Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tårnby: 6.5.2017

M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta16.53
  
 PB
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 22.86
  
 SB
Timoléon RescanTimoléon Rescan ('05)Frederiksberg IF18.03
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM43.15
  
 SB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta39.96
  
 SB
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK39.12
  
 PB
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)BAK37.88
  
 
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.32
  
 
Niels Ole FrederiksenNiels Ole Frederiksen ('41)Roar Atletik31.39
  
 PB
Henrik LykkeHenrik Lykke ('03)SAK7726.13
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF25.30
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC22.84
  
 SB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas18.44
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190034.59
  
 PB
Thomas BrinchThomas Brinch ('62)Amager AC29.67
  
 SB
Saef AliSaef Ali Roar Atletik23.69
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Mads RingstedMads Ringsted ('99)KIF41.54
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta42.58
  
 SB
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)BAK40.30
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta36.89
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC34.36
  
 PB
Victor ChabertVictor Chabert ('02)Greve Atletik33.57
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas33.37
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF31.85
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC29.62
  
 PB
Magnus Ravn HercheMagnus Ravn Herche ('03)Amager AC26.87
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF25.01
  
 SB
Jens Vitved BruhnJens Vitved Bruhn ('02)Glostrup IC23.05
  
 PB
Thomas VestergaardThomas Vestergaard ('03)BAC17.26
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM58.26
  
 PB
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta52.31
  
 PB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC43.84
  
 PB
Saef AliSaef Ali Roar Atletik23.46
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
Emilie Børregaard VoigtEmilie Børregaard Voigt ('05)Sparta11.20
  
 PB
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC12.03
  
 PB
Cecilie Baess SalmonCecilie Baess Salmon ('04)Greve Atletik12.63
  
 PB
Laura-Jo Buchard HansenLaura-Jo Buchard Hansen ('05)Amager AC13.26
  
 PB
Eva Kirstein JensenEva Kirstein Jensen ('04)Amager AC13.29
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta15.56
  
 PB
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta16.06
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM34.98
  
 PB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC30.15
  
 PB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta28.66
  
 SB
Vera Schjerup ThomsenVera Schjerup Thomsen ('03)Amager AC21.81
  
 PB
Kaisa Duedam VentrupKaisa Duedam Ventrup ('05)Sparta18.48
  
 PB
Lea Strand MortensenLea Strand Mortensen ('03)Køge Atletik18.47
  
 PB
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia17.80
  
 
Sophie IngenuusSophie Ingenuus ('02)Dybvad IK 17.57
  
 SB
Helene Sonne EknerHelene Sonne Ekner ('04)Amager AC17.27
  
 SB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta13.16
  
 PB
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Lisa Brix PedersenLisa Brix Pedersen ('96)Sparta52.10
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA36.30
  
 PB
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta34.25
  
 SB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta33.33
  
 SB
Dagmar MadsenDagmar Madsen ('01)FIF Hillerød32.80
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF32.34
  
 SB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM32.31
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik31.19
  
 SB
Sophie IngenuusSophie Ingenuus ('02)Dybvad IK 28.74
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK27.21
  
 PB
Sara Flindt GrønningSara Flindt Grønning ('03)Sparta26.29
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik25.70
  
 PB
Sigrid ScholtenSigrid Scholten ('01)Dybvad IK 25.12
  
 PB
Lea Strand MortensenLea Strand Mortensen ('03)Køge Atletik23.23
  
 PB
Signe LisborgSigne Lisborg ('01)Dybvad IK 22.73
  
 
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF21.81
  
 PB
Kristianna S. JoensenKristianna S. Joensen ('03)20.44
  
 
Flora ChalmerFlora Chalmer ('03)Sparta19.63
  
 PB
Astrid FalkencroneAstrid Falkencrone ('02)Amager AC19.04
  
 PB
Såra IversenSåra Iversen ('03)Færøerne18.67
  
 
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)Sparta17.60
  
 PB
Annika IsaksenAnnika Isaksen ('02)Færøerne16.85
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik16.05
  
 
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta13.45
  
 PB
Ida K JensenIda K Jensen ('02)BAK12.52
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne