Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: 13.6.2017

M 100 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
Jan SwenssonJan Swensson ('77)Roar Atletik12.12
  
 =SB
Kim VilborgKim Vilborg ('72)Greve Atletik12.36 w
  
 
Bernie BengtssonBernie Bengtsson ('62)Hvidovre AM12.66
  
 SB
Davide SacchiDavide Sacchi ('74)Glostrup IC13.00
  
 PB
Henrik BergHenrik Berg ('63)BAC13.59
  
 SB
Birger LuthmannBirger Luthmann ('45)Ben Hur15.00
  
 SB
Torben PedersenTorben Pedersen ('39)FIF Hillerød16.40 w
  
 
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC9.73
  
 
Heinrich DuholmHeinrich Duholm ('29)Sparta6.95
  
 
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Steen Skovgaard LarsenSteen Skovgaard Larsen ('54)Greve Atletik8.93
  
 
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER9.36
  
 SB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM43.74
  
 
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik36.66
  
 
Jørgen GotschJørgen Gotsch ('46)BAK30.02
  
 SB
Jens OlsenJens Olsen ('51)Ben Hur27.37
  
 
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC27.10
  
 
Frank LarsenFrank Larsen ('53)Trongårdens IF 26.00
  
 SB
Omar El-AzemOmar El-Azem ('36)Roar Atletik17.73
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Kasper Skov-MikkelsenKasper Skov-Mikkelsen ('65)BAC40.12
  
 PB
René NyboRené Nybo ('61)Sparta39.54
  
 PB
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC36.98
  
 SB
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød32.54
  
 SB
Kaj HammargrenKaj Hammargren ('64)Ben Hur30.69
  
 
Wojciech BielenicaWojciech Bielenica ('72)IK Hellas24.58
  
 PB
Torben SchaltzTorben Schaltz ('58)Sparta14.99
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik40.25
  
 
Jørgen GotschJørgen Gotsch ('46)BAK32.57
  
 
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC33.82
  
 SB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Frank LarsenFrank Larsen ('53)Trongårdens IF 35.44
  
 
Kaare KnudsenKaare Knudsen ('52)Ben Hur33.85
  
 PB
Niels-Jørgen HoldtNiels-Jørgen Holdt ('48)Sparta25.76
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta56.76
  
 
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC47.66
  
 SB
Uffe JensenUffe Jensen ('66)BAK37.82
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta36.68
  
 
Viggo SvenningsenViggo Svenningsen ('60)Helsingør IF31.97
  
 SB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Omar El-AzemOmar El-Azem ('36)Roar Atletik21.81
  
 PB
M Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Birger FiskerBirger Fisker ('46)Amager AC39.95
  
 PB
Torben SøderbergTorben Søderberg ('45)BAC37.39
  
 
Flemming OrneborgFlemming Orneborg ('41)FIF Hillerød34.54
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Jens OlsenJens Olsen ('51)Ben Hur30.24
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Bjørn MalskærBjørn Malskær ('65)Hvidovre AM48.49
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta41.00
  
 
Ole BieringOle Biering ('66)Glostrup IC40.15
  
 PB
Mogens MaltbyMogens Maltby ('59)Trongårdens IF 38.93
  
 SB
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød32.81
  
 SB
Rene Bang HansenRene Bang Hansen ('67)BAC31.51
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød9.11
  
 
Lisbeth SommerLisbeth Sommer ('57)Sparta8.98
  
 PB
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.61
  
 SB
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC8.40
  
 
Connie HolmConnie Holm ('56)BAK8.30
  
 SB
Val HamiltonVal Hamilton ('47)Amager IF7.71
  
 SB
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas7.27
  
 
Jeanette RønningJeanette Rønning ('65)BAK7.05
  
 
Helle NørgaardHelle Nørgaard ('62)Sparta6.16
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC18.51
  
 
Lilli ChristensenLilli Christensen ('48)Glostrup IC17.09
  
 SB
Kirsten RaskKirsten Rask ('53)BAK16.20
  
 SB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle