Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Silkeborg: Sidste chance i september 30.9.2020
Silkeborg Atletikstadion

M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7724.28
  
 
2Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK7724.87
  
 PB
3Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7725.15
  
 
4Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7727.81
  
 PB K 1
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7725.67
  
 PB
2Malik TanisMalik Tanis ('03)SAK7726.98
  
 PB
3Benjamin TanisBenjamin Tanis ('99)SAK7727.80
  
 PB
4Mette KlausenMette Klausen ('03)SAK7728.43
  
 SB K 1
Finale C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Markus PallesenMarkus Pallesen SAK7726.04
  
 SB
2Gustav Frydenlund ThomsenGustav Frydenlund Thomsen ('05)SAK7727.63
  
 PB
3Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK7728.65
  
  K 1
4Peter ValbergPeter Valberg ('05)SAK7733.05
  
 PB
5Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7738.41
  
 SB K 2
M 800 m    

Finale A

Finale
1Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK772:01.33
  
 
2Nicklas UkendtNicklas Ukendt ('01)SAK772:15.38
  
 PB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK774:12.33
  
 
2Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK774:13.06
  
 PB
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7739.25
  
 SB
2Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7724.20
  
 PB
3Benjamin AndersenBenjamin Andersen ('99)SAK7713.00
  
 PB
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7726.93
  
 PB
 
17.75 PB  X19.75 PB21.46 PB26.93 PB  X  
2Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7720.17
  
 PB
 
  X14.88  X20.17 PB  X  X  
D17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Marius HyldborgMarius Hyldborg ('04)SAK7739.35
  
 PB
2Malik TanisMalik Tanis ('03)SAK7713.90
  
 PB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Emilie ArndtEmilie Arndt ('04)SAK7718.54
  
 PB
2Mette KlausenMette Klausen ('03)SAK7717.65
  
 PB
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7724.89
  
 PB
 
  X20.39 PB  X22.51 PB24.89 PB  X  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Kristian Tinglef SvenstrupKristian Tinglef Svenstrup ('05)SAK7748.80
  
 PB
2Peter ValbergPeter Valberg ('05)SAK7712.20
  
 
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK771.45
  
 PB
2Mathilde HerskindMathilde Herskind ('05)SAK771.40
  
 SB
3Signe KnudsenSigne Knudsen ('06)SAK771.30
  
 PB
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7725.80
  
 PB
 
20.99 PB25.80 PB25.1525.5225.00  X  
2Amalie RavnAmalie Ravn ('06)SAK7715.43
  
 PB
 
13.39 PB15.43 PB15.1214.53  X  X  
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Laura Fisker KochLaura Fisker Koch ('06)SAK7716.63
  
 PB
2Katrine Trangbæk HansenKatrine Trangbæk Hansen ('06)SAK7714.30
  
 PB
3Naya GarciaNaya Garcia ('06)SAK7712.70
  
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive