Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: SEPTEMBER GAMES Holdkamp for østklubber 12-13 år 17.9.2020

D13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta10.6h w
  
 
1Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF11.8h
  
  K
1Gustav Colbe HeibergGustav Colbe Heiberg ('07)IK Hellas12.0h w
  
 
2Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta10.7h w
  
  K
2Mikkel Panduro JohanssonMikkel Panduro Johansson ('06)Helsingør IF12.0h w
  
 
2Kajsa Coble HeibergKajsa Coble Heiberg ('10)IK Hellas13.9h w
  
  K
3Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta11.0h w
  
 
3Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta11.0h w
  
  K
5Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta11.2h w
  
 
5Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.2h w
  
  K
7Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta11.3h w
  
 
7Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta11.3h w
  
 
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta11.3h w
  
  K
10Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta11.5h w
  
  K
11Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta11.8h w
  
 
12Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta11.9h w
  
  K
13William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta12.0h w
  
 
13Arthur HjortArthur Hjort ('08)Sparta12.0h w
  
 
15Camilla JensenCamilla Jensen ('08)Sparta12.1h w
  
  K
16William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta12.2h w
  
 
17Anton MaaløeAnton Maaløe ('08)Sparta12.3h w
  
 
18Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta12.4h w
  
 
19Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta12.6h w
  
 
19David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta12.6h w
  
 
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas3:17.0h
  
 PB
1Anton Moth SøndergaardAnton Moth Søndergaard ('08)Helsingør IF3:30.0h
  
 PB
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF3:31.0h
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta1.50
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50 PB
  O
  
1Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
     
4Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 PB
  O
1.45
XXX
   
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
   
8William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta1.35
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta5.11 w
+2.1
  
 
 
5.11
 2.1
       
1Lake AxenLake Axen ('07)Herlev Atletik4.66 w
+2.2
  
 
 
4.42
 0.8
4.66
 2.2
4.35
 1.4
     
1Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas4.07
0.0
  
 PB
 
4.07 PB
 0.0
       
2Lucas Levring JakobsenLucas Levring Jakobsen ('07)Helsingør IF4.14 w
+2.8
  
 
 
4.14
 2.8
3.99 =PB
 1.5
      
2Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik4.05
-0.7
  
 PB
 
4.05 PB
 -0.7
       
3Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta4.80 w
+2.1
  
 
 
4.80
 2.1
       
3Malthe Nikolaj Godsk JørgensenMalthe Nikolaj Godsk Jørgensen ('08)Herlev Atletik3.97 w
+2.6
  
 
 
3.85
 0.0
3.97
 2.6
3.86
 1.9
     
4Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta4.64 w
+2.1
  
 
 
4.64
 2.1
       
5Jonas LarsenJonas Larsen ('08)Herlev Atletik2.99
0.0
  
 PB
 
2.99 PB
 0.0
       
6Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta4.33 w
+2.1
  
 
 
4.33
 2.1
       
9Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta3.83 w
+2.1
  
 
 
3.83
 2.1
       
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik10.20
  
 
 
10.20       
1Gustav Colbe HeibergGustav Colbe Heiberg ('07)IK Hellas7.29
  
 PB
 
7.29 PB       
2Nikolaj KrügerNikolaj Krüger ('07)Sparta10.82
  
 
 
10.82       
2Ask JørgensenAsk Jørgensen ('08)IK Hellas6.45
  
 
 
6.45       
3Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF6.86
  
 PB
 
6.86 PB       
4Thor KnudsenThor Knudsen ('07)Sparta8.71
  
 PB
 
8.71 PB       
6Mads VincentsenMads Vincentsen ('07)Sparta8.52
  
 PB
 
8.52 PB       
7Oliver MikkelsenOliver Mikkelsen ('08)Sparta8.34
  
 
 
8.34       
9Johan Dahl KokkegårdJohan Dahl Kokkegård ('08)Sparta7.77
  
 
 
7.77       
13Mads Augustinus RasmussenMads Augustinus Rasmussen ('08)Sparta6.98
  
 PB
 
6.98 PB       
14Anton MaaløeAnton Maaløe ('08)Sparta6.41
  
 PB
 
6.41 PB       
15Oliver Someya ElklintOliver Someya Elklint ('08)Sparta6.05
  
 PB
 
6.05 PB       
16William Matthew BuckWilliam Matthew Buck ('08)Sparta5.97
  
 PB
 
5.97 PB       
17William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta5.37
  
 PB
 
5.37 PB       
18Arthur HjortArthur Hjort ('08)Sparta5.04
  
 PB
 
5.04 PB       
19Villy Reedtz FunderVilly Reedtz Funder ('08)Sparta4.77
  
 
 
4.77       
20David R. NielsenDavid R. Nielsen ('08)Sparta4.24
  
 PB
 
4.24 PB       
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Noah BankNoah Bank ('07)Herlev Atletik25.27
  
 SB
 
25.27 SB       
1Sebastian BaanSebastian Baan ('07)Helsingør IF21.19
  
 SB
 
21.19 SB       
1Albert Lysemose NielsenAlbert Lysemose Nielsen ('08)IK Hellas19.30
  
 
 
19.30       
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas15.56
  
 PB
 
15.56 PB       
D13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  45.9h
  
 
1Helsingør If, Atletik Helsingør If, Atletik  47.7h
  
 
1Idrætsklubben Hellas, Roskilde Idrætsklubben Hellas, Roskilde  50.6h
  
 
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF1.40
  
 PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 SB
  O
1.20 SB
  O
1.25 =PB
  O
1.28 PB
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37 PB
  O
1.40 PB
 XO
1.43
XXX
     
2Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta1.45
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
  
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta1.45
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40 PB
  O
1.45 PB
  O
1.50
XXX
  
2Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF1.28
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
XXX
  
6Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta1.35
  
 PB
 
1.25
  O
1.30 PB
  O
1.35 PB
  O
1.40
XXX
    
7Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta1.30
  
 PB
 
1.25 PB
  O
1.30 PB
  O
1.35
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Bianca BaanBianca Baan ('07)Helsingør IF4.34
+1.3
  
 PB
 
4.34 PB
 1.3
       
2Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta4.98 w
+2.1
  
 
 
4.98
 2.1
       
2Kajsa Coble HeibergKajsa Coble Heiberg ('10)IK Hellas3.45 w
+3.3
  
 
 
3.45
 3.3
3.27 PB
 1.1
      
4Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik3.86
0.0
  
 
 
3.86
 0.0
       
5Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta4.52 w
+2.1
  
 
 
4.52
 2.1
       
7Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta4.32 w
+2.1
  
 
 
4.32
 2.1
       
8Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta3.98 w
+2.1
  
 
 
3.98
 2.1
       
10Camilla JensenCamilla Jensen ('08)Sparta3.68 w
+2.1
  
 
 
3.68
 2.1
       
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Amalie Sofie NielsenAmalie Sofie Nielsen ('07)Sparta11.97
  
 
 
11.97       
1Rosa Maria Leer BernsteinRosa Maria Leer Bernstein ('07)Helsingør IF7.90
  
 PB
 
7.90 PB       
2Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)Helsingør IF7.11
  
 PB
 
7.11 PB       
2Vanja StojanovicVanja Stojanovic ('07)Herlev Atletik6.61
  
 
 
6.61       
3Maja Børregaard VoigtMaja Børregaard Voigt ('07)Sparta9.94
  
 
 
9.94       
3Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik6.20
  
 
 
6.20       
5Clara VejlgaardClara Vejlgaard ('08)Sparta8.53
  
 PB
 
8.53 PB       
8Freja Isabel KnudsenFreja Isabel Knudsen ('07)Sparta7.88
  
 PB
 
7.88 PB       
10Esther FalckEsther Falck ('08)Sparta7.60
  
 
 
7.60       
11Camilla JensenCamilla Jensen ('08)Sparta7.05
  
 PB
 
7.05 PB       
12Ingrid Olivarius VølundIngrid Olivarius Vølund ('07)Sparta7.03
  
 PB
 
7.03 PB       
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik20.62
  
 
 
20.62       
2Rosa Maria Leer BernsteinRosa Maria Leer Bernstein ('07)Helsingør IF19.98
  
 
 
19.98       
3Elise Martens SlothElise Martens Sloth ('08)Herlev Atletik17.09
  
 PB
 
17.09 PB       

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon