Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herlev: Gert Kærlin Tribute 28.9.2020
Herlev Atletikstadion

M 1000 m    

Finale A

Finale
1Michael Pilegaard HansenMichael Pilegaard Hansen ('67)BAC2:53.36
  
 SB
2Henrik HansenHenrik Hansen ('75)BAC2:55.42
  
 PB
Finale B
1Jes AndersenJes Andersen ('51)BAC3:36.61
  
 SB
2Kenneth LjungmannKenneth Ljungmann ('50)Herlev Atletik3:55.32
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Peter Hærvig RønningPeter Hærvig Rønning ('91)BAC9:35.94
  
 PB
2Tue RømerTue Rømer ('92)KIF9:49.81
  
 PB
3Anna Toft BoesenAnna Toft Boesen ('07)BAK11:06.02
  
  K 1
4Per Hjorth ChristensenPer Hjorth Christensen ('66)BAK11:07.32
  
 SB
5Niels ØstergaardNiels Østergaard ('01)BAC11:18.83
  
 PB
6Katharina ZobelKatharina Zobel ('07)BAC11:19.85
  
  K 2
7Frida Elleberg MøllerFrida Elleberg Møller ('07)BAC11:34.48
  
  K 3
8Thor Hedebo BoyeThor Hedebo Boye ('06)KIF12:58.18
  
 PB
9Merete PorsdalMerete Porsdal ('73)Blovstrød Løverne13:20.67
  
  K 4
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Kristian Bonne WulffKristian Bonne Wulff ('85)Herlev Atletik16:08.60
  
 
2Andreas ÆrenlundAndreas Ærenlund ('97)VO2RC17:02.37
  
 
3Anders SpanggaardAnders Spanggaard ('82)VO2RC17:02.64
  
 SB
4Rolf TrabergRolf Traberg ('70)Herlev Atletik17:18.68
  
 SB
5Thomas PetersenThomas Petersen ('68)Blovstrød Løverne17:39.56
  
 PB
6Rasmus EgevangRasmus Egevang ('84)Herlev Atletik17:44.36
  
 PB
7Peter RosendalPeter Rosendal ('60)Sparta18:12.19
  
 
8Henrik JacobsenHenrik Jacobsen ('62)Rødovre AC18:34.17
  
 SB
9Jacob JensenJacob Jensen ('76)Herlev Atletik18:49.71
  
 PB
10Johnny MøllerJohnny Møller ('59)Sparta18:54.83
  
 SB
11Roberto SchmidtRoberto Schmidt ('66)Herlev Atletik18:54.95
  
 PB
Finale B
1Jonas AlbertsenJonas Albertsen ('03)BAK17:23.04
  
 PB
2Louise Kjærulff TietzeLouise Kjærulff Tietze ('93)VO2RC17:36.54
  
  K 1
3Mathilde Helms KjærMathilde Helms Kjær ('98)Viking Atletik18:59.31
  
  K 2
4David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik19:02.43
  
 PB
5Laura MelanderLaura Melander ('93)VO2RC19:08.32
  
  K 3
6Camilla PorsdalCamilla Porsdal ('05)BAC20:20.01
  
  K 4
7Jørgen PilegårdJørgen Pilegård ('55)Holbæk LMK20:39.85
  
 SB
8Rasmus JeppsenRasmus Jeppsen ('98)21:17.19
  
 PB
D19 1000 m    

Finale A

Finale
1Rasmus BaltzersenRasmus Baltzersen ('02)BAC2:31.19
  
 PB
2David Romney LauridsenDavid Romney Lauridsen ('01)Herlev Atletik3:08.90
  
 PB
P17 1000 m    

Finale A

Finale
1Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK3:20.81
  
 SB
D15 1000 m    

Finale A

Finale
1Simon Birhan Worsøe ClausenSimon Birhan Worsøe Clausen ('05)Hvidovre AM2:47.22
  
 PB
P15 1000 m    

Finale A

Finale
1Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK3:19.01
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik16.32
  
 PB
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik17.44
  
 PB
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik17.47
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC1.50
  
 
 
1.45
 XO
1.50
 XO
1.55
XXX
     
2Adriana Vennervald OperaAdriana Vennervald Opera ('06)AK Brøndby1.40
  
 =PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
 XO
1.45
XXX
   
3Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik1.35
  
 =PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.40
XXX
   
4Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik1.25
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
   
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Charmaine De TazaCharmaine De Taza ('06)Herlev Atletik24.37
  
 
 
22.5922.9224.37     
2Signe KensøSigne Kensø ('06)Herlev Atletik16.92
  
 PB
 
16.10 PB16.92 PB16.09     
3Jamilla JensenJamilla Jensen ('06)Herlev Atletik12.14
  
 
 
12.14  X  X     
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta3:10.51
  
 PB
2Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik3:46.23
  
 PB
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik3:48.32
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik17.17
  
 PB
2Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik18.04
  
 PB
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik18.30
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik1.50
  
 
 
1.35
  O
1.40
 XO
1.45
 XO
1.50
 XO
1.55
XXX
   
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik1.30
  
 
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
3Mads Laurits Nejsum ClausenMads Laurits Nejsum Clausen ('07)Herlev Atletik1.30
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
  O
1.35
XXX
  
4Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik1.20
  
 
 
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
5Emil Kundal HansenEmil Kundal Hansen ('08)BAC1.20
  
 PB
 
1.05
 XO
1.10
XXO
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
XXX
   
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik28.29
  
 PB
 
28.29 PB21.6625.05     
2Anthon Juul AdjeiquayeAnthon Juul Adjeiquaye ('08)Herlev Atletik14.97
  
 PB
 
14.97 PB14.82  X     
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC1.40
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
     
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik1.25
  
 =SB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =SB
XXO
   
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik16.04
  
 PB
 
  X13.81 PB16.04 PB     
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3:43.47
  
 
2Johannes Dalset EriksenJohannes Dalset Eriksen ('09)Herlev Atletik4:04.78
  
 PB
3Thor Dræby DosalThor Dræby Dosal ('10)Herlev Atletik4:25.67
  
 PB
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik4:33.35
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik13.34
  
 PB
2Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik15.68
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10 =PB
  O
1.15 PB
 XO
1.20 PB
  O
1.25 PB
 XO
1.30
XXX
  
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC1.25
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
 XO
1.30
XXX
  
3Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC1.20
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
4Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
    
5Thor Dræby DosalThor Dræby Dosal ('10)Herlev Atletik0.85
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90
XXX
      
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Vagn BjørnVagn Bjørn ('10)Amager AC3.62
0.0
  
 
 
3.52
 0.0
3.62
 0.0
3.55
 0.0
     
2Johannes Dalset EriksenJohannes Dalset Eriksen ('09)Herlev Atletik3.44
0.0
  
 PB
 
3.44 PB
 0.0
3.37
 0.0
3.32
 0.0
     
3Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik3.38
0.0
  
 
 
3.22
 0.0
3.38
 0.0
3.18
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas Wiese Kofoed-NielsenJonas Wiese Kofoed-Nielsen ('11)Amager AC6.88
  
 PB
 
6.095.876.88 PB     
2Nil AxenNil Axen ('10)Herlev Atletik4.96
  
 PB
 
4.96 PB4.794.46     
3Philip FjeldstedPhilip Fjeldsted ('10)Herlev Atletik4.89
  
 
 
4.894.174.77     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Johannes Dalset EriksenJohannes Dalset Eriksen ('09)Herlev Atletik31.08
  
 PB
 
22.62 PB25.81 PB31.08 PB     
2Sofus V.Skytte JensenSofus V.Skytte Jensen ('10)Herlev Atletik25.10
  
 
 
25.10  X  X     
3Thor Dræby DosalThor Dræby Dosal ('10)Herlev Atletik17.41
  
 PB
 
17.41 PB13.7316.55     
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:36.90
  
 PB
2Maya BruunMaya Bruun ('10)Herlev Atletik3:55.61
  
 PB
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik4:13.60
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik13.80
  
 
2Maya BruunMaya Bruun ('10)Herlev Atletik14.40
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik0.95
  
 
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXO
1.00
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik3.72
0.0
  
 PB
 
3.72 PB
 0.0
3.27
 0.0
3.48
 0.0
     
2Maya BruunMaya Bruun ('10)Herlev Atletik3.13
0.0
  
 
 
2.95
 0.0
3.13
 0.0
2.95
 0.0
     
3Julia PelczarJulia Pelczar ('10)Herlev Atletik2.63
0.0
  
 
 
2.42
 0.1
2.63
 0.0
2.63
 0.0
     
4Katja WillenbrockKatja Willenbrock ('10)Herlev Atletik2.43
0.0
  
 
 
2.43
 0.0
2.23
 0.0
2.36
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Freja BankFreja Bank ('10)Herlev Atletik8.45
  
 PB
 
6.817.828.45 PB     
2Alice PetersAlice Peters ('09)Herlev Atletik5.54
  
 PB
 
5.16 PB5.54 PB4.62     
3Silja HickmanSilja Hickman ('10)Herlev Atletik3.98
  
 PB
 
3.44 PB3.74 PB3.98 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Maya BruunMaya Bruun ('10)Herlev Atletik25.92
  
 PB
 
24.75 PB20.2525.92 PB     
2Julia PelczarJulia Pelczar ('10)Herlev Atletik21.20
  
 PB
 
21.20 PB14.8015.93     
3Katja WillenbrockKatja Willenbrock ('10)Herlev Atletik20.98
  
 PB
 
20.3720.98 PB20.31     
D9 800 m    

Finale A

Finale
1Luca Costantini-OlesenLuca Costantini-Olesen ('11)Herlev Atletik3:19.19
  
 PB
2Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik3:23.02
  
 PB
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik3:24.41
  
 PB
4Asmund Schou-PedersenAsmund Schou-Pedersen ('11)Herlev Atletik3:34.25
  
 PB
5Luca StreitLuca Streit ('11)Herlev Atletik3:43.08
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Asmund Schou-PedersenAsmund Schou-Pedersen ('11)Herlev Atletik2.85
0.0
  
 
 
2.68
 0.3
2.85
 0.0
2.84
 0.0
     
2Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik2.79
0.0
  
 PB
 
2.79 PB
 0.0
2.60
 0.0
2.59
 0.0
     
3Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik2.58
0.0
  
 
 
  X2.46
 0.0
2.58
 0.0
     
4Luca StreitLuca Streit ('11)Herlev Atletik2.50
+1.1
  
 PB
 
2.50 PB
 1.1
2.18
 0.9
2.48
 0.6
     
5Luca Costantini-OlesenLuca Costantini-Olesen ('11)Herlev Atletik2.21
+0.3
  
 
 
2.03
 0.2
2.21
 0.3
2.12
 0.0
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Asmund Schou-PedersenAsmund Schou-Pedersen ('11)Herlev Atletik29.82
  
 
 
28.7127.6429.82     
2Mads BerthelsenMads Berthelsen ('12)Herlev Atletik25.47
  
 
 
19.9325.4723.53     
3Alexander WulffAlexander Wulff ('11)Herlev Atletik23.49
  
 
 
  X23.1823.49     
4Luca StreitLuca Streit ('11)Herlev Atletik19.40
  
 PB
 
19.40 PB  X      
5Luca Costantini-OlesenLuca Costantini-Olesen ('11)Herlev Atletik11.57
  
 PB
 
11.57 PB  X11.06     
P9 800 m    

Finale A

Finale
1Sille ToppSille Topp ('11)Herlev Atletik3:40.76
  
 PB
2Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik3:42.74
  
 PB
3Liva EgevangLiva Egevang ('12)Herlev Atletik3:44.10
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sille ToppSille Topp ('11)Herlev Atletik2.43
0.0
  
 PB
 
2.43 PB
 0.0
2.31
 0.0
2.08
 0.7
     
2Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik2.43
0.0
  
 
 
2.28
 0.0
2.22
 0.0
2.43
 0.0
     
3Liva EgevangLiva Egevang ('12)Herlev Atletik2.08
+0.6
  
 PB
 
1.78
 0.0
2.08 PB
 0.6
2.04
 0.0
     
4Kathrine FjeldstedKathrine Fjeldsted ('12)Herlev Atletik2.06
0.0
  
 
 
2.06
 0.0
1.95
 0.3
1.94
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Sille ToppSille Topp ('11)Herlev Atletik13.91
  
 PB
 
13.91 PB13.5112.61     
2Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik10.08
  
 
 
3.3410.088.92     
3Kathrine FjeldstedKathrine Fjeldsted ('12)Herlev Atletik8.63
  
 
 
8.637.648.49     
4Liva EgevangLiva Egevang ('12)Herlev Atletik8.44
  
 PB
 
4.793.228.44 PB     
D7 800 m    

Finale A

Finale
1
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta3:31.53
  
 PB
2
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik4:02.50
  
 PB
3
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik4:02.54
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emil Mundt
Emil Mundt ('13)
Herlev Atletik2.76
+1.7
  
 PB
 
2.76 PB
 1.7
2.76 =PB
 1.3
2.66
 0.6
     
2
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta2.63
+1.0
  
 PB
 
2.35
 2.3
2.32
 0.8
2.63 PB
 1.0
     
3
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik2.14
+0.8
  
 PB
 
2.07 PB
 0.0
2.12 PB
 0.0
2.14 PB
 0.8
     
4
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik1.97
+0.5
  
 PB
 
1.80
 2.1
1.97 PB
 0.5
1.87
 0.6
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik12.74
  
 PB
 
  X10.39 PB12.74 PB     
2
Max Topp
Max Topp ('14)
Herlev Atletik11.62
  
 PB
 
11.62 PB9.879.15     
3
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta9.09
  
 
 
9.096.654.07     
4
Emil Mundt
Emil Mundt ('13)
Herlev Atletik8.53
  
 PB
 
  X8.53 PB  X     
P7 800 m    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik3:46.11
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik1.98
+0.1
  
 
 
1.98
 0.1
1.69
 0.5
1.72
 0.2
     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Victoria Wulff
Victoria Wulff ('14)
Herlev Atletik7.94
  
 
 
6.202.997.94     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive