Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: VDMU KUN FOR ÅRG. 2007 & 2008 27.9.2020
Randers Atletik Stadion

D13 80 m    
Vind: +2.1

Finale A

Finale
Vind: +2.1
1Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 10.73 w
  
 
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX11.16
Q
  
 PB
2Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8010.81 w
  
 
2Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 11.64
Q
  
 
3Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande11.01 w
  
 
3Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja12.05
  
 PB
4Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja11.50 w
  
 
4Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM12.15
  
 PB
5Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande12.21 w
  
 
5Maya RendbyMaya Rendby ('08)HGF AM12.88
q
  
 PB
5Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM13.03
  
 PB
6Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM12.24 w
  
 
6Maya RendbyMaya Rendby ('08)HGF AM12.60 w
  
 
6Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja13.29
  
 
7Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM13.30
  
 PB
8Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM16.76
  
 PB
D13 200 m    
Vind: +0.1

Finale A

Finale
Vind: +0.1
1Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 27.42
  
 PB
1Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX29.81
  
 PB
2Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja28.08
  
 PB
2Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 30.40
  
 PB
3Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK8028.35
  
 PB
3Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF30.75
  
 PB
4Malthe H. GinnerupMalthe H. Ginnerup ('07)BMI Atletik28.47
  
 PB
4Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM31.31
  
 PB
5Maya RendbyMaya Rendby ('08)HGF AM33.52
  
 PB
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM34.18
  
 PB
D13 600 m    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja1:48.09
  
 PB
1Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1:52.70
  
 PB
2Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK801:58.10
  
 PB
2Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 2:04.71
  
 PB
3Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande2:07.48
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Malthe H. GinnerupMalthe H. Ginnerup ('07)BMI Atletik3:12.24
  
 PB
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF3:18.30
  
 PB
2Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja3:14.38
  
 PB
3Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK773:31.84
  
 PB
Erik NørgaardErik Nørgaard ('10)Randers Freja3:23.06
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande13.29
  
 PB
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF18.42 w
  
 
2Malthe H. GinnerupMalthe H. Ginnerup ('07)BMI Atletik14.34
  
 PB
2Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja18.97 w
  
 
3Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande15.90
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande1.50
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
  O
1.44
  O
1.50 =PB
 XO
1.53
XXX
 
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK801.41
  
 PB
 
1.20 PB
  O
1.25 PB
  O
1.30 PB
 XO
1.35 PB
  O
1.38 PB
  O
1.41 PB
XXO
1.44
XXX
 
2Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik1.35
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30 =PB
  O
1.35 PB
 XO
1.38
XXX
 
2Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 1.30
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
   
3Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande1.25
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25 =PB
  O
1.30
  Xs
   
3Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM1.15
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15 PB
  O
1.20
XXX
     
4Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX1.10
  
 PB
 
1.10 PB
  O
1.15
XXX
      
D13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja2.50
  
 PB
 
2.00 PB
  O
2.20 PB
  O
2.30 PB
  O
2.40 PB
  O
2.50 PB
  O
2.60
XXX
  
Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja2.90
  
 PB
 
2.60
 XO
2.70
  O
2.80
XXO
2.90 PB
XXO
3.00
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande5.12 w
+3.2
  
 
 
5.12
 3.2
4.84
 1.1
4.72
 2.3
4.82
 2.4
4.74
 2.5
4.70
 0.2
  
1Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK804.26
+1.2
  
 PB
 
4.07
 0.3
4.16 =PB
 0.4
4.00
 0.5
4.26 PB
 1.2
    
2Malthe H. GinnerupMalthe H. Ginnerup ('07)BMI Atletik4.49
+1.5
  
 PB
 
4.46 PB
 0.3
4.30
 0.0
4.19
 2.1
4.44
 2.2
4.34
 1.3
4.49 PB
 1.5
  
2Christian Hallingsta CousinChristian Hallingsta Cousin ('08)Aabenraa IG 4.24 w
+2.8
  
 
 
4.17
 1.5
3.94
 1.3
4.12
 1.7
3.80
 1.8
4.24
 2.8
4.05
 0.7
  
3Nikolaj R. JensenNikolaj R. Jensen ('07)SIK804.49
+1.0
  
 
 
4.49
 1.0
4.39
 2.2
4.04
 2.7
4.22
 0.6
4.14
 2.6
4.29
 0.6
  
3Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja4.17
+0.5
  
 PB
 
4.17 PB
 0.5
4.15
 1.2
4.04
 0.7
3.98
 2.6
4.10
 2.1
4.16
 2.6
  
4Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK774.22
+1.0
  
 PB
 
4.22 PB
 1.0
4.06
 4.1
3.86
 0.9
3.98
 1.2
3.80
 1.6
3.75
 1.2
  
4Sebastian JeppesenSebastian Jeppesen ('08)Skive AM4.13 w
+3.0
  
 
 
3.81 PB
 1.8
3.30
 2.4
3.72
 1.8
2.51
 0.0
3.74
 0.7
4.13
 3.0
  
5Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande4.10
+0.6
  
 PB
 
4.10 PB
 0.6
3.87
 0.6
3.90
 0.4
3.76
 0.8
    
5Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX4.10
+1.3
  
 PB
 
4.03
 2.0
3.85
 1.0
3.88
 2.0
4.10 PB
 1.3
    
6Karl Emil JensenKarl Emil Jensen ('07)Hvide Sande4.03 w
+2.5
  
 
 
4.03
 2.5
3.94 PB
 0.9
3.88
 0.9
3.95 PB
 1.3
3.81
 2.3
3.98 PB
 0.1
  
6Lukas B. RasmussenLukas B. Rasmussen ('08)Randers Freja3.68 w
+4.0
  
 
 
3.68
 4.0
3.31
 0.7
3.56
 1.8
3.45
 1.3
    
6Maya RendbyMaya Rendby ('08)HGF AM3.54
+0.6
  
 PB
 
3.54 PB
 0.6
3.46
 1.0
3.48
 1.5
3.41
 1.3
3.45
 2.7
   
7Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM3.93
+1.0
  
 
 
3.78
 4.1
3.70
 0.0
3.93
 1.0
3.82
 0.9
3.78
 1.1
3.86
 1.6
  
7Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM3.53
+2.0
  
 
 
3.53
 2.0
3.41
 3.2
3.41
 1.2
3.22
 2.0
3.26
 1.4
3.35
 0.9
  
8Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.23
+0.7
  
 
 
3.14
 1.8
3.16
 1.9
3.10
 2.9
2.95
 0.8
3.23
 0.7
   
9Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM2.71 w
+2.7
  
 
 
2.68 PB
 0.8
2.54
 3.8
2.71
 2.7
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 10.31
  
 PB
 
9.93 PB10.31 PB9.569.8110.1410.06  
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 8.02
  
 
 
7.478.027.387.866.707.55  
2Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK779.52
  
 PB
 
8.36 PB8.64 PB8.91 PB8.208.819.52 PB  
2Kasper JustesenKasper Justesen ('08)Rødding Atletik 7.24
  
 PB
 
6.08 PB7.19 PB5.966.686.787.24 PB  
3Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 9.42
  
 PB
 
9.288.948.969.089.42 PB   
3Casper LauridsenCasper Lauridsen ('08)Stoholm Atletik6.32
  
 
 
5.425.885.475.455.616.32  
4Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja9.28
  
 PB
 
8.379.048.729.129.27 PB9.28 PB  
4Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX6.17
  
 PB
 
6.17 PB5.855.265.445.455.54  
5Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande8.63
  
 =PB
 
8.358.088.63 =PB8.068.197.77  
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM5.62
  
 PB
 
5.31 PB5.62 PB5.054.735.19   
6Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande7.33
  
 
 
6.536.546.545.957.33   
6Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM5.37
  
 PB
 
4.82 PB5.37 PB5.155.104.665.30  
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 30.63
  
 PB
 
27.11 PB25.8930.63 PB24.61    
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 16.45
  
 PB
 
16.45 PB15.6215.2316.45 =PB    
2Oliver EmborgOliver Emborg ('07)Hvide Sande25.05
  
 PB
 
20.79 SB19.4024.16 PB19.3025.05 PB   
3Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 23.82
  
 SB
 
20.68 SB17.6420.92 SB23.82 SB18.6022.13  
4Daniel BertelsenDaniel Bertelsen ('07)SAK7722.70
  
 PB
 
20.42 PB18.5922.70 PB20.6018.03   
5Malthe H. GinnerupMalthe H. Ginnerup ('07)BMI Atletik22.59
  
 PB
 
19.35 PB19.44 PB19.58 PB22.59 PB22.40   
6Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande15.00
  
 
 
15.00       
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads V. JensenMads V. Jensen ('07)Dybvad IK 24.47
  
 PB
 
23.86 PB24.47 PB22.56     
1Kasper JustesenKasper Justesen ('08)Rødding Atletik 19.96
  
 PB
 
19.96 PB18.9017.9818.40    
2Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 23.18
  
 PB
 
20.14 SB23.18 PB      
2Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 15.45
  
 PB
 
14.35 PB12.7215.45 PB     
3Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande22.49
  
 PB
 
19.09 SB22.26 PB22.49 PB16.77    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Malthe H. GinnerupMalthe H. Ginnerup ('07)BMI Atletik34.65
  
 PB
 
31.64 PB26.8824.3734.65 PB31.3031.64  
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 30.63
  
 PB
 
30.63 PB27.3526.4729.0926.47   
2Mikkel LarsenMikkel Larsen ('07)Dybvad IK 34.10
  
 PB
 
34.10 PB31.6930.9529.0328.4527.71  
2Kasper JustesenKasper Justesen ('08)Rødding Atletik 26.57
  
 PB
 
23.93 PB26.51 PB26.57 PB25.1219.7623.69  
3Nikolaj Trankjær AndersenNikolaj Trankjær Andersen ('07)Randers Freja31.09
  
 PB
 
31.09 PB28.6426.8820.7329.4329.03  
3Pelle ChristiansenPelle Christiansen ('08)SIK8023.72
  
 PB
 
15.03 PB23.72 PB22.2623.37    
4Mikkel Bonde BeckMikkel Bonde Beck ('07)Dybvad IK 30.73
  
 
 
30.0130.7130.7329.76    
4Melian AabenhusMelian Aabenhus ('08)Randers Freja20.64
  
 PB
 
19.0017.0613.4720.64 PB    
5Louis JustLouis Just ('07)Hvide Sande25.68
  
 PB
 
25.68 PB21.6920.7321.18    
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM17.60
  
 PB
 
11.98 PB16.90 PB17.60 PB13.5516.65   
6Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM24.96
  
 PB
 
23.48 PB24.96 PB24.4924.3823.4719.12  
6Alexander KringstadAlexander Kringstad ('08)Skive AM17.53
  
 PB
 
13.90 PB17.53 PB11.14     
7Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF17.23
  
 
 
17.2314.1016.0715.2213.6214.36  
8Manuel GarciaManuel Garcia ('08)HGF AM / MEX13.24
  
 PB
 
13.24 PB9.80      
D13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  47.53
  
 
P13 80 m    
Vind: +1.6

Finale A

Finale
Vind: +1.6
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 10.83
Q
  
 PB
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.92 w
  
 
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 10.95
  
 
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.99
Q
  
 PB
2Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 11.01 w
  
 
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8011.02
  
 PB
2Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM11.30
Q
  
 PB
2Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.56
Q
  
 
3Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7711.23
  
 
3Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja11.36 w
  
 
3Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 11.41
q
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.62
q
  
 PB
4Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 11.31
  
 PB
4Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM11.74
  
 
4Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja11.77 w
  
 
4Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja12.00
  
 PB
5Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 11.36
  
 
5Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 11.83
  
 PB
5Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF12.03 w
  
 
6Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM11.38
  
 
6Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande12.12
  
 PB
6Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja13.09
  
 PB
7Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.44
  
 
7Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM12.14
  
 PB
7Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM13.25 w
  
 
8Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF11.62
  
 SB
Finale B
Vind: +2.0
Vind: +2.0
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7711.14
Q
  
 PB
1Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 11.26
Q
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 11.32
Q
  
 PB
2Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF11.98
Q
  
 PB
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8011.33
q
  
 PB
3Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK7712.61
q
  
 PB
4Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.43
q
  
 
4Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM12.97
q
  
 PB
5Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF11.63
q
  
 SB
5Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK7715.14
  
 PB
6Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM11.86
  
 PB
7Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM12.82
  
 PB
P13 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 27.54
Q
  
 PB
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 27.80
  
 
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM28.23
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 28.36
  
 PB
2Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja29.07
  
 PB
2Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM29.14
Q
  
 PB
3Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7728.73
  
 
3Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 29.22
q
  
 PB
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF29.94
  
 PB
4Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 28.98
  
 PB
4Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM30.24
q
  
 PB
4Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 30.53
  
 PB
5Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM29.10
  
 PB
5Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM31.87
q
  
 PB
6Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM30.57
  
 
6Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM34.29
  
 PB
7Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM30.87
  
 
8Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM32.66
  
 
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK7728.31
Q
  
 PB
2Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 29.34
Q
  
 PB
3Victoria JensenVictoria Jensen ('07)Skive AM30.40
q
  
 PB
4Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM32.52
  
 PB
P13 600 m    

Finale A

Finale
1Marie B. OlesenMarie B. Olesen ('07)Aalborg AM1:41.17
  
 PB
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 1:54.51
  
 PB
2Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 1:53.17
  
 
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK802:02.70
  
 
3Katrine HellbrandtKatrine Hellbrandt ('07)Lillebælt i Løb1:56.16
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 3:09.65
  
 PB
1Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja3:29.56
  
 PB
2Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM3:26.12
  
 PB
2Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 3:38.26
  
 PB
3Katrine HellbrandtKatrine Hellbrandt ('07)Lillebælt i Løb3:49.02
  
 PB
4Nanna HøgstrupNanna Høgstrup ('07)Randers Freja3:55.27
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande10.85
  
 PB
1Anizette L. KlitgaardAnizette L. Klitgaard ('08)Randers Freja10.97 w
  
 
1Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM11.05
Q
  
 
2Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM10.92
  
 PB
2Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande11.13
Q
  
 PB
2Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja12.26 w
  
 
3Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8011.03
  
 
3Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM11.61
q
  
 
4Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande11.11
  
 
4Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande11.71
q
  
 
5Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8011.99
  
 PB
5Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande12.64
q
  
 PB
6Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande12.36
  
 PB
Finale B
Vind: +1.2
Vind: +1.2
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8010.45
Q
  
 PB
2Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja11.75
Q
  
 
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8012.50
q
  
 PB
4Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8013.02
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.46
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
  O
1.46 PB
XXO
1Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK801.46
  
 
 
1.34
  O
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
  O
1.46
  O
   
2Lotus WorupLotus Worup ('07)Skanderborg Atletik1.43
  
 SB
 
1.31 SB
  O
1.34 SB
  O
1.37 SB
  O
1.40 SB
  O
1.43 SB
  O
1.46
XXX
  
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.40
  
 
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
  O
1.43
XXX
 
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK801.40
  
 =PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40 =PB
XXO
1.43
XXX
 
3Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 1.34
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
XXO
1.37
XXX
 
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM1.34
  
 PB
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31 PB
  O
1.34 PB
  O
1.37
XXX
   
5Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande1.31
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
XXX
 
6Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 1.31
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
XXX
7Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande1.28
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXX
  
8Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK801.15
  
 =PB
 
1.05 SB
  O
1.10 SB
  O
1.15 =PB
  O
1.20
XXX
    
Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja1.20
  
 
 
1.15
  O
1.20
  O
      
P13 Stangspring    

Finale A

Finale
1Cathia Lindgaard JensenCathia Lindgaard Jensen ('07)Randers Freja2.40
  
 
 
2.00
 XO
2.10
  O
2.20
  O
2.30
  O
2.40
  O
2.50
XXX
  
1Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Randers Freja2.20
  
 
 
1.80
  O
1.90
  O
2.00
  O
2.10
  O
2.20
  O
2.30
XXX
  
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.20
  
 PB
 
1.60 SB
  O
1.80 SB
  O
2.00 PB
  O
2.10 PB
  O
2.20 PB
 XO
2.30
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla MærkedalKarla Mærkedal ('07)SAK775.08
+0.9
  
 PB
 
4.96
 2.6
4.99 PB
 0.5
4.92
 1.8
5.01 PB
 2.0
5.00
 3.5
5.08 PB
 0.9
  
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM4.68
+0.3
  
 
 
4.61
 0.3
4.68
 0.3
4.41
 0.6
4.60
 1.4
    
2Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 4.89 w
+3.8
  
 
 
4.44
 1.9
4.82 PB
 0.7
4.71
 2.1
4.89
 3.8
4.85
 3.8
4.73
 1.3
  
2Helena AslerinHelena Aslerin ('08)Odense Atletik 4.48
+1.9
  
 
 
4.36
 1.3
4.40
 1.8
4.40
 2.1
4.48
 1.9
4.18
 3.9
4.28
 0.4
  
3Thea Søgaard NissenThea Søgaard Nissen ('07)Kolding KFUM 4.69
+1.8
  
 PB
 
4.54 PB
 1.0
4.54
 3.2
4.48
 1.6
4.53
 1.4
4.68 PB
 0.4
4.69 PB
 1.8
  
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF3.85
+0.9
  
 PB
 
3.68 PB
 1.7
3.85 PB
 0.9
3.74
 1.5
3.73
 2.5
3.63
 0.9
   
4Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK804.54
+0.9
  
 
 
4.41
 1.6
4.48
 2.9
4.51
 0.2
4.22
 0.3
4.54
 0.9
4.54
 4.6
  
4Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja3.78 w
+2.4
  
 
 
3.78
 2.4
3.42 PB
 1.2
3.40
 0.5
3.50 PB
 0.7
3.66
 3.1
3.70 PB
 2.0
  
5Ida B NielsenIda B Nielsen ('07)Aalborg AM4.51 w
+3.3
  
 
 
4.48
 2.5
4.51
 3.3
4.27
 1.8
4.51
 4.0
4.44
 2.3
4.40
 0.0
  
5Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK773.65
+1.1
  
 PB
 
3.55 PB
 0.3
3.65 PB
 1.1
3.62
 2.9
3.61
 0.7
3.61
 1.5
   
6Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM4.50
+1.2
  
 PB
 
4.32 PB
 1.5
4.33 PB
 1.4
4.24
 1.1
4.35 PB
 1.7
4.41 PB
 2.0
4.50 PB
 1.2
  
7Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja4.38
+1.5
  
 PB
 
4.24 PB
 0.7
4.38 PB
 1.5
4.22
 2.0
4.34
 1.4
4.32
 2.0
   
7Madison TarpMadison Tarp ('08)HGF AM3.36
+1.8
  
 
 
3.36
 1.8
3.32
 2.0
3.28
 4.1
3.24
 1.1
3.13
 0.6
   
8Lotus WorupLotus Worup ('07)Skanderborg Atletik4.37 w
+4.2
  
 
 
4.27 =SB
 1.8
4.37
 4.2
4.10
 1.0
4.20
 1.6
4.08
 1.2
4.04
 2.1
  
8Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK772.76
+1.2
  
 PB
 
2.68 PB
 1.1
2.65
 2.6
2.67
 1.5
2.76 PB
 1.2
2.69
 0.6
2.68
 0.1
  
9Frida Grand BjerregaardFrida Grand Bjerregaard ('07)Odense Atletik 4.32 w
+2.8
  
 
 
4.32
 2.8
4.31
 0.8
4.10
 2.1
     
10Vibe Konrad OlsenVibe Konrad Olsen ('07)Odense Atletik 4.28 w
+2.7
  
 
 
4.17
 0.8
4.28
 2.7
4.23
 1.5
     
11Ane Katrine B. MadsenAne Katrine B. Madsen ('07)Hvide Sande4.12 w
+2.2
  
 
 
4.00 PB
 1.4
4.12
 2.2
4.07
 2.2
     
13Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande3.69 w
+2.1
  
 
 
3.69
 2.1
3.68
 3.2
      
14Agnete MortensenAgnete Mortensen ('07)Skive AM3.65
+1.8
  
 PB
 
3.65 PB
 1.8
3.42
 2.5
3.44
 0.7
     
15Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK803.33
0.0
  
 
 
3.33
 0.0
3.29
 0.4
      
16Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja3.33
+0.7
  
 PB
 
3.33 PB
 0.7
       
17Alberte JensenAlberte Jensen ('07)Randers Freja2.69
+0.1
  
 PB
 
2.60 PB
 1.4
2.69 PB
 0.1
      
Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja4.00
0.0
  
 PB
 
3.82
 0.4
4.00 PB
 0.0
3.75
 1.3
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 11.61
  
 PB
 
11.48 PB11.61 PB11.4211.54    
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.26
  
 PB
 
9.869.8010.26 PB9.898.969.70  
2Anna Glinvad KroghAnna Glinvad Krogh ('07)SIK8011.36
  
 PB
 
10.4410.7611.36 PB10.90    
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK808.98
  
 PB
 
7.997.878.98 PB7.967.917.93  
3Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8011.19
  
 PB
 
10.91 PB10.6811.19 PB10.1410.7411.07  
3Thea FriisThea Friis ('08)Haderslev IF8.24
  
 PB
 
7.86 PB8.24 PB8.187.747.677.88  
4Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.66
  
 
 
9.128.529.048.609.569.66  
4Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 7.71
  
 
 
7.087.407.247.387.577.71  
5Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM9.56
  
 
 
9.379.568.84     
5Andrea NielsenAndrea Nielsen ('08)Randers Freja7.02
  
 PB
 
6.58 PB6.99 PB6.576.766.607.02 PB  
6Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 9.51
  
 PB
 
8.938.808.819.25 PB9.069.51 PB  
6Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK776.18
  
 PB
 
5.42 PB5.67 PB5.89 PB5.876.01 PB6.18 PB  
7Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande9.32
  
 
 
8.598.719.328.939.158.79  
7Carla O'SheaCarla O'Shea ('08)SAK775.62
  
 PB
 
5.07 PB5.36 PB5.62 PB5.415.365.47  
8Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF8.46
  
 
 
8.468.387.497.818.017.81  
9Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande8.32
  
 
 
8.327.797.77     
10Thea VadThea Vad ('07)SAK778.04
  
 PB
 
8.04 PB7.447.92     
11Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.98
  
 PB
 
7.607.467.98 PB     
12Josefine Møller-HundborgJosefine Møller-Hundborg ('07)Randers Freja7.64
  
 
 
6.736.277.64     
Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja10.05
  
 PB
 
9.209.63 PB9.439.71 PB10.05 PB   
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 22.60
  
 PB
 
15.6917.798.2922.60 PB    
1Iris Fink AmitIris Fink Amit ('08)SAK779.31
  
 PB
 
9.31 PB6.838.828.239.249.31 =PB  
2Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande20.78
  
 PB
 
19.53 SB14.6020.78 PB19.2620.16   
3Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF19.05
  
 PB
 
16.83 PB13.8519.05 PB17.7114.93   
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 18.56
  
 PB
 
16.66 SB16.4418.56 PB     
5Thea VadThea Vad ('07)SAK7717.81
  
 PB
 
15.92 SB14.7014.4617.15 PB17.81 PB   
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Aalborg AM45.98
  
 
 
45.9845.96      
2Eliza NadjakaEliza Nadjaka ('07)Hvide Sande35.18
  
 PB
 
24.6635.18 PB31.4533.75    
3Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande31.48
  
 PB
 
28.7931.48 PB      
4Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 28.17
  
 PB
 
25.90 PB28.17 PB      
5Thea VadThea Vad ('07)SAK7723.85
  
 PB
 
22.76 PB23.85 PB23.1121.77    
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Alberte RasmussenAlberte Rasmussen ('07)Dybvad IK 29.48
q
  
 
 
29.4827.9025.9421.0025.65   
1Lucie HempelLucie Hempel ('08)Aabenraa IG 20.96
  
 PB
 
19.95 PB18.6020.96 PB18.1518.7517.19  
2Frida PedersenFrida Pedersen ('07)SIK8027.68
q
  
 PB
 
20.8423.94 PB27.68 PB21.6119.3023.57  
2Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK8020.63
  
 
 
18.3417.5117.2919.6320.63   
3Karoline BjergKaroline Bjerg ('07)Hvide Sande27.54
q
  
 
 
24.6427.5424.8524.9118.5427.07  
4Freja NielsenFreja Nielsen ('07)Dybvad IK 22.84
q
  
 PB
 
18.36 SB22.84 PB21.5117.6019.6822.42  
5Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM22.70
q
  
 
 
22.7020.6519.0917.9818.2118.44  
6Lotus WorupLotus Worup ('07)Skanderborg Atletik22.26
q
  
 PB
 
20.29 SB20.30 SB16.6122.26 PB18.8218.58  
7Kirstine LorenzenKirstine Lorenzen ('07)Haderslev IF19.74
q
  
 
 
19.7417.4818.6519.5916.78   
8Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM14.46
q
  
 PB
 
14.46 PB13.549.0813.3013.2513.56  
9Frida Drescher AndersenFrida Drescher Andersen ('07)Randers Freja11.70
  
 
 
11.70       
Alberte KristensenAlberte Kristensen ('09)Randers Freja19.32
  
 PB
 
19.32 PB14.9417.4417.8814.4218.27  
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Odense Atletik-O.G.F. Odense Atletik-O.G.F.  43.49
  
 
  Vibe Konrad Olsen, Rasmine Dyrgaard Tholstrup, Frida Grand Bjerregaard, Helena Aslerin
2Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  44.00
  
 
  Elin Lynge, Marie B. Olesen, Savannah Johansson, Ida B Nielsen
3Sæby Idrætsklub 80 Sæby Idrætsklub 80  47.38
  
 
  Frida Pedersen, Donna Sørensen, Anna Glinvad Krogh
4Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  48.69
  
 
  Josefine Møller-Hundborg, Frida Drescher Andersen, Cathia Lindgaard Jensen
Finale B
1Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  48.81
  
 
  Andrea Nielsen, Clara Momme Jørgensen, Ellen Nørgaard

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon