Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: 27.8.2017

M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: +1.4

Finale A

Finale
Vind: +1.4
Andreas ChristoffersenAndreas Christoffersen ('01)Sparta15.84
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta14.40
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta13.28
  
 
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja13.21
  
 
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta15.09
  
 =PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia53.02
  
 PB
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM42.84
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta41.84
  
 
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)Rødding Atletik 41.80
  
 PB
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)BAK40.69
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta39.35
  
 
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC35.42
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190035.33
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas29.46
  
 PB
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA27.22
  
 
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas23.75
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK45.06
  
 PB
Mads LundMads Lund Sparta42.02
  
 
Jonas StampeJonas Stampe Rødding Atletik 39.24
  
 PB
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM33.46
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik31.43
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM48.18
  
 
Mads RingstedMads Ringsted ('99)KIF38.51
  
 
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta35.49
  
 
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM19.59
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia18.82
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK16.92
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK16.29
  
 
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia15.06
  
 PB
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK16.08
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik15.54
  
 
Jonas StampeJonas Stampe Rødding Atletik 12.02
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190011.66
  
 PB
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM11.60
  
 
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM10.24
  
 PB
M 1000 m stafet    

Finale A

Finale
Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  1:59.79
  
DUR-17 
  Emil Frænde, Mikkel Ramlow, Tobias Gorgone Larsen, William Devantier
K 800 m    

Finale A

Finale
Majken LützenMajken Lützen ('03)BAK2:15.83
  
 
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
Ida Lønne JespersenIda Lønne Jespersen BAK15.25
  
 PB
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM15.38
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta15.42
  
 
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM17.29
  
 
Andrea Öbro JakobsenAndrea Öbro Jakobsen ('01)Frederiksberg IF17.96
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta12.39
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF12.17
  
 PB
Óluva Allansdóttir JoensenÓluva Allansdóttir Joensen ('02)Færøerne11.57
  
 SB
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro11.55
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK10.42
  
 
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta10.26
  
 
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta10.25
  
 
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro10.07
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM9.47
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta8.86
  
 
Lea Strand MortensenLea Strand Mortensen ('03)Køge Atletik8.78
  
 
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC8.36
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM37.43
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190035.95
  
 PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM33.99
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF33.34
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta33.15
  
 
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC32.27
  
 
K Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01)Skive AM17.87
  
 PB
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM17.20
  
 
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia14.45
  
 SB
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM14.12
  
 PB
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190013.51
  
 PB
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM13.06
  
 
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK11.48
  
 PB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK10.94
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne