Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lidingö SWE: Lidingöloppet 26.9.2020 Cross
Terräng

M Cross 15 km    

Finale A

Finale
1
Samuel Russom
Samuel Russom ('91)
ERI45:38
  
 
2
Samuel Tsegay
Samuel Tsegay ('88)
ERI45:45
  
 
3
Jonas Leandersson
Jonas Leandersson ('90)
SWE46:11
  
 
4
Napoleon Solomon
Napoleon Solomon ('94)
SWE46:14
  
 
5
Adhanom Abraha
Adhanom Abraha ('77)
SWE46:40
  
 
6
Mikael Ekvall
Mikael Ekvall ('89)
SWE46:42
  
 
7
Olle Walleräng
Olle Walleräng ('85)
SWE46:54
  
 
8
Martin Regborn
Martin Regborn ('92)
SWE47:05
  
 
9
Otto Kingstedt
Otto Kingstedt ('94)
SWE47:05
  
 
10
Emil Svensk
Emil Svensk ('93)
SWE47:09
  
 
11
John Foitzik
John Foitzik ('91)
SWE47:41
  
 
12
Gustav Bergman
Gustav Bergman ('90)
SWE48:14
  
 
13
Emil Danielsson
Emil Danielsson ('97)
SWE48:21
  
 
14
Mohammadreza Reza
Mohammadreza Reza ('89)
IRI48:24
  
 
15
Oscar Claesson
Oscar Claesson ('95)
SWE48:31
  
 
16
Robin Rohlén
Robin Rohlén ('90)
SWE48:37
  
 
17
Max Peter Bejmer
Max Peter Bejmer ('92)
SWE48:38
  
 
18
John Kingstedt
John Kingstedt ('92)
SWE48:55
  
 
19
Gabriel Steffensen
Gabriel Steffensen ('96)
SWE49:07
  
 
20
Karsten Meier
Karsten Meier ('91)
GER49:09
  
 
21
Efrem Brhane
Efrem Brhane ('94)
ERI49:11
  
 
22
Albin Ridefelt
Albin Ridefelt ('91)
SWE49:22
  
 
23
Heshlu Andemariam
Heshlu Andemariam ('97)
ERI49:29
  
 
24
Isak Hellström
Isak Hellström ('91)
SWE49:32
  
 
25
Nils Spetz
Nils Spetz ('91)
SWE49:53
  
 
26
Johan Falk
Johan Falk ('87)
SWE50:27
  
 
27
Erik Djurberg
Erik Djurberg ('97)
SWE51:45
  
 
28
Simon Hector
Simon Hector ('97)
SWE54:53
  
 
M Cross 30 km    

Finale A

Finale
1
Linus Hultegård
Linus Hultegård ('90)
SWE1:43:46
  
 
2
Kristofer Låås
Kristofer Låås ('92)
SWE1:43:48
  
 
3
Mårten Boström
Mårten Boström ('82)
FIN1:44:10
  
 
4
Joacim Lantz
Joacim Lantz ('91)
SWE1:49:17
  
 
5
Niklas Sjöblom
Niklas Sjöblom ('84)
SWE1:49:30
  
 
6
Erik Lagerlöf
Erik Lagerlöf ('97)
SWE1:49:48
  
 
7
Markus Vall
Markus Vall ('92)
SWE1:51:12
  
 
8
Andreas Lundegård
Andreas Lundegård ('86)
SWE1:51:52
  
 
9
Linus Wirén
Linus Wirén ('93)
SWE1:52:00
  
 
10
Elov Olsson
Elov Olsson ('89)
SWE1:52:09
  
 
11
Love Berzell
Love Berzell ('92)
SWE1:52:29
  
 
12
Anders Österlund
Anders Österlund ('73)
SWE1:52:58
  
 
13
Maximilian Lohm Isberg
Maximilian Lohm Isberg ('91)
SWE1:53:32
  
 
14
Alexander Berg Rendahl
Alexander Berg Rendahl ('84)
SWE1:54:25
  
 
15
Mirza Nalic
Mirza Nalic ('80)
SWE1:56:18
  
 
16
Axel Smith
Axel Smith ('86)
SWE1:56:42
  
 
17
David Kasselstrand
David Kasselstrand ('82)
SWE1:57:21
  
 
18
Mattias Westerlund
Mattias Westerlund ('87)
SWE1:58:02
  
 
19
Joel Kronborg
Joel Kronborg ('92)
SWE1:58:25
  
 
20
Daniel Parheden
Daniel Parheden ('93)
SWE1:58:26
  
 
21
Patrik Lindqvist
Patrik Lindqvist ('84)
SWE1:58:28
  
 
22
Adam Treschow
Adam Treschow ('79)
SWE1:58:29
  
 
23
Fredrick Lee Ohlsson
Fredrick Lee Ohlsson ('82)
SWE1:58:37
  
 
24
Björn Wärn
Björn Wärn ('77)
SWE1:58:50
  
 
25
Linus Emilsson
Linus Emilsson ('85)
SWE2:00:03
  
 
26
Adam Stenman
Adam Stenman ('86)
SWE2:00:55
  
 
27
Hannes Bjernhagen
Hannes Bjernhagen ('94)
SWE2:01:08
  
 
28
David Kjellén
David Kjellén ('95)
SWE2:02:03
  
 
29
Patrik Gustafsson
Patrik Gustafsson ('72)
SWE2:05:20
  
 
30
Joakim Svederman
Joakim Svederman ('84)
SWE2:09:28
  
 
31
John Kumlin
John Kumlin ('88)
SWE2:10:10
  
 
32
Nick Bundle
Nick Bundle ('77)
GBR2:12:17
  
 
Martin Holm
Martin Holm ('84)
SWE DNF
  
 
Jesper Lundberg
Jesper Lundberg ('89)
SWE DNF
  
 
Niklas Henningsson
Niklas Henningsson ('83)
SWE DNF
  
 
Fredrik Johnsson
Fredrik Johnsson ('75)
SWE DNF
  
 
Mikael Nelker
Mikael Nelker ('78)
SWE DNF
  
 
K Cross 15 km    

Finale A

Finale
1
Charlotta Fougberg
Charlotta Fougberg ('85)
SWE52:11
  
 
2
Meraf Bahta
Meraf Bahta ('89)
SWE53:25
  
 
3
Anastasia Denisova
Anastasia Denisova ('93)
BLR54:43
  
 
4
Hanna Lindholm
Hanna Lindholm ('79)
SWE55:19
  
 
5
Johanna Salminen
Johanna Salminen ('78)
SWE56:00
  
 
6
Johanna Eriksson
Johanna Eriksson ('81)
SWE56:02
  
 
7
Sanna Mustonen
Sanna Mustonen ('91)
SWE56:10
  
 
8
Lovisa Modig
Lovisa Modig ('93)
SWE57:10
  
 
9
Emma Bjessmo
Emma Bjessmo ('95)
SWE57:26
  
 
10
Louise Wiker
Louise Wiker ('79)
SWE57:37
  
 
11
Leonie Balter
Leonie Balter ('91)
NED57:44
  
 
12
Alva Olsson
Alva Olsson ('89)
SWE58:21
  
 
13
Sara Holmgren
Sara Holmgren ('90)
SWE58:26
  
 
14
Sara Hagström
Sara Hagström ('95)
SWE58:59
  
 
15
Annika Faager
Annika Faager ('76)
SWE59:16
  
 
16
Liduina van Sitteren
Liduina van Sitteren ('89)
SWE59:47
  
 
17
Johanna Öberg
Johanna Öberg ('96)
SWE1:00:28
  
 
18
Lisa Bergdahl
Lisa Bergdahl ('95)
SWE1:01:05
  
 
19
Ida Tryggveson
Ida Tryggveson ('97)
SWE1:01:12
  
 
20
Louise Wanemark
Louise Wanemark ('88)
SWE1:01:18
  
 
21
Kerstin Axelsson
Kerstin Axelsson ('96)
SWE1:01:57
  
 
Elin Månsson
Elin Månsson 
SWE DNF
  
 
Anna Jonsson
Anna Jonsson ('86)
SWE DNF
  
 
Alice Hugosson
Alice Hugosson ('94)
SWE DNF
  
 
K Cross 30 km    

Finale A

Finale
1
Hanna Kumlin
Hanna Kumlin ('92)
SWE2:04:43
  
 
2
Erica Lech
Erica Lech ('77)
SWE2:05:42
  
 
3
Anja Tjärdal
Anja Tjärdal ('76)
SWE2:06:38
  
 
4
Malin Gibrand
Malin Gibrand ('81)
SWE2:07:12
  
 
5
Jenny Björnberg
Jenny Björnberg ('83)
SWE2:07:37
  
 
6
Bonnie Tran
Bonnie Tran ('85)
SWE2:09:54
  
 
7
Elmina Saksi
Elmina Saksi ('80)
SWE2:10:43
  
 
8
Åsa Wiklund
Åsa Wiklund ('88)
SWE2:12:18
  
 
9
Nikita Steiner
Nikita Steiner ('94)
SWE2:14:05
  
 
10Sarah VallinSarah Vallin ('88)SWE2:14:55
  
 
11
Erika Svanborg
Erika Svanborg ('91)
SWE2:15:55
  
 
12
Carin Brink
Carin Brink ('71)
SWE2:19:38
  
 
13
Mia Havinder
Mia Havinder ('69)
SWE2:20:26
  
 
14
Viktoria Norberg
Viktoria Norberg ('85)
SWE2:21:29
  
 
15
Sofia Norgren
Sofia Norgren ('81)
SWE2:23:15
  
 
16
Kristalina Smårs
Kristalina Smårs ('91)
SWE2:26:20
  
 
17
Lydia Kahn
Lydia Kahn ('77)
SWE2:28:09
  
 
18
Magdalena Grunder
Magdalena Grunder ('73)
SWE2:31:32
  
 
Karin Nilsson
Karin Nilsson ('82)
SWE DNF
  
 
Kajsa Lutti
Kajsa Lutti ('86)
SWE DNF
  
 
M22 Cross 15 km    

Finale A

Finale
1
Oliver Löfqvist
Oliver Löfqvist ('98)
SWE47:47
  
 
2
Samuel Fitsumbrhan
Samuel Fitsumbrhan ('99)
ERI48:08
  
 
3
Isac von Krusenstierna
Isac von Krusenstierna 
SWE48:30
  
 
4
Axel Granqvist
Axel Granqvist ('99)
SWE50:08
  
 
5
Omar Nuur
Omar Nuur ('01)
SWE51:30
  
 
6
Gustav Runefors
Gustav Runefors 
SWE53:16
  
 
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
SWE DNF
  
 
Simon Imark
Simon Imark ('98)
SWE DNF
  
 
K22 Cross 15 km    

Finale A

Finale
1
Linnéa Sennström
Linnéa Sennström 
SWE54:51
  
 
2
Vilma von Krusenstierna
Vilma von Krusenstierna ('99)
SWE58:46
  
 
3
Ebba Ganslandt
Ebba Ganslandt ('99)
SWE59:51
  
 
4
Emelie Eriksson
Emelie Eriksson 
SWE1:01:53
  
 
5
Ella Olsson
Ella Olsson 
SWE1:03:24
  
 
D19 Cross 15 km    

Finale A

Finale
1
Jonathan Edman
Jonathan Edman ('01)
SWE32:20
  
 
2
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SWE32:58
  
 
3
Hampus Månsson
Hampus Månsson ('02)
SWE33:00
  
 
4
Wilhelm Bergentz
Wilhelm Bergentz ('02)
SWE33:23
  
 
5
Nils Bredin
Nils Bredin ('02)
SWE33:43
  
 
6
Anders Danielson Frost
Anders Danielson Frost ('02)
SWE33:46
  
 
7
Yohannes Kiflay
Yohannes Kiflay ('02)
ERI34:00
  
 
8
Andreas Carlsson
Andreas Carlsson ('01)
SWE34:00
  
 
9
Viktor Svensk
Viktor Svensk 
SWE34:35
  
 
10
Jimmy Öhman
Jimmy Öhman ('01)
SWE35:15
  
 
11
Hugo Setthagen
Hugo Setthagen ('01)
SWE35:18
  
 
12
Simon Lindblom
Simon Lindblom 
SWE35:33
  
 
13
Benjamin Claesson
Benjamin Claesson ('02)
SWE35:41
  
 
14
Eelis Murto
Eelis Murto ('01)
SWE35:46
  
 
15
Julius Mördrup
Julius Mördrup ('02)
SWE35:46
  
 
16
Jacob Klinth
Jacob Klinth ('01)
SWE35:49
  
 
17
Philip Carlsson
Philip Carlsson 
SWE36:17
  
 
18
Jakob Tapani
Jakob Tapani ('01)
SWE38:49
  
 
P19 Cross 15 km    

Finale A

Finale
1
Hanna Lundberg
Hanna Lundberg ('02)
SWE39:29
  
 
2
Wilma Nielsen
Wilma Nielsen ('01)
SWE39:39
  
 
3
Josefine Johnsson
Josefine Johnsson ('02)
SWE39:47
  
 
4
Emilia Brangefält
Emilia Brangefält ('02)
SWE39:47
  
 
5
Julia Nielsen
Julia Nielsen ('01)
SWE40:09
  
 
6
Alva Sonesson
Alva Sonesson ('01)
SWE40:26
  
 
7
Elin Andersson
Elin Andersson ('07)
SWE40:55
  
 
8
Elsa Wallenius
Elsa Wallenius ('01)
SWE41:19
  
 
9
Petrina Costermans
Petrina Costermans ('01)
SWE44:21
  
 
10
Tilde Backlund
Tilde Backlund ('01)
SWE46:01
  
 
11
Alina Vuokila
Alina Vuokila ('02)
SWE46:20
  
 
Linn Tapani
Linn Tapani ('01)
SWE DNF
  
 
D17 Cross 15 km    

Finale A

Finale
1
Viktor Frisk
Viktor Frisk ('03)
SWE35:10
  
 
2
Linus Jansson
Linus Jansson ('04)
SWE35:10
  
 
3
Gabriel Claesson
Gabriel Claesson ('04)
SWE35:30
  
 
4
Jonatan Lamy
Jonatan Lamy ('03)
SWE35:39
  
 
5
Carl Erixon
Carl Erixon ('03)
SWE35:57
  
 
6
Hannes Mogensen
Hannes Mogensen 
SWE36:02
  
 
7
Markus Andersson
Markus Andersson ('05)
SWE36:14
  
 
8
Albin Gezelius
Albin Gezelius ('03)
SWE36:27
  
 
9
Felix Persson
Felix Persson ('05)
SWE37:51
  
 
10
Edvin Forsberg
Edvin Forsberg 
SWE39:30
  
 
11
Mattias Östberg
Mattias Östberg ('03)
SWE41:42
  
 
12
Alexander Carlsson
Alexander Carlsson ('03)
SWE42:08
  
 
P17 Cross 15 km    

Finale A

Finale
1
Alice Magnell Millán
Alice Magnell Millán ('05)
SWE38:06
  
 
2
Alva Malmsten Nilsson
Alva Malmsten Nilsson ('03)
SWE38:20
  
 
3
Nora Lundin
Nora Lundin ('03)
SWE38:24
  
 
4
Johanna Hofvendahl
Johanna Hofvendahl ('04)
SWE40:23
  
 
5
Nelly Össmar
Nelly Össmar ('03)
SWE41:40
  
 
6
Elvira Bredin
Elvira Bredin ('03)
SWE41:50
  
 
7
My Rundgren
My Rundgren ('03)
SWE42:07
  
 
8
Filippa Bergsman
Filippa Bergsman ('04)
SWE43:04
  
 
9
Wilma Karlsson
Wilma Karlsson ('03)
SWE43:49
  
 
10
Josefine Jerner
Josefine Jerner ('03)
SWE45:43
  
 
11
Liv Berglöf
Liv Berglöf ('03)
SWE46:47
  
 

Seneste resultater

20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
14.5TórshavnBetri Stórkapping 1
13.5KøbenhavnSt. Kastedag
11.5SkiveDT Masters Hold Mix 1 runde Jylland Nord