Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Klubstævne 17 8.10.2020
Tårnby Stadion

K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC7.00
  
 PB
2Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC5.98
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC19.81
  
 
2Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC15.56
  
 
3Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC14.83
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC20.68
  
 
2Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC15.28
  
 
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC23.97
  
 PB
2Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC16.98
  
 SB
3Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC14.08
  
 PB
4Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC12.92
  
 SB
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC8.37
  
 
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC24.17
  
 
D15 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC10.74
  
 PB
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC17.84
  
 SB
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC29.49
  
 
P15 Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC9.30
  
 
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Tristan TrzecieskiTristan Trzecieski ('07)Amager AC28.71
  
 
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC7.99
  
 PB
2Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC6.83
  
 
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Line SvareLine Svare ('08)Amager AC27.66
  
 
2Celina C.S. JensenCelina C.S. Jensen ('07)Amager AC23.46
  
 PB
3Silke Marie Bach MadsenSilke Marie Bach Madsen ('08)Amager AC15.15
  
 PB
4Anna Nova Kronberg AndersenAnna Nova Kronberg Andersen ('07)Amager AC11.74
  
 
M55 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC10.08
  
 
K55 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC5.26
  
 
K55 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC19.21
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne