Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 27.5.2018

M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM10.22
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta46.69
  
 
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik29.61
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC27.99
  
 PB
Lauge Preisler VillundLauge Preisler Villund ('03)Frederiksberg IF21.53
  
 PB
Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF18.70
  
 PB
Neloo FalckNeloo Falck ('03)KIF18.13
  
 PB
Jonas Mørk MaegaardJonas Mørk Maegaard ('03)Frederiksberg IF16.85
  
 PB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta15.61
  
 PB
Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM14.32
  
 PB
Tobias R. KjærTobias R. Kjær ('04)KIF12.39
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta54.27
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK40.02
  
 
Mads LundMads Lund Sparta38.02
  
 PB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC34.67
  
 PB
Mikael Chua ZiskaMikael Chua Ziska ('99)Hvidovre AM29.52
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta50.07
  
 PB
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik27.97
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC25.89
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM25.11
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF24.44
  
 PB
David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF15.19
  
 PB
Jonas Binderup AndersenJonas Binderup Andersen ('03)Amager AC14.57
  
 PB
Sebastian ThulstrupSebastian Thulstrup ('04)Sparta13.24
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM68.57
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM59.13
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK57.88
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik45.25
  
 SB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta46.04
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC39.76
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF35.40
  
 PB
Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF28.29
  
 PB
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta22.56
  
 PB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik20.36
  
 PB
Sebastian ThulstrupSebastian Thulstrup ('04)Sparta20.09
  
 
Alexander BergmanAlexander Bergman ('05)Hvidovre AM15.26
  
 PB
Olivert LysgaardOlivert Lysgaard ('03)Frederiksberg IF11.71
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta8.30
  
 SB
Sarah RasmussenSarah Rasmussen ('04)HGATM 6.55
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta11.17
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Vera Schjerup ThomsenVera Schjerup Thomsen ('03)Amager AC23.13
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta22.30
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia40.91
  
 
Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF38.37
  
 PB
Eva Tsinat KrauseEva Tsinat Krause ('04)Sparta24.60
  
 
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta24.39
  
 
Cecilie Gorm LarsenCecilie Gorm Larsen ('04)Hvidovre AM24.18
  
 PB
Emilie Mossin NørregaardEmilie Mossin Nørregaard ('03)Sparta23.23
  
 SB
Mie SühlerMie Sühler ('06)IK Olympia22.37
  
 PB
Caroline AndersenCaroline Andersen ('03)Helsingør IF21.17
  
 PB
Matilde AndersenMatilde Andersen ('04)Greve Atletik20.64
  
 PB
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK20.57
  
 PB
Marie AgergaardMarie Agergaard ('05)Helsingør IF20.36
  
 PB
Rebecca Meier HokmRebecca Meier Hokm ('04)Hvidovre AM16.62
  
 PB
Lærke Elgaard LarsenLærke Elgaard Larsen ('05)BAK16.60
  
 PB
Liva Vendelboe HagensenLiva Vendelboe Hagensen ('03)Amager AC16.48
  
 PB
Laura Bollerslev AndreasenLaura Bollerslev Andreasen ('05)Amager AC16.01
  
 PB
Cecilie Baess SalmonCecilie Baess Salmon ('04)Greve Atletik13.72
  
 PB
Silke DittlauSilke Dittlau ('03)Frederiksberg IF11.09
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne