Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: AAC Klubstævne 13 15.9.2020
Tårnby Stadion

K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC6.53
  
 PB
2Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC6.46
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC25.52
  
 PB
2Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC21.38
  
 
3Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC17.45
  
 
4Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC16.34
  
 
K Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.21
  
 PB
2Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC8.14
  
 PB
3Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC6.07
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC21.26
  
 PB
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC12.43
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC37.14
  
 
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC9.70
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC27.16
  
 PB
D17 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Hussein AliHussein Ali ('04)Amager AC19.90
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC7.81
  
 
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC28.15
  
 
D15 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC9.44
  
 PB
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC29.97
  
 
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC40.00
  
 
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC23.69
  
 PB
M55 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.52
  
 SB
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC27.15
  
 
K55 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC5.36
  
 
K55 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC20.15
  
 

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp