Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: 28.5.2017

M 400 m    

Finale A

Finale
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta49.16
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF11.41
  
 PB
Wilhelm KoppWilhelm Kopp ('03)Sparta10.54
  
 PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM9.62
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta36.85
  
 
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK34.61
  
 
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF31.07
  
 PB
William ElmerWilliam Elmer ('02)Greve Atletik28.50
  
 PB
Marius Greve BarslevMarius Greve Barslev ('02)Hvidovre AM25.36
  
 SB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas24.73
  
 PB
Koen Van Der LaanKoen Van Der Laan ('02)KIF23.41
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF22.07
  
 PB
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA19.49
  
 SB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik19.22
  
 PB
Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)BAK18.80
  
 PB
Magnus Haulrik SabranskyMagnus Haulrik Sabransky ('02)Amager AC16.20
  
 PB
Asbjørn BirkelundAsbjørn Birkelund ('02)KIF16.19
  
 PB
Oscar Langtved PallisgaardOscar Langtved Pallisgaard ('02)Trongårdens IF 12.78
  
 PB
Rasmus BrandtRasmus Brandt ('04)Fremad Holbæk11.78
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta56.72
  
 PB
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK41.51
  
 PB
Mads RingstedMads Ringsted ('99)KIF38.20
  
 
Peter AnderssonPeter Andersson ('99)Greve Atletik36.75
  
 SB
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta34.26
  
 PB
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST32.87
  
 SB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK31.69
  
 PB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC28.35
  
 PB
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM24.17
  
 PB
Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA21.56
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta46.35
  
 PB
Oscar LøwensteinOscar Løwenstein ('02)Helsingør IF28.50
  
 
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA28.12
  
 PB
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta23.11
  
 PB
Anton UhrskovAnton Uhrskov ('03)Helsingør IF23.01
  
 PB
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik20.79
  
 PB
Robert ChristiansenRobert Christiansen ('03)Sparta19.62
  
 PB
August Bøg EkholmAugust Bøg Ekholm ('04)IK Hellas16.13
  
 PB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik13.84
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM12.93
  
 PB
Mads Østerberg-HansenMads Østerberg-Hansen ('03)Amager AC10.79
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST52.17
  
 SB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK51.39
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK50.43
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik43.68
  
 SB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF40.97
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)BAK41.55
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta39.98
  
 PB
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF36.37
  
 PB
Victor ChabertVictor Chabert ('02)Greve Atletik33.39
  
 
William ElmerWilliam Elmer ('02)Greve Atletik33.38
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC33.11
  
 
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas30.25
  
 
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF29.95
  
 
August Edvard JohansenAugust Edvard Johansen ('04)Frederiksberg IF27.64
  
 PB
Rasmus Ernst OvesenRasmus Ernst Ovesen ('02)HGATM 27.39
  
 PB
Sebastian StejlgaardSebastian Stejlgaard ('02)Trongårdens IF 25.90
  
 PB
Julius Adelmann ChristoffersenJulius Adelmann Christoffersen ('05)Trongårdens IF 22.29
  
 PB
Elias SolvangElias Solvang ('05)IK Hellas18.53
  
 PB
Oliver BaaschOliver Baasch ('03)Amager AC17.21
  
 PB
Magnus Bundgaard LarsenMagnus Bundgaard Larsen ('05)DELTA15.55
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta11.11
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta9.43
  
 
Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik8.39
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta8.29
  
 
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF7.67
  
 PB
Martha DueMartha Due ('03)Køge Atletik7.58
  
 PB
Mylisa KerwhenMylisa Kerwhen ('03)BAK7.55
  
 PB
Angela TimmAngela Timm ('03)Frederiksberg IF7.53
  
 
Rebekka HolstingRebekka Holsting ('03)KIF7.49
  
 
Amalie ThraneAmalie Thrane ('03)BAC7.19
  
 PB
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK7.19
  
 PB
Rebekka JeppesenRebekka Jeppesen ('03)Greve Atletik7.05
  
 PB
Kristine KruseKristine Kruse ('02)DELTA6.87
  
 PB
Ella PetersenElla Petersen ('03)Hvidovre AM6.77
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM12.92
  
 
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta10.73
  
 
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta10.60
  
 PB
Marie-Therese GuidjeMarie-Therese Guidje ('98)Helsingør IF9.92
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta9.73
  
 PB
Viktoria AndersenViktoria Andersen ('98)DELTA9.43
  
 SB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK8.23
  
 PB
Simone LodahlSimone Lodahl ('98)DELTA7.61
  
 SB
Andrea HolmAndrea Holm ('01)Frederiksberg IF7.54
  
 PB
Louise Wessel LeroyLouise Wessel Leroy ('99)Sparta7.28
  
 SB
Ya Chernoh KamaraYa Chernoh Kamara KIF6.21
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM33.88
  
 
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC29.69
  
 
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta28.43
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta27.47
  
 SB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK23.38
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta21.36
  
 SB
Helene Sonne EknerHelene Sonne Ekner ('04)Amager AC20.14
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta18.37
  
 SB
Johanne VilsenJohanne Vilsen ('04)Holte Atletik18.01
  
 PB
Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA17.10
  
 PB
Manon Blicher DanielsenManon Blicher Danielsen ('03)Hvidovre AM16.73
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF15.36
  
 SB
Lea Strand MortensenLea Strand Mortensen ('03)Køge Atletik15.08
  
 
Freja R AbrahamsenFreja R Abrahamsen ('03)Frederiksberg IF13.74
  
 PB
Nynne SmedNynne Smed ('04)HGF AM10.02
  
 PB
Ida K JensenIda K Jensen ('02)BAK9.43
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Manon Blicher DanielsenManon Blicher Danielsen ('03)Hvidovre AM19.63
  
 PB
Angelina HolmeAngelina Holme ('04)Greve Atletik18.62
  
 PB
Sarah BardrumSarah Bardrum ('02)Amager AC16.35
  
 PB
Freja PetersenFreja Petersen ('02)DELTA14.06
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta40.38
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta35.85
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA31.27
  
 
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM30.74
  
 
Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF25.39
  
 PB
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK25.29
  
 SB
Sara Flindt GrønningSara Flindt Grønning ('03)Sparta25.08
  
 
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF20.99
  
 
Helena MatzHelena Matz ('02)BAK20.43
  
 SB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik19.68
  
 PB
Martha DueMartha Due ('03)Køge Atletik19.62
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta19.34
  
 SB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta18.36
  
 PB
Helena JeppesenHelena Jeppesen ('04)Greve Atletik17.20
  
 =PB
Helene Sonne EknerHelene Sonne Ekner ('04)Amager AC14.78
  
 PB
Ella PetersenElla Petersen ('03)Hvidovre AM14.57
  
 PB
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 14.38
  
 PB
Isabel MøllerIsabel Møller ('03)Amager AC13.80
  
 PB
Astrid Brødsgaard NilssonAstrid Brødsgaard Nilsson ('04)BAC9.38
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon