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lykke Aspelund FaurschouLykke Aspelund Faurschou ('12) | 12 | Amager AC | 2.50 | -0.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kamma KorsgaardKamma Korsgaard ('12) | 12 | Amager AC | 2.09 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Augusta BruzeliusAugusta Bruzelius ('12) | 12 | Amager AC | 2.04 | -0.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alma Ertman BrøndumAlma Ertman Brøndum ('12) | 12 | Amager AC | 1.78 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
P9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Clara Rosenberg AbrahamsenClara Rosenberg Abrahamsen ('11) | 11 | Frederiksberg IF | 19.94 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kajsa Kyster HvelplundKajsa Kyster Hvelplund ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 13.58 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Lykke Aspelund FaurschouLykke Aspelund Faurschou ('12) | 12 | Amager AC | 12.10 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kamma KorsgaardKamma Korsgaard ('12) | 12 | Amager AC | 11.36 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Marie RoelsgaardMarie Roelsgaard ('12) | 12 | Frederiksberg IF | 10.70 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Augusta BruzeliusAugusta Bruzelius ('12) | 12 | Amager AC | 7.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Alma Ertman BrøndumAlma Ertman Brøndum ('12) | 12 | Amager AC | 6.85 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D7 40 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Storm Breinholst Storm Breinholst ('13) | 13 | Amager AC | 7.45 | |||||||||||
2 | Oskar Kofoed-Nielsen Oskar Kofoed-Nielsen ('14) | 14 | Amager AC | 7.90 | PB | ||||||||||
3 | Felix Bäckström Nielsen Felix Bäckström Nielsen ('13) | 13 | Amager AC | 8.19 | |||||||||||
4 | Marc Sindhøj Marc Sindhøj ('13) | 13 | Amager AC | 8.62 | PB | ||||||||||
D7 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Storm Breinholst Storm Breinholst ('13) | 13 | Amager AC | 3.18 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Oskar Kofoed-Nielsen Oskar Kofoed-Nielsen ('14) | 14 | Amager AC | 3.01 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Felix Bäckström Nielsen Felix Bäckström Nielsen ('13) | 13 | Amager AC | 2.39 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Marc Sindhøj Marc Sindhøj ('13) | 13 | Amager AC | 2.37 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
D7 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Storm Breinholst Storm Breinholst ('13) | 13 | Amager AC | 16.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Felix Bäckström Nielsen Felix Bäckström Nielsen ('13) | 13 | Amager AC | 15.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Oskar Kofoed-Nielsen Oskar Kofoed-Nielsen ('14) | 14 | Amager AC | 14.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Marc Sindhøj Marc Sindhøj ('13) | 13 | Amager AC | 7.76 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P7 40 m Vind: +0.1 Finale A Finale | Vind: +0.1 | ||||||||||||||
1 | Nicoline Krogh Dissing Nicoline Krogh Dissing ('13) | 13 | Amager AC | 9.08 | PB | ||||||||||
P7 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nicoline Krogh Dissing Nicoline Krogh Dissing ('13) | 13 | Amager AC | 1.96 | 0.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
P7 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nicoline Krogh Dissing Nicoline Krogh Dissing ('13) | 13 | Amager AC | 8.59 | PB | ||||||||||
|