Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: KIF Fødselsdagsstævne 24.10.2020
Østerbro stadion

M 400 m    

Finale A

Finale
1Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF1:17.7h
  
 
2Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF1:24.8h
  
  K
3Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF1:26.2h
  
 
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF1:28.5h
  
 
5Franz Rørdam DuusFranz Rørdam Duus KIF1:32.4h
  
 
6
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF1:34.6h
  
  K
M Højdespring    

Finale A

Finale
2Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF1.05
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
  O
1.00 PB
  O
1.05 PB
  O
1.10
XXX
  
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF3.60
+0.1
  
 PB
 
3.60 PB
 0.1
3.52
 0.0
      
3Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF3.02
+0.2
  
 PB
 
2.55 PB
 0.0
3.01 PB
 0.0
3.02 PB
 0.2
     
4
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF2.96
0.0
  
 PB
 
2.84 PB
 0.0
2.96 PB
 0.0
2.89
 0.8
     
6Franz Rørdam DuusFranz Rørdam Duus KIF2.80
0.0
  
 PB
 
2.80 PB
 0.0
2.72
 0.0
2.58
 0.0
     
M Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
2Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF6.59
  
 
 
6.066.086.59     
4Henok Kirmanen-ChristiansenHenok Kirmanen-Christiansen ('10)KIF4.90
  
 PB
 
4.90 PB4.083.86     
6Franz Rørdam DuusFranz Rørdam Duus KIF4.84
  
 
 
4.234.194.84     
M Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Rune Høyer SplittorfRune Høyer Splittorf ('10)KIF26.39
  
 
 
24.4226.3925.26     
3Hektor-Gabriel KronborgHektor-Gabriel Kronborg ('11)KIF23.09
  
 PB
 
23.09 PB22.9822.29     
6Franz Rørdam DuusFranz Rørdam Duus KIF18.77
  
 PB
 
18.77 PB16.8417.75     
7
Svend Holdgaard
Svend Holdgaard ('13)
KIF18.51
  
 
 
17.6518.5116.27     
K Højdespring    

Finale A

Finale
3Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF0.95
  
 PB
 
0.85 PB
  O
0.90 PB
  O
0.95 PB
 XO
1.00
XXX
    
K Længdespring    

Finale A

Finale
2Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF3.10
0.0
  
 PB
 
3.10 PB
 0.0
2.80
 0.0
2.93
 0.8
     
5Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF2.93
0.0
  
 PB
 
2.74 PB
 0.1
2.93 PB
 0.0
      
7
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF2.65
0.0
  
 PB
 
2.65 PB
 0.0
2.57
 0.6
2.12
 0.0
     
K Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
7Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF4.45
  
 PB
 
4.09 PB4.45 PB      
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF2.74
  
 PB
 
2.34 PB2.44 PB2.74 PB     
K Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
4Anna ChachahAnna Chachah ('10)KIF22.68
  
 PB
 
22.68 PB19.94      
5Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)KIF19.62
  
 PB
 
18.76 PB18.4819.62 PB     
9Isabella Sone RandrupIsabella Sone Randrup ('10)KIF16.49
  
 PB
 
16.49 PB12.9514.02     
10
Lulu Rørdam
Lulu Rørdam ('12)
KIF8.73
  
 PB
 
8.73 PB7.44      
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF1.28
  
 PB
 
1.10
  O
1.15 =PB
  O
1.20 PB
  O
1.25 PB
XXO
1.28 PB
  O
   
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emma KingEmma King ('08)KIF8.70
  
 
 
7.388.578.70     
3Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF6.57
  
 PB
 
6.57 PB5.065.56     
5Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF4.86
  
 PB
 
4.81 PB4.86 PB4.64     
P13 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
2Emma KingEmma King ('08)KIF23.16
  
 PB
 
19.56 PB18.4523.16 PB     
8Isabella BondeIsabella Bonde ('08)KIF17.04
  
 PB
 
15.02 PB17.04 PB16.51     
Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)KIF NM
  
 

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon