Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Lyngby: Klubmesterskaber 27.9.2020
Atletik Stadion

P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 1.45
  
 
2Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 1.40
  
 
3Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 1.15
  
 PB
4Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 1.05
  
 =PB
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Isabella HermannIsabella Hermann ('04)Trongårdens IF 3.88
+1.3
  
 PB
 
3.76 PB3.653.88 PB     
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Pauline Bennett ThorupPauline Bennett Thorup ('04)Trongårdens IF 6.53
  
 SB
 
6.02 SB6.44 SB6.53 SB     
2Astrid RiordanAstrid Riordan ('04)Trongårdens IF 3.64
  
 SB
 
2.33 SB3.14 SB3.64 SB     
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Isabella HermannIsabella Hermann ('04)Trongårdens IF 14.16
  
 PB
 
11.55 PB14.16 PB13.10     
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF 4.49
+1.3
  
 
 
4.494.164.05     
2Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 4.30
+0.1
  
 PB
 
4.20 PB4.144.30 PB     
4Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 4.00
+1.4
  
 PB
 
  X4.00 PB  X     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 5.91
  
 PB
 
5.74 PB4.965.91 PB     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Jacob LarsenJacob Larsen ('05)Trongårdens IF 25.86
  
 PB
 
  X25.86 PB24.68     
Bertil WA FrederiksenBertil WA Frederiksen ('06)Trongårdens IF NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 4.55
+0.9
  
 
 
4.424.554.47     
2Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 4.48
+1.4
  
 PB
 
4.334.224.48 PB     
3Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 4.21
+1.1
  
 PB
 
4.14 SB4.21 PB4.15     
5Stella LarsenStella Larsen ('06)Trongårdens IF 3.89 w
+2.4
  
 
 
2.97 PB3.89 PB3.86     
6Mie Nervil IpsenMie Nervil Ipsen ('05)Trongårdens IF 3.86 w
w
  
 
 
3.60 PB3.523.86 PB     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 10.14
  
 
 
9.789.5810.14     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 25.11
  
 
 
  X25.11  X     
1Mie Nervil IpsenMie Nervil Ipsen ('05)Trongårdens IF 21.43
  
 
 
21.4320.95  X     
1Stella LarsenStella Larsen ('06)Trongårdens IF 12.41
  
 PB
 
10.64 PB12.41 PB  X     
2Amalie Nymann ThomsenAmalie Nymann Thomsen ('05)Trongårdens IF 16.40
  
 SB
 
16.40 SB16.2216.18     
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 4.11
+0.9
  
 PB
 
4.11 PB4.053.60     
2Frederik SonneFrederik Sonne ('07)Trongårdens IF 3.98
+1.7
  
 PB
 
3.69 PB3.493.98 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonathan HolmJonathan Holm ('07)Trongårdens IF 7.52
  
 PB
 
  X7.47 PB7.52 PB     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Frederik SonneFrederik Sonne ('07)Trongårdens IF 22.24
  
 
 
21.7321.7122.24     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF 11.02
  
 
 
  X  X11.02     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 3.73
+1.8
  
 
 
3.733.193.44     
2Benedikte JensenBenedikte Jensen ('10)Trongårdens IF 2.60
+1.1
  
 PB
 
2.48 PB2.60 PB2.34     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Benedikte JensenBenedikte Jensen ('10)Trongårdens IF 6.45
  
 PB
 
6.16 PB6.22 PB6.45 PB     
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karen Sander FotlandKaren Sander Fotland ('09)Trongårdens IF 10.58
  
 
 
  X  X10.58     
2Signe Kjeldgaard LøberSigne Kjeldgaard Løber ('09)Trongårdens IF 9.89
  
 PB
 
9.89 PB9.667.65     
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 2.93
  
 PB
 
2.93 PB2.832.52     
2Tristan Kinggaard GoranovicTristan Kinggaard Goranovic ('12)Trongårdens IF 2.89
+1.6
  
 PB
 
2.61 PB2.68 PB2.89 PB     
3Thor Asahi HansenThor Asahi Hansen ('11)Trongårdens IF 2.73
+0.3
  
 PB
 
2.73 PB2.612.60     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Thor Asahi HansenThor Asahi Hansen ('11)Trongårdens IF 3.94
  
 PB
 
3.94 PB3.623.46     
2Lucas Snedker PitzLucas Snedker Pitz ('12)Trongårdens IF 4.21
  
 PB
 
3.93 PB4.11 PB4.21 PB     
3Tristan Kinggaard GoranovicTristan Kinggaard Goranovic ('12)Trongårdens IF 3.41
  
 PB
 
3.41 PB  X3.36     
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla Marie Larsen OvergaardKarla Marie Larsen Overgaard ('12)Trongårdens IF 3.07
+1.5
  
 PB
 
3.07 PB2.482.80     
2Mathilde Lund SchmmidtMathilde Lund Schmmidt ('12)Trongårdens IF 2.36
+1.3
  
 PB
 
2.36 PB2.262.08     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Karla Marie Larsen OvergaardKarla Marie Larsen Overgaard ('12)Trongårdens IF 4.22
  
 PB
 
3.09 PB3.63 PB4.22 PB     
2Mathilde Lund SchmmidtMathilde Lund Schmmidt ('12)Trongårdens IF 3.89
  
 PB
 
3.74 PB3.89 PB  X     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive