Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: UP Stævne 3.9.2020
Tårnby Stadion

D17 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC12.41
  
 
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC5.80
+0.5
  
 
 
5.80  X  X     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ali Hussein
Ali Hussein ('04)
/ IRQ6.31
  
 PB
 
5.48  X6.31 PB     
D15 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC13.87
  
 PB
2Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM15.16
  
 PB
3Marius HansenMarius Hansen ('06)Amager AC15.59
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM44.57
  
 PB
2Marius HansenMarius Hansen ('06)Amager AC49.96
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1David RørvigDavid Rørvig ('06)Hvidovre AM4.47
0.0
  
 PB
 
  X4.47 PB  X     
2Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC4.20
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
4.20 PB3.67     
3Marius HansenMarius Hansen ('06)Amager AC3.95
0.0
  
 PB
 
3.94 PB3.95 PB
 0.0
  X     
4Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM3.69
0.0
  
 
 
3.313.69
 0.0
3.58
 0.0
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC8.40
  
 
 
8.408.218.21     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Lucas SpuurLucas Spuur ('05)Hvidovre AM15.62
  
 PB
 
14.24 SB15.62 PB14.54     
P15 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik14.25
  
 
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik14.28
  
 
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC44.39
  
 PB
2Clara Juul PallesenClara Juul Pallesen ('06)Amager AC50.14
  
 SB
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik51.77
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.60
  
 
2Adriana Vennervald OperaAdriana Vennervald Opera ('06)AK Brøndby1.40
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC4.58
0.0
  
 
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.01
  
 
 
  X8.819.01     
2Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik8.17
  
 
 
7.927.758.17     
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik6.91
  
 
 
6.866.84      
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC28.96
  
 PB
 
26.93 PB28.96 PB26.74     
D13 100 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC12.91
  
 PB
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik13.61
  
 PB
3Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik13.94
  
 PB
4Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC14.44
  
 SB
5Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC15.32
  
 PB
6Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik15.57
  
 PB
D13 300 m    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC42.09
  
 PB
2Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)HGATM 44.24
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.50
  
 
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.30
  
 
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.20
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Carl Bäckström NielsenCarl Bäckström Nielsen ('07)Amager AC4.95
0.0
  
 
 
4.824.884.95     
2Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.51
+0.4
  
 
 
4.51
 1.0
4.254.27     
3Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC4.21
0.0
  
 
 
4.21
 0.0
  X
 0.0
4.11
 0.0
     
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik3.49
0.0
  
 
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik11.15
  
 PB
 
10.4310.2311.15 PB     
2Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC6.43
  
 
 
4.636.435.97     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC32.88
  
 PB
 
32.88 PB26.5628.15     
2Emil Zilmer LundEmil Zilmer Lund ('07)Amager AC21.96
  
 PB
 
19.55 PB21.96 PB21.42     
P13 100 m    
Finale 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF14.74
  
 PB
2Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF15.21
  
 PB
3Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF15.57
  
 PB
4Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC16.01
  
 PB
5Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC16.39
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC13.67
  
 
2Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC14.62
  
 PB
3Sandra GhateiSandra Ghatei ('07)Amager AC15.77
  
 PB
4Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF17.31
  
 PB
P13 300 m    

Finale A

Finale
1Naima El Ouargui-MayerhofNaima El Ouargui-Mayerhof ('08)Frederiksberg IF1:00.33
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.35
  
 
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF1.35
  
 
3Line SvareLine Svare ('08)Amager AC1.30
  
 PB
4Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF1.25
  
 =PB
5Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC1.25
  
 PB
6Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF1.10
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC4.81
0.0
  
 
 
4.684.544.81     
2Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC4.39
0.0
  
 
 
4.39
 0.0
4.37
 1.0
4.27
 0.0
     
3Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF4.25
0.0
  
 PB
 
4.25 PB
 0.0
4.08
 0.0
4.22
 0.0
     
4Vilma Viggers FabildVilma Viggers Fabild ('08)Frederiksberg IF4.07
0.0
  
 
 
3.89
 0.0
4.07
 0.0
4.06
 0.4
     
5Aya MouchkirAya Mouchkir ('08)Amager AC3.63
0.0
  
 PB
 
3.63 PB
 0.0
3.47
 0.0
  X
 0.0
     
6Sandra GhateiSandra Ghatei ('07)Amager AC3.45
0.0
  
 PB
 
3.34 PB
 0.0
3.39 PB
 0.0
3.45 PB     
7Elsa Kyster HvelplundElsa Kyster Hvelplund ('08)Frederiksberg IF3.44
0.0
  
 
 
3.42
 0.0
3.44
 0.0
  X
 0.0
     
8Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC3.11
0.0
  
 
 
3.03
 0.0
3.11
 0.0
3.08     
9Naima El Ouargui-MayerhofNaima El Ouargui-Mayerhof ('08)Frederiksberg IF2.94
0.0
  
 PB
 
2.94 PB
 0.0
2.90
 0.0
  X
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC9.28
  
 
 
9.069.079.28     
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF8.79
  
 PB
 
7.308.49 PB8.79 PB     
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC7.51
  
 
 
7.127.517.05     
4Nanna Trier SvendsenNanna Trier Svendsen ('08)Frederiksberg IF7.36
  
 
 
6.736.907.36     
5Sandra GhateiSandra Ghatei ('07)Amager AC6.99
  
 PB
 
5.98 SB6.55 PB6.99 PB     
6Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.92
  
 
 
6.206.306.92     
7Estha FærchEstha Færch ('07)Amager AC6.08
  
 
 
  X5.906.08     
8Sofia PetrellaSofia Petrella ('08)Frederiksberg IF5.68
  
 
 
5.685.595.56     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC29.39
  
 PB
 
24.75 PB29.39 PB27.36     
2Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC14.28
  
 PB
 
13.98 PB14.11 PB14.28 PB     
3Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC11.26
  
 SB
 
  X11.26 SB  X     
D11 80 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC12.39
  
 PB
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik12.92
  
 PB
3Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10)Frederiksberg IF13.13
  
 PB
4Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF13.72
  
 PB
5Max William B FrederiksenMax William B Frederiksen ('10)Frederiksberg IF14.06
  
 PB
D11 300 m    
Finale 1
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC53.63
  
 PB
2Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10)Frederiksberg IF53.92
  
 PB
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC1:06.59
  
 PB
Finale 2
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC54.23
  
 PB
2Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF54.74
  
 PB
3Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09)Amager AC58.30
  
 PB
4Max William B FrederiksenMax William B Frederiksen ('10)Frederiksberg IF1:00.69
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.20
  
 
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1.10
  
 =PB
3Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF1.10
  
 =PB
4Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09)Amager AC1.00
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3.72
0.0
  
 
 
3.72
 1.0
3.683.71     
2Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10)Frederiksberg IF3.71
0.0
  
 PB
 
3.39 SB
 0.0
3.71 PB
 0.0
3.60
 0.0
     
3Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik3.56
0.0
  
 
 
3.56
 0.0
3.45
 0.0
  X
 0.0
     
4Johannes Mølbak JohansenJohannes Mølbak Johansen ('09)Amager AC3.56
0.0
  
 PB
 
3.28
 0.0
  X
 0.0
3.56 PB     
5Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10)Frederiksberg IF3.50
0.0
  
 
 
3.50
 0.0
3.423.37
 0.0
     
6Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF3.29
0.0
  
 
 
3.29
 0.0
3.26
 0.5
2.47
 0.0
     
7Tom Kold HenriksenTom Kold Henriksen ('09)Frederiksberg IF2.90
0.0
  
 
 
2.39
 0.0
  X
 0.1
2.90
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC7.29
  
 
 
7.296.987.06     
2Helk VilhelmHelk Vilhelm ('10)Frederiksberg IF7.06
  
 PB
 
6.71 PB5.567.06 PB     
3Samuel K. H. LarsenSamuel K. H. Larsen ('10)Frederiksberg IF6.85
  
 PB
 
5.84 PB6.36 PB6.85 PB     
D11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC18.24
  
 PB
 
18.24 PB  X  X     
2William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC14.55
  
 
 
12.7911.1514.55     
3Lasse Sterup AbrahamssonLasse Sterup Abrahamsson ('09)Frederiksberg IF14.09
  
 PB
 
12.49 PB14.09 PB10.52     
P11 80 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Karla Kathrine Viggers FaKarla Kathrine Viggers Fa ('10)Frederiksberg IF12.40
  
 PB
2Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC13.28
  
 PB
3Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF13.47
  
 PB
4Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC13.78
  
 PB
5Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF13.86
  
 PB
P11 300 m    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FaKarla Kathrine Viggers Fa ('10)Frederiksberg IF51.69
  
 PB
2Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC56.67
  
 PB
Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC DQ
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alva Wagner ToftdahlAlva Wagner Toftdahl ('10)Amager AC1.20
  
 PB
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.10
  
 
3Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF1.10
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Kathrine Viggers FaKarla Kathrine Viggers Fa ('10)Frederiksberg IF4.17
0.0
  
 PB
 
3.99 PB4.17 PB4.15     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF6.81
  
 PB
 
6.075.926.81 PB     
2Siri Milter FausagerSiri Milter Fausager ('09)Frederiksberg IF5.40
  
 PB
 
5.39 PB5.40 PB5.00     
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Ursula HelleskovUrsula Helleskov ('10)Amager AC5.63
  
 PB
 
  X5.63 PB  X     
D9 40 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC6.84
  
 
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC7.00
  
 PB
3
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF7.21
  
 PB
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF7.50
  
 
5
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC7.75
  
 PB
6
Villum Bøhlke
Villum Bøhlke ('12)
Frederiksberg IF8.08
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC1:19.15
  
 PB
2
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC1:19.22
  
 PB
3
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF1:21.32
  
 PB
4
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC1:31.71
  
 
5
Alex Kold Henriksen
Alex Kold Henriksen ('11)
Frederiksberg IF1:37.17
  
 PB
6
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF1:39.87
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen
Jonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)
Amager AC3.89
0.0
  
 
 
3.893.763.63     
2
Alexander Vedel Møller
Alexander Vedel Møller ('12)
Amager AC3.31
0.0
  
 
 
3.31
 0.0
3.21
 0.3
3.20
 0.0
     
3
Hviid August
Hviid August ('11)
Frederiksberg IF3.08
0.0
  
 PB
 
3.08 PB
 0.0
  X
 0.0
  X
 0.0
     
4
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF2.85
0.0
  
 
 
  X
 0.0
2.632.85     
5
Sebastian Gretlund
Sebastian Gretlund ('12)
Amager AC2.62
0.0
  
 
 
2.622.61
 0.3
2.57
 0.0
     
6
Alex Kold Henriksen
Alex Kold Henriksen ('11)
Frederiksberg IF2.62
0.0
  
 PB
 
2.47 PB
 0.0
2.56 PB
 0.0
2.62 PB
 0.0
     
7
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF2.54
0.0
  
 
 
2.52
 0.1
2.42
 0.0
2.54
 0.0
     
8
Villum Bøhlke
Villum Bøhlke ('12)
Frederiksberg IF2.43
+0.4
  
 
 
  X
 0.0
2.43
 0.0
2.35
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Ville Rørbeck Nørreby
Ville Rørbeck Nørreby ('12)
Frederiksberg IF31.20
  
 PB
 
25.7631.20 PB22.56     
2
Alex Kold Henriksen
Alex Kold Henriksen ('11)
Frederiksberg IF27.23
  
 PB
 
25.53 PB27.23 PB26.31     
3
Mikkel Sterup Abrahamsson
Mikkel Sterup Abrahamsson ('11)
Frederiksberg IF23.70
  
 PB
 
22.49 PB22.4823.70 PB     
4
Villum Bøhlke
Villum Bøhlke ('12)
Frederiksberg IF18.44
  
 PB
 
15.6314.3818.44 PB     
P9 40 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF7.17
  
 PB
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF7.50
  
 
3
Selma Garnæs
Selma Garnæs ('11)
Frederiksberg IF7.51
  
 PB
4
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF7.94
  
 
5
Johanna Høj
Johanna Høj ('12)
Amager AC7.98
  
 PB
6
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC10.16
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Lykke Aspelund Faurschou
Lykke Aspelund Faurschou ('12)
Amager AC1:33.81
  
 PB
2
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF1:34.91
  
 
3
Johanna Høj
Johanna Høj ('12)
Amager AC1:38.10
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF2.71
0.0
  
 
 
2.712.482.63     
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF2.68
-0.8
  
 
 
2.68
 0.0
2.68
 -0.2
  X
 -0.1
     
3
Johanna Høj
Johanna Høj ('12)
Amager AC2.55
0.0
  
 PB
 
2.55 PB
 -0.8
2.51
 -0.3
2.38     
4
Lykke Aspelund Faurschou
Lykke Aspelund Faurschou ('12)
Amager AC2.50
-0.7
  
 PB
 
2.29 PB
 0.0
2.50 PB
 0.0
2.50 =PB
 0.0
     
5
Kamma Korsgaard
Kamma Korsgaard ('12)
Amager AC2.09
0.0
  
 PB
 
1.90 PB
 0.0
  X
 -0.7
2.09 PB
 -0.6
     
6
Augusta Bruzelius
Augusta Bruzelius ('12)
Amager AC2.04
-0.5
  
 PB
 
2.02 PB
 0.0
1.982.04 PB
 0.0
     
7
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC1.78
0.0
  
 PB
 
1.78 PB
 -0.7
1.60
 -0.3
1.63
 -0.5
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Clara Rosenberg Abrahamsen
Clara Rosenberg Abrahamsen ('11)
Frederiksberg IF19.94
  
 PB
 
  X9.5519.94 PB     
2
Kajsa Kyster Hvelplund
Kajsa Kyster Hvelplund ('12)
Frederiksberg IF13.58
  
 PB
 
13.58 PB6.859.15     
3
Lykke Aspelund Faurschou
Lykke Aspelund Faurschou ('12)
Amager AC12.10
  
 PB
 
6.15 PB12.10 PB9.71     
4
Kamma Korsgaard
Kamma Korsgaard ('12)
Amager AC11.36
  
 PB
 
7.66 PB11.06 PB11.36 PB     
5
Marie Roelsgaard
Marie Roelsgaard ('12)
Frederiksberg IF10.70
  
 PB
 
6.357.5610.70 PB     
6
Augusta Bruzelius
Augusta Bruzelius ('12)
Amager AC7.31
  
 PB
 
4.04 PB7.31 PB5.99     
7
Alma Ertman Brøndum
Alma Ertman Brøndum ('12)
Amager AC6.85
  
 
 
6.176.855.16     
D7 40 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC7.45
  
 
2
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC7.90
  
 PB
3
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC8.19
  
 
4
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC8.62
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC3.18
0.0
  
 
 
3.18
 0.0
3.15
 0.0
2.96
 -0.5
     
2
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC3.01
0.0
  
 PB
 
2.93 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
2.91
 -0.8
     
3
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC2.39
0.0
  
 
 
2.39
 0.0
2.31
 0.0
2.25
 -0.1
     
4
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC2.37
0.0
  
 PB
 
2.33 PB
 0.0
2.26
 0.0
2.37 PB
 0.0
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC16.42
  
 
 
16.4214.6813.82     
2
Felix Bäckström Nielsen
Felix Bäckström Nielsen ('13)
Amager AC15.69
  
 PB
 
15.38 PB14.8715.69 PB     
3
Oskar Kofoed-Nielsen
Oskar Kofoed-Nielsen ('14)
Amager AC14.44
  
 PB
 
  X14.44 PB  X     
4
Marc Sindhøj
Marc Sindhøj ('13)
Amager AC7.76
  
 PB
 
6.74 PB7.76 PB7.69     
P7 40 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1
Nicoline Krogh Dissing
Nicoline Krogh Dissing ('13)
Amager AC9.08
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nicoline Krogh Dissing
Nicoline Krogh Dissing ('13)
Amager AC1.96
0.0
  
 
 
1.50
 0.0
1.96
 0.0
1.95
 -0.3
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nicoline Krogh Dissing
Nicoline Krogh Dissing ('13)
Amager AC8.59
  
 PB
 
8.59 PB5.758.02     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne