Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Mangekamp (P11/P13/D11/D13) 29‐30.8.2020
Østerbro stadion

D13 600 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1:45.88
  
 PB
2August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK1:51.46
  
 PB
3Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1:52.42
  
 PB
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1:55.62
  
 PB
5Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta1:56.01
  
 PB
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta1:58.74
  
 PB
7Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta2:00.41
  
 PB
8Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas2:06.75
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
29.8. Vind: +0.5

Finale A

Finale
29.8.Vind: +0.5
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK12.07
  
 PB
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta13.77
  
 PB
3Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta13.91
  
 PB
4Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta13.98
  
 PB
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta14.59
  
 PB
6Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas15.70
  
 
7Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta16.64
  
 PB
8Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta17.01
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK5.40
0.0
  
 
 
5.24
 1.1
  X
 0.0
5.40
 0.0
     
2Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta4.88
0.0
  
 PB
 
4.76
 0.3
4.85 PB
 0.9
4.88 PB
 0.0
     
3Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta4.80
+0.8
  
 PB
 
4.80 PB
 0.8
4.73
 0.0
4.64
 -0.9
     
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.57
+1.0
  
 PB
 
4.52 PB
 0.7
4.36
 0.0
4.57 PB
 1.0
     
5Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta4.44
+1.2
  
 PB
 
4.39 PB
 0.4
  X
 0.0
4.44 PB
 1.2
     
6Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta4.01
0.0
  
 PB
 
4.01 PB
 0.0
3.98
 0.0
3.85
 0.2
     
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas3.85
0.0
  
 PB
 
3.85 PB
 0.0
3.47
 0.1
3.44
 0.0
     
8Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta3.80
-0.5
  
 PB
 
3.80 PB
 -0.5
  X
 0.0
  X
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK11.84
  
 PB
 
11.1011.2211.84 PB     
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.13
  
 PB
 
10.94 PB11.13 PB  X     
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.55
  
 
 
8.558.278.54     
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta8.24
  
 PB
 
8.24 PB7.637.72     
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta6.76
  
 PB
 
6.76 PB  X  X     
6Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta6.67
  
 PB
 
6.31 PB6.67 PB6.49     
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas5.48
  
 
 
5.485.33  X     
8Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta5.39
  
 PB
 
5.23 PB5.39 PB  X     
D13 Spydkast 400 gram    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK32.42
  
 PB
 
32.42 PB28.0932.08     
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta31.85
  
 PB
 
24.26 PB31.85 PB31.53     
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta25.78
  
 
 
25.5725.7825.52     
4Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta24.56
  
 
 
  X  X24.56     
5Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas20.14
  
 PB
 
  X19.79 PB20.14 PB     
6Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta16.44
  
 PB
 
12.64 PB13.76 PB16.44 PB     
7Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta15.87
  
 PB
 
15.22 PB14.9615.87 PB     
Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta NM
  
 
 
  X  X  X     
D13 Femkamp D13    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1August Skytte ChristensenAugust Skytte Christensen ('07)BAK4165
  
 PB
 
12,07/+0,511,845,40/0,032,421.51,46
2Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta3322
  
 PB
3Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta3322
  
 PB
4Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta3156
  
 PB
 
13,77/+0,58,554,88/0,025,781.55,62
5Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta2521
  
 PB
6Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta1908
  
 PB
7Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas1884
  
 PB
8Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta1457
  
 PB
P13 600 m    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM1:53.26
  
 
2Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 1:55.99
  
 PB
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1:56.38
  
 PB
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta1:56.48
  
 PB
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta1:57.50
  
 PB
6Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM2:01.43
  
 
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 2:04.92
  
 PB
8Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC2:15.87
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Indledende heats29.8.
Indledende 1
29.8. Vind: +1.1
29.8.Vind: +1.1
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta10.43
  
 PB
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM11.03
  
 PB
3Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 11.37
  
 PB
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM11.40
  
 PB
5Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC14.08
  
 PB
Indledende 2
29.8. Vind: +0.2
29.8.Vind: +0.2
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.33
  
 PB
2Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.65
  
 
3Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 12.18
  
 PB
4Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 12.89
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.85
-0.5
  
 
 
4.85
 -0.5
4.50
 0.0
4.44
 0.0
     
2Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.59
+0.2
  
 PB
 
4.58 PB
 0.0
4.52
 0.0
4.59 PB
 0.2
     
3Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.49
+1.5
  
 PB
 
4.49 PB
 1.5
  X
 0.0
4.13
 0.0
     
4Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.44
-0.6
  
 PB
 
4.41 PB
 -1.4
4.42 PB
 0.0
4.44 PB
 -0.6
     
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.20
+0.2
  
 
 
4.08
 0.1
4.20
 0.2
4.02
 0.0
     
6Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 4.09
0.0
  
 
 
3.97
 -1.2
  X
 0.0
4.09
 0.0
     
7Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 3.85
0.0
  
 
 
3.77
 -1.9
3.75
 0.0
3.85
 0.0
     
8Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 3.64
0.0
  
 PB
 
3.54 PB
 -1.5
3.54 =PB
 0.0
3.64 PB
 0.0
     
9Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC3.58
+0.7
  
 PB
 
3.58 PB
 0.7
3.42
 0.0
3.42
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta13.14
  
 
 
13.1412.9513.01     
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.14
  
 PB
 
9.6010.14 PB9.55     
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.80
  
 PB
 
9.38 PB9.80 PB9.02     
4Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 9.55
  
 
 
9.558.848.90     
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta8.30
  
 PB
 
8.07 PB8.30 PB7.75     
6Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM7.66
  
 PB
 
7.52 PB7.57 PB7.66 PB     
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 7.63
  
 PB
 
7.63 PB6.917.50     
8Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 7.12
  
 PB
 
6.41 PB7.02 PB7.12 PB     
9Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC5.47
  
 PB
 
5.47 PB5.344.82     
Nikoline WilladsenNikoline Willadsen ('08)Trongårdens IF NM
  
 
 
  X  X  X     
P13 Spydkast 400 gram    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 29.06
  
 
 
24.3029.0628.68     
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM24.44
  
 
 
21.7124.4422.26     
3Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM23.56
  
 PB
 
18.61 PB23.56 PB17.18     
4Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta23.15
  
 SB
 
22.73 SB23.15 SB20.86     
5Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM19.99
  
 PB
 
18.31 PB18.87 PB19.99 PB     
6Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta19.23
  
 PB
 
19.23 PB13.8317.13     
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 16.57
  
 PB
 
16.57 PB  X  X     
8Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC11.16
  
 PB
 
11.16 PB9.05  X     
9Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 10.52
  
 PB
 
  X  X10.52 PB     
P13 Pentathlon P13    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4192
  
 
 
10,43/+1,113,144,59/+0,223,151.56,48
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM3816
  
 
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM3651
  
 
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM3473
  
 
5Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta3334
  
 
6Viola Lei HansgaardViola Lei Hansgaard ('08)Trongårdens IF 2899
  
 
 
11,37/+1,19,554,09/0,029,06
7Selma Guldager KnudsenSelma Guldager Knudsen ('08)Trongårdens IF 2707
  
 
8Silje Ålsbøl JensenSilje Ålsbøl Jensen ('08)Trongårdens IF 2510
  
 
9Siri Nissen ThyrstedSiri Nissen Thyrsted ('08)Amager AC1813
  
 
D11 60 m    
Indledende heats30.8.
Indledende 1
30.8. Vind: -1.0
30.8.Vind: -1.0
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC9.41
  
 
2Bob JensenBob Jensen ('09)KIF10.62
  
 PB
3Albert Holm OlsenAlbert Holm Olsen ('09)Sparta9.86
  
 PB
3Anton Banner-VoigtAnton Banner-Voigt ('09)KIF10.76
  
 PB
4Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas9.95
  
 
Indledende 2
30.8. Vind: +0.4
30.8.Vind: +0.4
1Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF9.96
  
 PB
2August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas9.75
  
 PB
4Joshua Courage Fjelstrup-MatthisenJoshua Courage Fjelstrup-Matthisen ('10)Sparta10.77
  
 PB
5Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF10.92
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC4.05
0.0
  
 
 
4.05
 0.0
3.98
 -0.1
4.01
 -1.6
     
2Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas3.82
0.0
  
 PB
 
3.82 PB
 0.0
  X
 0.0
3.50
 0.0
     
3August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas3.56
-1.7
  
 
 
3.52
 0.0
3.12
 0.2
3.56
 -1.7
     
4Albert Holm OlsenAlbert Holm Olsen ('09)Sparta3.46
0.0
  
 PB
 
3.46 PB
 0.0
  X
 0.0
2.85
 -2.5
     
5Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF3.29
+0.6
  
 PB
 
3.29 PB
 0.6
3.05
 0.5
3.15
 0.0
     
6Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF3.12
0.0
  
 PB
 
3.12 PB
 0.0
2.99
 0.0
2.99
 -1.8
     
7Joshua Courage Fjelstrup-MatthisenJoshua Courage Fjelstrup-Matthisen ('10)Sparta2.93
+0.6
  
 PB
 
2.86 PB
 0.2
2.93 PB
 0.6
2.90
 0.0
     
8Bob JensenBob Jensen ('09)KIF2.80
0.0
  
 PB
 
2.80 PB
 0.0
2.75
 0.0
2.74
 -0.6
     
9Anton Banner-VoigtAnton Banner-Voigt ('09)KIF2.52
0.0
  
 PB
 
2.52 PB
 0.0
2.48
 1.0
2.38
 -1.3
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC7.91
  
 PB
 
7.91 PB7.237.62     
2Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF6.92
  
 PB
 
6.90 PB6.92 PB6.48     
3Albert Holm OlsenAlbert Holm Olsen ('09)Sparta5.68
  
 PB
 
5.15 PB5.68 PB5.66     
4Joshua Courage Fjelstrup-MatthisenJoshua Courage Fjelstrup-Matthisen ('10)Sparta4.09
  
 PB
 
4.08 PB4.09 PB  X     
D11 Trekamp    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC2612
  
 PB
2August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas2091
  
 PB
3Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF1960
  
 PB
4Albert Holm OlsenAlbert Holm Olsen ('09)Sparta1884
  
 PB
5Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas1774
  
 PB
6Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF1277
  
 PB
7Joshua Courage Fjelstrup-MatthisenJoshua Courage Fjelstrup-Matthisen ('10)Sparta1094
  
 PB
8Bob JensenBob Jensen ('09)KIF803
  
 PB
9Anton Banner-VoigtAnton Banner-Voigt ('09)KIF753
  
 PB
D11 Boldkast 145 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1August Lykke EvensenAugust Lykke Evensen ('10)IK Hellas36.00
  
 
 
36.0031.7035.93     
2Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF27.57
  
 PB
 
20.05 PB23.30 PB27.57 PB     
3Emil KellerEmil Keller ('10)IK Hellas24.54
  
 
 
21.8921.8224.54     
4Anton Banner-VoigtAnton Banner-Voigt ('09)KIF20.04
  
 PB
 
20.04 PB17.6516.31     
5Bob JensenBob Jensen ('09)KIF16.74
  
 PB
 
16.74 PB14.4716.23     
P11 60 m    
Indledende heats30.8.
Indledende 1
30.8. Vind: -1.0
30.8.Vind: -1.0
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta8.60
  
 
2Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas9.45
  
 PB
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF9.45
  
 
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta9.48
  
 
5Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas10.26
  
 
6Kajsa Gribel VorumKajsa Gribel Vorum ('09)Sparta11.73
  
 PB
Indledende 2
30.8. Vind: -1.0
30.8.Vind: -1.0
1Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta9.42
  
 PB
2Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta10.25
  
 PB
3Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta10.35
  
 PB
4Ingrid Gribel VorumIngrid Gribel Vorum ('09)Sparta11.88
  
 PB
P11 1000 m    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3:43.19
  
 PB
2Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF4:16.92
  
 PB
3Livia HoLivia Ho ('09)KIF4:40.26
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta4.40
-1.1
  
 PB
 
4.40 PB
 -1.1
3.40
 0.0
4.12
 0.0
     
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta4.14
-0.4
  
 
 
4.13
 -0.3
4.04
 0.0
4.14
 -0.4
     
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta3.94
0.0
  
 PB
 
3.82 PB
 0.0
3.94 PB
 0.0
3.84
 0.3
     
4Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas3.82
+1.5
  
 
 
  X
 0.0
3.82
 1.5
3.54
 0.1
     
5Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF3.49
-0.1
  
 PB
 
3.30 PB
 0.1
3.19
 -1.2
3.49 PB
 -0.1
     
6Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta3.40
0.0
  
 PB
 
3.40 PB
 0.0
3.09
 1.3
3.34
 -0.4
     
7Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta3.37
+0.3
  
 PB
 
3.23
 2.2
3.37 PB
 0.3
  X
 0.0
     
8Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas3.36
0.0
  
 
 
3.36
 0.0
3.24
 1.8
3.18
 1.4
     
9Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta3.19
0.0
  
 PB
 
3.19 PB
 0.0
2.94
 -0.8
  X
 0.0
     
10Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3.09
-0.1
  
 PB
 
3.09 PB
 -0.1
3.01
 0.0
2.58
 0.0
     
11Kajsa Gribel VorumKajsa Gribel Vorum ('09)Sparta2.98
0.0
  
 PB
 
2.91 PB
 0.0
2.81
 0.1
2.98 PB
 0.0
     
12Livia HoLivia Ho ('09)KIF2.76
+0.1
  
 PB
 
  X
 0.0
2.37 PB
 0.0
2.76 PB
 0.1
     
13Ingrid Gribel VorumIngrid Gribel Vorum ('09)Sparta2.72
+0.5
  
 PB
 
2.72 PB
 0.5
2.38
 0.0
  X
 0.0
     
Julia Hedegaard HallsdottirJulia Hedegaard Hallsdottir ('10)Sparta NM
  
 
P11 Kuglestød 2.0 kg    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
2Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta7.21
  
 PB
 
6.84 PB7.21 PB6.57     
4Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta5.96
  
 PB
 
5.39 PB5.96 PB5.65     
6Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF5.30
  
 PB
 
5.30 PB5.084.87     
7Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta5.23
  
 PB
 
5.11 PB5.23 PB4.92     
8Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas4.88
  
 PB
 
4.88 PB  X4.51     
9Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas4.79
  
 PB
 
4.49 PB4.354.79 PB     
11Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3.95
  
 PB
 
3.95 PB3.242.93     
P11 Trekamp    
29.8.

Finale A

Finale
29.8.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)Sparta3262
  
 PB
2Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta2487
  
 PB
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta2485
  
 PB
4Maj Flinch BiehlMaj Flinch Biehl ('09)IK Hellas2415
  
 PB
5Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)KIF2351
  
 PB
6Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta2142
  
 PB
7Cecilie ZachariaeCecilie Zachariae ('09)Sparta1962
  
 PB
8Benedicte MatthiesenBenedicte Matthiesen ('09)IK Hellas1960
  
 PB
9Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta1710
  
 PB
10Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF1445
  
 PB
11Livia HoLivia Ho ('09)KIF960
  
 PB
12Kajsa Gribel VorumKajsa Gribel Vorum ('09)Sparta856
  
 PB
13Ingrid Gribel VorumIngrid Gribel Vorum ('09)Sparta695
  
 PB
P11 Boldkast 145 gram    
30.8.

Finale A

Finale
30.8.
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta27.30
  
 PB
 
26.71 PB26.3727.30 PB     
4Wilma Caroline NielsenWilma Caroline Nielsen ('10)Sparta25.76
  
 PB
 
24.51 PB  X25.76 PB     
7Livia HoLivia Ho ('09)KIF18.90
  
 PB
 
17.80 PB18.90 PB17.83     
8Erika Livia WischmannErika Livia Wischmann ('09)Sparta17.30
  
 PB
 
13.00 PB17.30 PB16.75     
10Kajsa Gribel VorumKajsa Gribel Vorum ('09)Sparta12.52
  
 PB
 
  X10.71 PB12.52 PB     
11Ingrid Gribel VorumIngrid Gribel Vorum ('09)Sparta9.93
  
 PB
 
9.41 PB9.93 PB5.02     

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp