Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Regionsstævne 3.9.2020
Vejle Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Kasper FilsøKasper Filsø ('90)Vejle IF11.62
  
 
2André Van Den BergAndré Van Den Berg ('70)Vejle IF12.57
  
 
3Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.73
  
 
K 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF14.72
  
 
M22 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 11.11
  
 
2Søren A. NørgaardSøren A. Nørgaard ('99)Kolding KFUM 11.37
  
 
D19 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Sparta11.89
  
 PB
D19 400 m    

Finale A

Finale
1William AsklundWilliam Asklund ('01)Kolding KFUM 55.13
  
 SB
1Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 1:16.55
  
  K Mixed competition
D19 3000 m    

Finale A

Finale
1Emil Aaskov PallesenEmil Aaskov Pallesen ('01)AGF Atletik9:08.89
  
 SB
2Daniel Bentien SchmidtDaniel Bentien Schmidt ('01)AGF Atletik9:18.28
  
 PB
P19 100 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Nina LundNina Lund ('01)Vejle IF12.63
  
 
2Asta-Marie KierkegaardAsta-Marie Kierkegaard ('01)Vejle IF15.67
  
 PB
3Liv BertelsenLiv Bertelsen ('02)AK Heden 15.86
  
 SB
D17 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Christian ReusingChristian Reusing ('04)AK Heden 12.21
  
 SB
D17 3000 m    

Finale A

Finale
1Mikkel Schnedler RasmussenMikkel Schnedler Rasmussen ('03)AGF Atletik9:33.51
  
 PB
2Rasmus Bangsgaard NielsenRasmus Bangsgaard Nielsen ('03)AGF Atletik9:37.34
  
 PB
3Oliver Uldahl BruunOliver Uldahl Bruun ('03)AGF Atletik9:47.27
  
 PB
4Nicolaj Præstiin AndersenNicolaj Præstiin Andersen ('03)AGF Atletik10:24.94
  
 PB
5Asger Paaske FrederiksenAsger Paaske Frederiksen ('04)Kolding KFUM 10:38.58
  
 
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Magnus LundMagnus Lund ('03)Vejen AF19.74
  
 SB
 
19.74 SB  X19.27     
P17 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.49
  
 
2Mille Fibiger JensenMille Fibiger Jensen ('04)Esbjerg AM13.04
  
 SB
3Sara OlsenSara Olsen ('04)Vejle IF13.40
  
 PB
4Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 14.70
  
 SB
5Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 14.91
  
 PB
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Laura Røhl Guldbæk ArentsenLaura Røhl Guldbæk Arentsen ('03)Kolding KFUM 1:08.57
  
 SB
2Lykke BertelsenLykke Bertelsen ('04)AK Heden 1:10.26
  
 PB
P17 3000 m    

Finale A

Finale
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 10:46.30
  
 SB
P17 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Amanda Sondrup HenriquesAmanda Sondrup Henriques ('04)Randers Freja1:02.99
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 1.35
  
 SB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
 XO
1.25 SB
  O
1.30 SB
  O
1.35 SB
XXO
1.40
XXX
D15 100 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)Bragdið11.78
  
 
2Emil HenriksenEmil Henriksen ('05)AK Holstebro12.03
  
 PB
3Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF12.40
  
 PB
4Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF12.71
  
 PB
5Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF13.06
  
 PB
6Daniel SøeDaniel Søe ('05)Skanderborg Atletik13.32
  
 PB
7Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM14.10
  
 PB
8Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM14.19
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF42.24
  
 PB
2Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF42.37
  
 PB
3Daniel SøeDaniel Søe ('05)Skanderborg Atletik44.05
  
 PB
D15 3000 m    

Finale A

Finale
1Mathias Bjerregaard NielsenMathias Bjerregaard Nielsen ('05)Kolding KFUM 9:39.32
  
 PB
2Gustav Røn-BuskovGustav Røn-Buskov ('05)AGF Atletik9:43.21
  
 PB
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM1.45
  
 PB
 
1.25
   o
1.30 SB
  O
1.35 =PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
XXO
1.50
XXX
  
2Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM1.30
  
 
 
1.20
   o
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
D15 Stangspring    

Finale A

Finale
1Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM2.00
  
 SB
 
1.80 SB
  O
1.90 SB
XXO
2.00 SB
XXO
2.10
XXX
    
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Loke Elias SommerLoke Elias Sommer ('05)Vejle IF / GER39.67
  
 
 
39.4237.8039.67     
2Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF32.25
  
 
 
  X32.25  X     
3Daniel SøeDaniel Søe ('05)Skanderborg Atletik24.40
  
 PB
 
22.10 PB24.40 PB20.61     
4Lucas MajgaardLucas Majgaard ('06)Fredericia AF23.01
  
 PB
 
23.01 PB20.2319.95     
5Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM20.48
  
 PB
 
  X19.23 PB20.48 PB     
6Nicky StapelfeldNicky Stapelfeld ('06)Esbjerg AM19.24
  
 PB
 
17.96 PB  X19.24 PB     
P15 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik13.86
  
 PB
2Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 14.39
  
 PB
3Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF14.64
  
 PB
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF14.91
  
 SB
5Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF15.30
  
 PB
6Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF15.57
  
 PB
7Ida Laursen VigIda Laursen Vig ('06)Fredericia AF15.78
  
 PB
8Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF16.46
  
 PB
P15 300 m    
Finale 1
1Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF49.56
  
 PB
2Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF51.81
  
 PB
3Eva KjeldahlEva Kjeldahl ('06)Vejen AF56.80
  
 PB
Finale 2
1Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik47.42
  
 PB
2Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF54.41
  
 PB
3Ida Laursen VigIda Laursen Vig ('06)Fredericia AF54.68
  
 PB
4Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF56.99
  
 PB
P15 3000 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 10:32.31
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
XXX
     
2Sofie PuggardSofie Puggard ('06)Vejen AF1.30
  
 =PB
 
1.15
  O
1.20 =SB
  O
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
1.35
XXX
   
3Eva KjeldahlEva Kjeldahl ('06)Vejen AF1.10
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Emilie Birk SalomonssonEmilie Birk Salomonsson ('06)Skanderborg Atletik23.67
  
 
 
23.67  X18.88     
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF19.88
  
 
 
19.88  X  X     
3Eva KjeldahlEva Kjeldahl ('06)Vejen AF15.31
  
 PB
 
15.13 PB13.0615.31 PB     
4Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF14.76
  
 PB
 
  X14.76 PB14.04     
5Sofie SøeSofie Søe ('05)Fredericia AF14.00
  
 PB
 
9.96 PB14.00 PB12.84     
6Jelva Holmgaard KristensenJelva Holmgaard Kristensen ('06)Vejen AF13.50
  
 PB
 
11.59 PB13.50 PB11.30     
7Ida Laursen VigIda Laursen Vig ('06)Fredericia AF12.30
  
 PB
 
  X12.30 PB11.89     
Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF NM
  
 
 
  X  X  X     
D13 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM11.77
  
 PB
2Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF12.02
  
 
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM12.35
  
 PB
4Stapelfeld KianStapelfeld Kian ('08)Esbjerg AM12.80
  
 PB
5Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF13.00
  
 
6Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM13.62
  
 PB
7Carl-Emil N. AttermannCarl-Emil N. Attermann ('08)Vejle IF13.80
  
 
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF1:53.97
  
 PB
2Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM1:59.94
  
 PB
3Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF2:02.14
  
 PB
4Stapelfeld KianStapelfeld Kian ('08)Esbjerg AM2:05.75
  
 PB
5Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM2:07.01
  
 PB
6Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM2:14.83
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM4.45
0.0
  
 =PB
 
4.45 PB
 0.0
4.35
 0.0
4.45 =PB
 0.0
     
2Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF4.26
0.0
  
 PB
 
4.04 PB
 0.0
4.26 PB
 0.0
4.12
 0.0
     
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM4.09
0.0
  
 
 
4.09
 0.0
3.89
 0.0
4.00
 0.1
     
4Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF3.93
0.0
  
 PB
 
3.93 PB
 0.0
3.79
 0.0
3.83
 0.3
     
5Stapelfeld KianStapelfeld Kian ('08)Esbjerg AM3.77
+0.2
  
 PB
 
3.53 PB
 0.0
3.77 PB
 0.2
3.60
 0.0
     
6Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM3.68
0.0
  
 PB
 
3.59
 0.3
3.55
 0.0
3.68 PB
 0.0
     
7Carl-Emil N. AttermannCarl-Emil N. Attermann ('08)Vejle IF3.62
+0.1
  
 PB
 
3.62 PB
 0.1
3.47
 0.0
3.36
 0.0
     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF19.04
  
 PB
 
19.04 PB18.9216.08     
2Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM17.82
  
 
 
17.8215.4016.48     
3Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM15.87
  
 
 
13.5315.8713.30     
4Sebastian GrønkjærSebastian Grønkjær ('08)Vejle IF15.45
  
 
 
  X14.8615.45     
5Mikkel MichelsenMikkel Michelsen ('07)Esbjerg AM14.18
  
 PB
 
11.17 PB14.18 PB      
6Carl-Emil N. AttermannCarl-Emil N. Attermann ('08)Vejle IF12.35
  
 PB
 
10.59 PB11.11 PB12.35 PB     
Stapelfeld KianStapelfeld Kian ('08)Esbjerg AM NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 80 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 11.67
  
 PB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF12.19
  
 PB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 12.21
  
 PB
4Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF12.35
  
 PB
5Freja Boye Ørnholt JensenFreja Boye Ørnholt Jensen ('07)Esbjerg AM12.82
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1:46.20
  
 SB
2Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 1:51.49
  
 PB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 1:58.58
  
 PB
4Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF2:17.24
  
 PB
5Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF2:25.28
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 4.38
0.0
  
 SB
 
4.38 SB
 0.0
4.20
 0.0
4.11
 0.0
     
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF4.02
0.0
  
 
 
3.97
 0.0
4.02
 0.0
3.97
 0.0
     
3Freja Boye Ørnholt JensenFreja Boye Ørnholt Jensen ('07)Esbjerg AM3.79
+0.1
  
 PB
 
3.50 PB
 0.0
3.68 PB
 0.0
3.79 PB
 0.1
     
4Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 3.61
0.0
  
 PB
 
3.54 PB
 0.0
3.56 PB
 0.0
3.61 PB
 0.0
     
5Silje Falk FrandsenSilje Falk Frandsen ('07)Vejen AF3.31
0.0
  
 SB
 
3.31 SB
 0.0
3.25
 0.1
3.26
 0.2
     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF12.22
  
 
 
12.2211.51  X     
2Freja Boye Ørnholt JensenFreja Boye Ørnholt Jensen ('07)Esbjerg AM12.18
  
 PB
 
12.18 PB9.0810.59     
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 11.13
  
 
 
9.4811.1310.99     
D11 60 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 9.50
  
 PB
2Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 9.55
  
 PB
3Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF9.91
  
 PB
4Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 10.05
  
 PB
5Boris Thue Marx KristensenBoris Thue Marx Kristensen ('10)Vejle IF10.26
  
 PB
6Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF12.47
  
 PB
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1:21.75
  
 PB
2Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1:22.86
  
 PB
3Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF1:26.96
  
 PB
4Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 1:28.34
  
 PB
5Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF1:35.49
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.15
  
 PB
 
0.85
O.85
0.90
O.9O
0.95
O.95
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
1.1O
1.15 PB
1.15
1.20 PB
1.2O
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00 PB
XXO
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
XXO
  
3Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05
XXX
    
4Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF0.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
XXX
    
5Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF0.85
  
 PB
 
0.90 PB
  O
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Elliot Zephyrine StæhrElliot Zephyrine Stæhr ('09)Fredericia AF6.59
  
 
 
5.005.386.59     
2Howsikkan SuntharavadivelHowsikkan Suntharavadivel ('09)AK Heden 6.41
  
 PB
 
5.79 PB5.666.41 PB     
3Elakiyan SuntharavadivelElakiyan Suntharavadivel ('09)AK Heden 5.47
  
 PB
 
4.72 PB5.47 PB5.25     
4Liam ShmelzerLiam Shmelzer ('09)AK Heden 4.61
  
 PB
 
4.35 PB3.244.61 PB     
5Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF4.09
  
 PB
 
3.37 PB3.254.09 PB     
P11 60 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Anna Gry TygesenAnna Gry Tygesen ('09)Vejle IF10.17
  
 PB
2Maya ThagaardMaya Thagaard ('08)Vejle IF10.21
  
 PB
3Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF10.24
  
 PB
4Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 10.29
  
 PB
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF10.62
  
 PB
6Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 10.85
  
 PB
P11 400 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 1:21.63
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1:24.14
  
 PB
3Anna Gry TygesenAnna Gry Tygesen ('09)Vejle IF1:25.55
  
 PB
4Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF1:25.91
  
 PB
5Maya ThagaardMaya Thagaard ('08)Vejle IF1:29.29
  
 PB
6Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1:30.72
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1.03
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00 =PB
  O
1.03 PB
XXO
1.05
XXX
 
2Maya ThagaardMaya Thagaard ('08)Vejle IF1.00
  
 PB
 
0.80 PB
  O
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
XXO
1.03
XXX
  
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 0.95
  
 
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
   
4Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 0.90
  
 
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
    
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.50
  
 
 
4.414.504.19     
2Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF4.37
  
 PB
 
4.37 PB3.113.71     
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF3.79
  
 PB
 
3.033.403.79 PB     
4Maya ThagaardMaya Thagaard ('08)Vejle IF3.74
  
 PB
 
3.50 PB3.74 PB3.63     
5Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.56
  
 
 
3.292.873.56     
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF6.86
  
 PB
2
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF7.69
  
 PB
3
Marcel Sewielski
Marcel Sewielski ('11)
Vejle IF7.74
  
 PB
4
Konrad Pranger
Konrad Pranger ('11)
Vejle IF7.87
  
 PB
5
Alexander Andersen
Alexander Andersen ('12)
Vejle IF8.00
  
 PB
6
Timur Vasylyshen
Timur Vasylyshen ('13)
Kolding KFUM 8.10
  
 PB
D9 800 m    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF3:23.04
  
 
2
Timur Vasylyshen
Timur Vasylyshen ('13)
Kolding KFUM 3:35.69
  
 PB
2
Annemarie Pranger
Annemarie Pranger ('11)
Vejle IF3:54.04
  
 PB
3
Alexander Andersen
Alexander Andersen ('12)
Vejle IF3:45.75
  
 PB
4
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF3:48.97
  
 PB
5
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF3:59.00
  
 
6
Marcel Sewielski
Marcel Sewielski ('11)
Vejle IF4:04.92
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF3.42
+0.4
  
 
 
3.42
 0.4
3.35
 0.0
3.20
 0.0
     
1
Annemarie Pranger
Annemarie Pranger ('11)
Vejle IF2.22
0.0
  
 PB
 
2.08 PB
 0.3
1.70
 0.0
2.22 PB
 0.0
     
2
Gustav Wetke
Gustav Wetke ('11)
Vejle IF3.10
0.0
  
 PB
 
3.10 PB
 0.0
2.99
 0.0
2.90
 0.0
     
3
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF2.90
0.0
  
 
 
2.90
 0.0
2.82
 0.0
2.85
 0.0
     
4
Alexander Andersen
Alexander Andersen ('12)
Vejle IF2.71
0.0
  
 PB
 
2.71 PB
 0.0
2.20
 0.0
2.07
 0.0
     
5
Konrad Pranger
Konrad Pranger ('11)
Vejle IF2.68
0.0
  
 PB
 
2.68 PB
 0.0
2.24
 0.0
2.53
 0.0
     
6
Timur Vasylyshen
Timur Vasylyshen ('13)
Kolding KFUM 2.63
0.0
  
 PB
 
2.63 PB
 0.0
1.87
 0.3
2.58
 0.0
     
7
Marcel Sewielski
Marcel Sewielski ('11)
Vejle IF2.55
0.0
  
 PB
 
2.55 PB
 0.0
2.38
 0.0
2.46
 0.0
     
8
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF2.36
0.0
  
 PB
 
2.36 PB
 0.0
1.93
 0.0
2.06
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Louie Grønkjær
Louie Grønkjær ('11)
Vejle IF4.79
  
 PB
 
4.79 PB4.403.96     
2
Marcel Sewielski
Marcel Sewielski ('11)
Vejle IF4.15
  
 PB
 
4.05 PB4.15 PB3.88     
3
Silas Bagger Thorsø
Silas Bagger Thorsø ('11)
Vejle IF3.82
  
 PB
 
3.46 PB3.82 PB3.71     
4
Timur Vasylyshen
Timur Vasylyshen ('13)
Kolding KFUM 2.73
  
 PB
 
2.73 PB2.212.35     
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF8.48
  
 PB
P9 800 m    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3:37.51
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
2
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.10
0.0
  
 
 
2.07
 0.0
  X2.10
 0.0
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF2.51
  
 PB
 
2.51 PB2.192.13     

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne