Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Glostrup: Stævne for store og små 5.9.2020
Glostrup Stadion

M 200 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Rebekka LütkenRebekka Lütken ('97)AK Brøndby27.42 w
  
  K 1
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC30.33 w
  
 
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC30.57 w
  
  K 2
4Søren BankeSøren Banke ('68)Glostrup IC37.07 w
  
 
M 800 m    

Finale A

Finale
1Nils Christian GregersNils Christian Gregers ('02)Trongårdens IF 2:06.43
  
 PB
2Christian KjellmanChristian Kjellman ('02)Trongårdens IF 2:09.07
  
 PB
3Michael Pedersen SkovlundMichael Pedersen Skovlund ('73)Trongårdens IF 2:22.42
  
 
4Luna Haugaard ChristensenLuna Haugaard Christensen ('05)BAK2:32.82
  
  K 1
5Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK2:34.97
  
  K 2
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Peter M. AdamsenPeter M. Adamsen KIF3.90
  
 SB
 
3.60
  O
3.70
  O
3.80
  O
3.90
  O
4.00
XXX
   
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Bak GrubertNanna Bak Grubert ('04)BAK5.21
+0.1
  
 SB
 
5.095.055.065.21 SB5.14  X  
P15 300 m hæk    

Finale A

Finale
1Annabelle VipleAnnabelle Viple ('05)Amager AC48.61
  
 PB
2Ada Nissen ThyrstedAda Nissen Thyrsted ('06)Amager AC51.34
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Filippa Maja RougFilippa Maja Roug ('05)BAK4.80
+1.2
  
 
 
4.804.33  X4.204.334.37  
D13 80 m    
Finale A
Vind: -0.1
Vind: -0.1
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)11.22
  
  F
2Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC11.29
  
 PB
3Frida LaursenFrida Laursen ('09)11.58
  
  F
4Ronja RevallRonja Revall ('09)12.20
  
  F
Finale B
Vind: -1.8
Vind: -1.8
1Kasper OldagerKasper Oldager ('07)Glostrup IC12.04
  
 PB
2Emilie StormEmilie Storm ('07)13.52
  
  F
3Emma ZornhagenEmma Zornhagen ('07)13.91
  
  F
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)11.61
  
  F
2Kasper OldagerKasper Oldager ('07)Glostrup IC12.53
  
 PB
3Emilie StormEmilie Storm ('07)12.64
  
  F
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Kasper OldagerKasper Oldager ('07)Glostrup IC4.00
0.0
  
 PB
 
  X4.00 PB3.983.903.983.97  
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)KIF2.40
  
 
 
2.10
XXO
2.20
  O
2.40
  O
2.50
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik4.40
-0.1
  
 PB
 
4.30 PB3.964.40 PB2.324.094.00  
2Emilie StormEmilie Storm ('07)Glostrup IC3.90
+0.2
  
 PB
 
3.45 PB3.90 PB3.833.90 =PB3.833.18  
3Emma ZornhagenEmma Zornhagen ('07)Glostrup IC3.42 w
+2.2
  
 
 
  X3.42 PB2.632.35  X  X  
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik6.47
  
 PB
 
5.566.036.226.016.47 PB  X  
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)Glostrup IC4.43
-0.3
  
 
 
4.353.81  X4.35  X4.43  
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC12.83 w
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frida LaursenFrida Laursen ('09)Glostrup IC4.25
0.0
  
 PB
 
4.174.23 PB4.204.24 PB4.24 =PB4.25 PB  
2Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik2.92
-1.3
  
 
 
2.92  –  –  –  –  –  
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ronja RevallRonja Revall ('09)Greve Atletik5.65
  
 
 
4.654.745.405.655.225.57  
K60 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Gerda RibjergGerda Ribjerg ('60)Fremad Holbæk10.98
  
 
 
9.5010.5810.3410.98  X  X  
M65 300 m hæk 76.2 cm    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1:03.52
  
 PB
M65 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA7.68
  
 PB
 
6.50 PB7.04 PB7.42 PB7.68 PB7.357.48  

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten