Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: 18.6.2017

M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta9.24
  
 
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta9.09
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM7.81
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia46.69
  
 
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA37.34
  
 PB
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)BAK37.23
  
 
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC33.62
  
 
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta33.05
  
 
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK33.03
  
 
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF32.83
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta30.06
  
 
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas26.22
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas25.11
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC20.47
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK44.21
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik27.33
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta39.97
  
 
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia29.37
  
 PB
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia20.21
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK18.70
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK17.70
  
 PB
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST16.62
  
 PB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia14.84
  
 PB
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK17.85
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik15.15
  
 
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia16.33
  
 PB
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK14.06
  
 PB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Nikolai ChristensenNikolai Christensen ('04)Helsingør IF39.49
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta39.10
  
 PB
Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)Sparta32.13
  
 PB
Sofus Olivarius VølundSofus Olivarius Vølund ('04)Sparta29.44
  
 
Hjalte SpanggaardHjalte Spanggaard ('05)Holte Atletik29.06
  
 PB
Carl Haansbæk MortensenCarl Haansbæk Mortensen ('05)Helsingør IF28.65
  
 PB
Viktor Willingshøj CarlsenViktor Willingshøj Carlsen ('04)IK Hellas28.46
  
 PB
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC27.11
  
 
Kasper Schimmell SmithKasper Schimmell Smith ('05)Sparta24.23
  
 PB
Tobias ZornigTobias Zornig ('04)BAK24.02
  
 PB
Jonas StrungeJonas Strunge ('04)Hvidovre AM23.90
  
 PB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta21.41
  
 PB
Carl RanstorpCarl Ranstorp ('05)Sparta20.44
  
 PB
Gustav b AndersenGustav b Andersen ('04)Amager AC19.77
  
 
Sebastian ThulstrupSebastian Thulstrup ('04)Sparta19.64
  
 
Leon HamannLeon Hamann ('05)KIF18.36
  
 PB
Benjamin StejlgaardBenjamin Stejlgaard ('05)Trongårdens IF 16.90
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK2:15.86
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta12.09
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA11.20
  
 PB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta10.91
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK10.72
  
 SB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta9.17
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta9.12
  
 PB
Augusta E. BentsenAugusta E. Bentsen ('03)IK Olympia8.82
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta8.13
  
 
Mylisa KerwhenMylisa Kerwhen ('03)BAK7.57
  
 PB
Sara Flindt GrønningSara Flindt Grønning ('03)Sparta7.37
  
 PB
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)KIF7.30
  
 
Julie MøllerJulie Møller ('02)Greve Atletik7.06
  
 PB
Olivia Helleskov BatkoOlivia Helleskov Batko ('03)Sparta6.85
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM36.96
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta36.40
  
 PB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC33.34
  
 PB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta30.09
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta19.29
  
 SB
Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA14.55
  
 
K Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM17.55
  
 SB
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia14.33
  
 SB
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK11.11
  
 PB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK10.65
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia41.01
  
 PB
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia30.50
  
 PB
Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF27.65
  
 PB
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK27.64
  
 
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta26.54
  
 PB
Josephine Houlbjerg HansenJosephine Houlbjerg Hansen ('04)Sparta24.62
  
 
Thea Lei HansgaardThea Lei Hansgaard ('05)Trongårdens IF 21.82
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta21.55
  
 PB
Elvira Helleskov BatkoElvira Helleskov Batko ('04)Sparta19.33
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta18.71
  
 PB
Annika Holther OlesenAnnika Holther Olesen ('05)BAK17.06
  
 
Johanna C.B. JessenJohanna C.B. Jessen ('05)Sparta13.73
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne