Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: DM og Kapgangsturneringen – bane 17.10.2020
Ballerup Stadion

M 5000 m kapgang    

Finale A

Finale
1Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF25:54.8h
  
 PB
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('68)Phønix26:06.7h
  
 
3Klaus Nygaard JensenKlaus Nygaard Jensen ('64)KIF30:18.6h
  
 SB
4Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix33:50.1h
  
 SB
Henrik EgedeHenrik Egede ('59)Phønix DQ
  
 
K 3000 m kapgang    

Finale A

Finale
1Helle JensenHelle Jensen ('63)BAK20:19.1h
  
 SB
2Birgit KlaprothBirgit Klaproth ('73)Phønix / GER22:54.4h
  
 SB
M 3000 m kapgang    

Finale A

Finale
1Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF15:44.1h
  
 
2Thomas ChristensenThomas Christensen ('68)Phønix15:43.8h
  
 
3Klaus Nygaard JensenKlaus Nygaard Jensen ('64)KIF18:02.9h
  
 PB
4Peer A. JensenPeer A. Jensen ('57)Phønix20:19.6h
  
 

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne