Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: Klubstævne 18 11.10.2020
Tårnby Stadion + kastegård

M Vægtkast 15.89 kg    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC10.46
  
 PB
K Trespring     

Finale A

Finale
1Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC9.61
0.0
  
 SB
K Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.52
  
 PB
K Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Sandra B. ChristensenSandra B. Christensen ('95)Amager AC23.81
  
 SB
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
1Kate LadefogedKate Ladefoged ('98)Amager AC1570
  
 PB
 
25,1814,257,0120,3814,258,088,08
2Viktoria KolbyeViktoria Kolbye ('94)Amager AC1353
  
 PB
 
20,2117,686,5020,8117,685,585,58
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC8.51
  
 
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC29.53
  
 
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC32.82
  
 
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC20.54
  
 PB
D15 Kastefirekamp D15    

Finale A

Finale
1Janus Stepping ChristensenJanus Stepping Christensen ('05)Amager AC1417
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC10.22
  
 
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC29.92
  
 
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC40.48
  
 
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC24.53
  
 
P15 Kastefirekamp P15    

Finale A

Finale
1Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC2100
  
 
K55 Kaste 5-kamp K55    

Finale A

Finale
1Lisbet KolbyeLisbet Kolbye ('63)Amager AC1679
  
 PB
 
20,585,3415,4413,294,80

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne