Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: 17.6.2018

M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Oliver LarsenOliver Larsen ('05)Amager AC7.79
  
 
Valdemar KoppValdemar Kopp ('06)Sparta6.94
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta44.85
  
 
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas38.32
  
 
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF34.43
  
 
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF32.34
  
 
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC30.66
  
 
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta30.02
  
 PB
Viktor Willingshøj CarlsenViktor Willingshøj Carlsen ('04)IK Hellas23.94
  
 
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC21.19
  
 
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta20.17
  
 
David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF14.03
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta38.80
  
 PB
Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)BAK22.71
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta58.49
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK41.30
  
 SB
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta40.56
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM39.87
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK35.68
  
 PB
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM28.30
  
 
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM20.78
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia20.38
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK18.94
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK18.69
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik16.69
  
 
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM11.54
  
 SB
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Emil Hedegaard HansenEmil Hedegaard Hansen ('01)Herlev Atletik14.11
  
 PB
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK13.19
  
 PB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta33.43
  
 
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas31.58
  
 PB
Christian AnderssonChristian Andersson ('06)Greve Atletik30.74
  
 
Mads Elver MørkMads Elver Mørk ('05)Allerød AM 30.69
  
 PB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta30.18
  
 PB
Hjalte SpanggaardHjalte Spanggaard ('05)Holte Atletik30.06
  
 PB
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik29.24
  
 
Asger Pape LiboriussenAsger Pape Liboriussen ('05)Sparta28.54
  
 PB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik25.07
  
 
Sebastian Abildgaard GlybSebastian Abildgaard Glyb ('05)Holte Atletik24.63
  
 
Sophus Emil Ramsgaard JensenSophus Emil Ramsgaard Jensen ('06)Sparta23.75
  
 PB
Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM23.36
  
 
Andreas Fagot Krogh JensenAndreas Fagot Krogh Jensen ('05)Holte Atletik22.50
  
 PB
Frederik Dahl LarsenFrederik Dahl Larsen ('06)Frederiksberg IF19.30
  
 
Asger Ostenfeld ChristensenAsger Ostenfeld Christensen ('06)Sparta11.96
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia28.10
  
 
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)Sparta26.24
  
 PB
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia24.05
  
 SB
Caroline AndersenCaroline Andersen ('03)Helsingør IF20.75
  
 PB
Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC20.12
  
 
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia30.63
  
 PB
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 30.30
  
 
Luna Frid HanbergLuna Frid Hanberg ('06)Sparta30.27
  
 
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta27.36
  
 
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta24.04
  
 PB
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC21.75
  
 PB
Ida Caroline MørckIda Caroline Mørck ('06)BAC21.73
  
 PB
Kirsa WirthKirsa Wirth ('06)BAK20.65
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta19.77
  
 SB
Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)KIF19.69
  
 PB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC18.42
  
 
Amélie VejlgaardAmélie Vejlgaard ('05)Sparta17.45
  
 
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta17.28
  
 PB
Ditte MünchDitte Münch ('05)BAK14.38
  
 SB
Anna Pape LiboriussenAnna Pape Liboriussen ('06)Sparta14.02
  
 
Greta KeisalaGreta Keisala ('06)Frederiksberg IF13.02
  
 PB

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters