Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Kastestævne 22.9.2020
Hvidovre Atletik Stadion

M Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM2238
  
 
 
34,4030,2910,7131,9330,2910,5510,55
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM30.15
  
 
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM12.77
  
 
 
12.0212.7312.6712.77  X12.64  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM30.22
  
 
D19 Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM19.42
  
 PB
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM55.64
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1David RoggeDavid Rogge ('06)Hvidovre AM24.89
  
 PB
D15 Kastefirekamp D15    

Finale A

Finale
1Erik Lange DonsErik Lange Dons ('06)Hvidovre AM1274
  
 PB
 
25,169,1726,1421,12
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ellen VingaardEllen Vingaard ('06)Hvidovre AM15.17
  
 PB
P15 Kastefirekamp P15    

Finale A

Finale
1Ella BekElla Bek ('05)Hvidovre AM1481
  
 PB
 
26,378,9725,2916,8116,81
2Mathilde Ugleholt HansenMathilde Ugleholt Hansen ('06)Hvidovre AM1025
  
 
 
21,037,5115,9412,4512,45
3Sophie Isabella Kirk AndersenSophie Isabella Kirk Andersen ('06)Hvidovre AM962
  
 PB
 
15,577,6715,1915,3915,39
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC33.52
  
 
M60 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Jesper ÅndahlJesper Åndahl ('60)KIF35.56
  
 
M75 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC31.34
  
 

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon