Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Kastestævne 2 24.8.2020
Kastestæven 2

M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK12.87
  
 PB
 
12.45 SB12.58 PB12.87 PB12.87 =PB12.6212.66  
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK11.77
  
 
 
11.73  X11.7711.65  X11.70  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta51.90
  
 
2Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK40.86
  
 
3Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK32.50
  
 SB
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK54.53
  
 
2Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK50.49
  
 
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK47.48
  
 SB
2Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK30.13
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta11.88
  
 SB
 
  X11.88 SB  X  X  X  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kathrine BebeKathrine Bebe ('91)Sparta57.03
  
 
2Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta53.29
  
 
3Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta30.17
  
 SB
4Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK26.47
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta59.06
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)BAK26.21
  
 
D19 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)BAK32.33
  
 
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK10.42
  
 
 
9.4610.4110.1810.4210.059.85  
2Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK9.20
  
 
 
8.72  X9.178.989.08   
P19 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK21.81
  
 SB
2Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK21.68
  
 
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK38.55
  
 
P19 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK30.13
  
 SB
2Margaret DarkwaMargaret Darkwa ('02)BAK24.67
  
 SB
3Tracy AgyekumTracy Agyekum ('01)BAK22.72
  
 PB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alexander FoltmarAlexander Foltmar ('06)BAK9.88
  
 PB
 
9.67 PB9.88 PB9.589.559.869.87  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Daniel BisgaardDaniel Bisgaard ('05)BAK22.82
  
 PB
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK8.97
  
 PB
 
  X8.48 PB  X8.83 PB8.97 PB8.18  
2Lambert GaiaLambert Gaia ('07)BAK6.25
  
 PB
 
6.02 PB6.25 PB6.105.85  X5.95  
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK18.86
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint