Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Vestdansk holdmesterskab for mixhold 19.9.2020
SparNord Atletikstadion

D13 80 m    
Finale 1
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8011.00
  
 PB
2Karl Emil Søe AndersenKarl Emil Søe Andersen ('07)SIK8011.61
  
 PB
3William AaboWilliam Aabo ('08)Aalborg AM11.82
  
 PB
4Oskar FoldenOskar Folden ('08)Aalborg AM13.36
  
 PB
Finale 2
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande11.10
  
 PB
2Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 11.30
  
 PB
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8012.12
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja3:19.10
  
 PB
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM3:32.52
  
 PB
3Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK803:40.55
  
 PB
4Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 3:45.70
  
 PB
5Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK804:01.15
  
 PB
6Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande4:02.80
  
 SB
7Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande4:34.10
  
 SB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande15.10
  
 PB
2Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 15.70
  
 PB
3Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM15.72
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Karl Emil Søe AndersenKarl Emil Søe Andersen ('07)SIK801.59
  
 PB
 
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.40 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
1.47 PB
  O
1.50 PB
  O
1.53 PB
  O
1.56 PB
XXO
1.59 PB
  O
      
2Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 1.40
  
 PB
 
1.40 PB
  O
       
3Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM1.30
  
 =PB
 
1.15 SB
  O
1.20 SB
XXO
1.25 SB
  O
1.30 =PB
  O
    
4Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande1.25
  
 =PB
 
1.25 =PB
  O
       
5Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja1.20
  
 SB
 
0.90 SB
  O
1.00 SB
  O
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
XXO
1.20 SB
 XO
1.25
XXX
 
6Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 1.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
       
7Oskar FoldenOskar Folden ('08)Aalborg AM1.15
  
 PB
 
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
 XO
1.15 PB
  O
    
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande4.95
  
 PB
2Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK804.59
0.0
  
 PB
3Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 4.51
0.0
  
 PB
4Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 4.38
0.0
  
 PB
5Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.36
0.0
  
 
6William AaboWilliam Aabo ('08)Aalborg AM4.19
+1.6
  
 PB
7Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK804.16
0.0
  
 PB
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Emil Søe AndersenKarl Emil Søe Andersen ('07)SIK8010.15
  
 PB
 
10.15 PB9.569.26     
2Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 9.31
  
 PB
 
9.31 PB       
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja9.18
  
 PB
 
  –9.18 PB8.59     
4William AaboWilliam Aabo ('08)Aalborg AM8.11
  
 PB
 
7.84 PB8.11 PB6.10     
5Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 8.10
  
 PB
 
8.10 PB       
6Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande7.87
  
 PB
 
7.87 PB       
7Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM6.07
  
 
 
5.885.996.07     
8Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM5.52
  
 
 
5.334.885.52     
9Oskar FoldenOskar Folden ('08)Aalborg AM5.02
  
 PB
 
5.02 PB4.505.00     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 31.58
  
 PB
2Benjamin Vissing HansenBenjamin Vissing Hansen ('07)Aalborg AM30.01
  
 PB
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja27.96
  
 PB
4Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande26.50
  
 
5Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 25.88
  
 PB
6Markus Sthyr NielsenMarkus Sthyr Nielsen ('07)Aalborg AM20.72
  
 PB
7Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande20.40
  
 
P13 80 m    
Finale A
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja10.82
  
 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.12
  
 PB
3Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM11.91
  
 PB
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 13.9h
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Signe Grue MadsenSigne Grue Madsen ('07)Aalborg AM11.89
  
 PB
2Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM12.40
  
 PB
3Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande12.50
  
 PB
4Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM13.22
  
 SB
P13 1000 m    
Finale A
1Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM3:07.76
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja3:37.40
  
 PB
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK803:40.73
  
 PB
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 4:01.60
  
 PB
Finale B
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM3:46.59
  
 PB
2Anne-Dicte Abel LindholmAnne-Dicte Abel Lindholm ('07)Aalborg AM3:48.81
  
 PB
3Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM3:54.03
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Finale 1
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.28
  
 PB
2Signe Grue MadsenSigne Grue Madsen ('07)Aalborg AM12.65
  
 PB
3Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8013.21
  
 PB
Finale 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM11.84
  
 
2Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 12.70
  
 PB
3Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08)Aalborg AM12.93
  
 PB
4Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8015.91
  
 PB
Finale 3
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8010.70
  
 PB
2Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.08
  
 PB
3Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande11.10
  
 PB
4Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.16
  
 PB
5Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande11.60
  
 PB
6Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM13.21
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.53
  
 =PB
 
1.41
  O
1.44
  O
1.47
  O
1.50 =PB
  O
    
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.44
  
 PB
 
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
  O
1.44 PB
  O
 
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.41
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35 =PB
 XO
1.38 PB
  O
1.41 PB
 XO
  
4Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande1.35
  
 PB
 
1.35 PB
  O
       
5Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15 =SB
  O
1.20 =PB
 XO
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
  
6Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja1.30
  
 PB
 
0.90 PB
 XO
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35
XXX
       
7Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande1.20
  
 
 
1.20
  O
       
8Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1.10
  
 PB
 
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
      
9Therese KarmisholtTherese Karmisholt ('08)Aalborg AM1.10
  
 PB
 
1.05 =PB
  O
1.10 PB
 XO
      
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.74
0.0
  
 
 
  X4.74
 0.0
4.33
 0.2
     
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.57
+0.6
  
 PB
 
4.56 PB
 0.6
4.57 PB
 0.6
4.35
 0.0
     
3Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM4.14
0.0
  
 PB
 
4.10 PB
 0.0
4.14 PB
 0.0
3.86
 0.0
     
4Emmelie OverladeEmmelie Overlade ('07)Aalborg AM4.10
0.0
  
 PB
 
4.10 PB
 0.0
4.07
 0.0
4.09
 0.0
     
5Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande3.97
  
 PB
 
3.97 PB
 0.0
       
6Freya RindebækFreya Rindebæk ('08)Randers Freja3.81
+1.1
  
 PB
 
3.81 PB
 1.1
3.49
 1.2
3.50
 0.5
     
7Johanne Lund PoulsenJohanne Lund Poulsen ('08)Aalborg AM3.68
-0.3
  
 PB
 
3.68 PB
 -0.3
3.53
 0.1
3.51
 0.0
     
8Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM3.44
0.0
  
 PB
 
3.44 PB
 0.0
3.25
 0.0
3.43
 0.0
     
9Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 3.39
0.0
  
 PB
 
3.39 PB
 0.0
       
10Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja3.36
+1.1
  
 PB
 
3.36 PB
 1.1
3.24
 1.1
3.31
 1.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 10.81
  
 
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8010.79
  
 PB
3Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande9.96
  
 PB
4Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM8.79
  
 
5Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja8.45
  
 PB
6Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande8.00
  
 
7Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.84
  
 
8Amalie Bønnelykke SørensenAmalie Bønnelykke Sørensen ('07)Aalborg AM6.46
  
 PB
9Dagmar Brath LundDagmar Brath Lund ('08)Randers Freja6.28
  
 PB
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 31.35
  
 PB
2Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande29.45
  
 PB
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM25.37
  
 
4Mathilde OlesenMathilde Olesen ('07)SIK8023.36
  
 SB
5Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM23.34
  
 PB
6Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8022.75
  
 PB
7Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8021.09
  
 PB
8Freja Lützhøft SørensenFreja Lützhøft Sørensen ('07)Aalborg AM13.19
  
 PB
9Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja12.85
  
 PB
10Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja12.22
  
 PB
D11 60 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK809.10
  
 
2Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja9.20
  
 PB
3Anton LyngeAnton Lynge ('10)Aalborg AM9.46
  
 PB
4Ludwig PalmLudwig Palm ('10)Skanderborg Atletik9.80
  
 PB
5Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK8010.78
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3:38.94
  
 
2Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK803:41.75
  
 PB
3Kristoffer Fog JakobsenKristoffer Fog Jakobsen ('10)Skanderborg Atletik3:54.10
  
 PB
4Theodor Søndergaard SørenTheodor Søndergaard Søren ('10)SIK803:59.35
  
 PB
5Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK804:01.89
  
 PB
6Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM4:02.96
  
 PB
7Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja4:11.66
  
 PB
8Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja4:44.79
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8011.11
  
 PB
2Daniel RamonDaniel Ramon ('09)SIK8011.38
  
 PB
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja12.36
  
 PB
4Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM13.09
  
 PB
5Theodor Søndergaard SørenTheodor Søndergaard Søren ('10)SIK8013.16
  
 PB
6Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik14.90
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.33
  
 PB
 
1.23
  O
1.25
  O
1.26
  O
1.29
  O
    
2Anton LyngeAnton Lynge ('10)Aalborg AM1.29
  
 PB
 
1.20 PB
 XO
1.23 PB
XXO
1.25 PB
  O
1.26 PB
  O
1.29 PB
 XO
   
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja1.15
  
 PB
 
1.15 PB
  O
       
4Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK801.15
  
 PB
 
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10 PB
  O
1.15 PB
 XO
  
5Alexander Beth BrobergAlexander Beth Broberg ('09)SIK800.95
  
 
 
0.90
  O
0.95
 XO
      
6Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
       
6Kristoffer Fog JakobsenKristoffer Fog Jakobsen ('10)Skanderborg Atletik0.90
  
 PB
 
0.90 PB
  O
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja4.18
0.0
  
 PB
2Anton LyngeAnton Lynge ('10)Aalborg AM3.95
0.0
  
 PB
3Theodor Søndergaard SørenTheodor Søndergaard Søren ('10)SIK803.53
0.0
  
 PB
4
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM3.52
0.0
  
 
5Kristoffer Fog JakobsenKristoffer Fog Jakobsen ('10)Skanderborg Atletik2.94
0.0
  
 PB
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM7.03
  
 PB
2Carl MogensenCarl Mogensen ('10)Skanderborg Atletik6.65
  
 PB
3Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK806.09
  
 
4Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja4.99
  
 PB
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8044.05
  
 
2Magnus ChristensenMagnus Christensen ('10)SIK8037.19
  
 PB
3Rasmus PlatzRasmus Platz ('09)Randers Freja34.23
  
 PB
4
Dexter Nikoukar
Dexter Nikoukar ('11)
Aalborg AM29.88
  
 PB
5Karl GnudtzmannKarl Gnudtzmann ('10)Randers Freja25.59
  
 PB
6Carl MogensenCarl Mogensen ('10)Skanderborg Atletik23.39
  
 PB
7Theo Pace BjerregaardTheo Pace Bjerregaard ('10)Skanderborg Atletik20.72
  
 PB
P11 60 m    
Finale 1
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.58
  
 
2Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja10.94
  
 PB
3Frida Hasselbalch MikkelsenFrida Hasselbalch Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik11.20
  
 PB
Finale 2
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.41
  
 
2Aurora SimaoAurora Simao ('10)Skanderborg Atletik11.00
  
 PB
3Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK8011.27
  
 
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja4:32.34
  
 PB
2Ida Nybro GrimstrupIda Nybro Grimstrup ('09)Skanderborg Atletik4:39.30
  
 PB
P11 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM13.36
  
 PB
2Ida Nybro GrimstrupIda Nybro Grimstrup ('09)Skanderborg Atletik14.40
  
 PB
3Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja15.45
  
 PB
4Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja16.72
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja1.25
  
 SB
2Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja1.10
  
 
3Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM1.05
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK803.25
0.0
  
 PB
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM3.20
+0.1
  
 
3Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK803.18
0.0
  
 PB
4Frida Hasselbalch MikkelsenFrida Hasselbalch Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik3.10
0.0
  
 PB
5Freya LaursenFreya Laursen ('09)Randers Freja3.08
0.0
  
 PB
6Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja3.00
0.0
  
 PB
7Aurora SimaoAurora Simao ('10)Skanderborg Atletik2.67
0.0
  
 PB
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja9.60
  
 PB
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM6.81
  
 
3Silje LarsenSilje Larsen ('09)Randers Freja6.54
  
 
4Frida Hasselbalch MikkelsenFrida Hasselbalch Mikkelsen ('09)Skanderborg Atletik5.65
  
 PB
5Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK805.26
  
 PB
6Signe ChristensenSigne Christensen ('10)SIK805.13
  
 
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Frida NielsenFrida Nielsen ('09)Aalborg AM28.95
  
 PB
2Ingeborg AndersenIngeborg Andersen ('09)Randers Freja23.54
  
 PB
3Silje BergumSilje Bergum ('10)SIK8019.42
  
 PB

Seneste resultater

18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
17.8RønneViking 10.000m 2022
16.8TårnbyTracks Amager
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint
4.8GreveSommerkast III
30.7HelsingørSommerkast
30.7HvidovreSommerkast II
25.7VejleVejlekast 2
23.7RandersPV Camp Stævne
21.7AarhusSommerkast 2
16.7HvidovreSommerkast
14.7AarhusSommerkast 1
13.7Korsør Sommerstævne i forbindelse med besøg fra Motala AIF
10.7København1500 meter med håndstoppede tider
2.7TórshavnFøroyaleikir á Tórsbreyt
1.7AabenraaSommer kast Aabenraa
29.6Skiveskivekast 5-22
28.6VejleVejle Kast
24‐26.6AalborgDM Senior
24.6BallerupFredagskast
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6OdenseOdense Atletik Stangspringsstævne 2
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
15.6HillerødNordsjælland mesterskaberne
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior