Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: VDMU Hold Sæby (Hjemme afholdt pga. Corona) 19.9.2020
Langvang Atletik Stadion

D11 60 m    

Finale A

Finale
2Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)9.41
  
  F Mixed competition
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.30 w
  
 
4Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja10.87 w
  
 
4Freya LaursenFreya Laursen ('09)10.87
  
  F Mixed competition
6Thomas KoustedThomas Kousted ('10)Randers Freja10.94 w
  
 
6Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)10.94
  
  F Mixed competition
8Silje LarsenSilje Larsen ('09)11.44
  
  F Mixed competition
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja3:50.17
  
 PB
3Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)4:13.99
  
  F Mixed competition
4Freya LaursenFreya Laursen ('09)4:29.04
  
  F Mixed competition
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
2Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja13.46 w
  
 
3Thomas KoustedThomas Kousted ('10)Randers Freja13.83 w
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
2Thomas KoustedThomas Kousted ('10)Randers Freja1.00
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
XXO
1.00 PB
 XO
1.05
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.57
  
 
 
3.57
 0.0
3.56
 0.0
3.50
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja6.93
  
 PB
 
6.93 PB6.706.24     
2Thomas KoustedThomas Kousted ('10)Randers Freja5.02
  
 PB
 
5.02 PB4.85      
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
2Thomas KoustedThomas Kousted ('10)Randers Freja29.83
  
 PB
 
29.83 PB22.8329.07     
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja13.35
  
  Mixed competition
2Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja15.32
  
  Mixed competition
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja1.28
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.28 PB
  O
  
2Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja3.83
  
 PB
 
3.72 =PB
 0.0
3.66
 0.0
3.83 PB
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
3Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja4.62
  
 PB
 
4.62 PB4.51      
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja29.36
  
 PB
 
28.49 PB29.36 PB26.20     
2Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja28.25
  
 PB
 
27.05 PB28.25 PB26.66     
4Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja22.33
  
 PB
 
21.70 PB21.3722.33 PB     

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior