Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: 2.9.2018

M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.30
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF15.54
  
 
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja15.94
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 13.16
  
 
Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)Sparta11.33
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 42.00
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta41.56
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta40.86
  
 
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 40.25
  
 PB
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF36.38
  
 
Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik33.94
  
 PB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta32.45
  
 PB
Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)SAK7732.34
  
 PB
Oliver Fabricius ThomsenOliver Fabricius Thomsen ('03)Frederiksberg IF30.66
  
 
Rasmus Hvorup JensenRasmus Hvorup Jensen ('04)Sparta29.57
  
 
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM27.47
  
 
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta26.48
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia45.25
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta37.88
  
 
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM36.58
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta35.49
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik34.88
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM30.73
  
 PB
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM29.45
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta56.69
  
 
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM48.02
  
 SB
Mads LundMads Lund Sparta40.37
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM40.23
  
 
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta39.87
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK39.87
  
 
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM27.65
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM16.19
  
 PB
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia15.01
  
 PB
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM14.57
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta15.23
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik5.87
+0.5
  
DUR-15 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM10.31
  
 PB
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM8.39
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro42.67
  
 PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM35.37
  
 PB
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM33.39
  
 PB
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia31.09
  
 
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro26.98
  
 
Katrine FrahmKatrine Frahm ('04)SIK8024.87
  
 
Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF24.22
  
 PB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM23.22
  
 PB
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM21.93
  
 
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8020.72
  
 PB
Thea GuldagerThea Guldager ('04)Aarhus 190019.15
  
 
Caroline AndersenCaroline Andersen ('03)Helsingør IF17.26
  
 
K Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 21.39
  
DUR DUR-18 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2