Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: 24.9.2016

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta13.79
  
 =PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Carl C. ØsterbyCarl C. Østerby ('97)Greve Atletik13.01
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta46.56
  
 PB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC40.12
  
 PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik38.75
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190033.91
  
 
Nicolas FjellerupNicolas Fjellerup ('01)Holte Atletik30.98
  
 
Frederik Gade ChristoffersenFrederik Gade Christoffersen ('01)Skive AM25.26
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7720.00
  
 PB
Victor ChabertVictor Chabert ('02)Greve Atletik19.19
  
 PB
Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM17.51
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR51.96
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta37.72
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK37.58
  
 PB
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 36.69
  
 PB
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST34.69
  
 PB
Steffen SjørslevSteffen Sjørslev ('97)Greve Atletik34.20
  
 PB
Carl C. ØsterbyCarl C. Østerby ('97)Greve Atletik32.73
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK29.96
  
 SB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta40.75
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190038.59
  
 PB
Nicolas FjellerupNicolas Fjellerup ('01)Holte Atletik33.82
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik31.86
  
 PB
Frederik Gade ChristoffersenFrederik Gade Christoffersen ('01)Skive AM28.30
  
 PB
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7722.10
  
 PB
Robert ChristiansenRobert Christiansen ('03)Sparta17.15
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK51.86
  
 PB
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST49.66
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK49.37
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik46.07
  
 PB
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 45.57
  
 
Andreas MatthiesenAndreas Matthiesen ('98)Odense Atletik 43.47
  
 
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta25.80
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta52.78
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190041.24
  
 PB
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta39.16
  
 
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM37.00
  
 PB
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7736.66
  
 
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta33.71
  
 PB
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM32.60
  
 
William ElmerWilliam Elmer ('02)Greve Atletik31.60
  
 
Victor ChabertVictor Chabert ('02)Greve Atletik30.07
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta12.32
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta10.56
  
 
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM9.80
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta9.40
  
 
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 19009.39
  
 
Katharina S. KlausenKatharina S. Klausen ('01)Viborg AM8.87
  
 
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta8.79
  
 PB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM8.46
  
 
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK8.33
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik7.78
  
 PB
Stinne KlausenStinne Klausen ('03)Aalborg AM7.68
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta38.07
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190032.19
  
 PB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta29.38
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta28.63
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM27.50
  
 PB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM25.87
  
 PB
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM22.01
  
 
Klara Thers-SonneKlara Thers-Sonne ('04)Sparta21.10
  
 PB
Johanna BrandtJohanna Brandt ('04)Viborg AM18.90
  
 PB
Jasmin HenriksenJasmin Henriksen ('03)Greve Atletik12.44
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nicoline LandgreenNicoline Landgreen ('01)Greve Atletik32.16
  
 PB
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 190025.70
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta32.32
  
 
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK25.44
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM24.62
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190024.38
  
 
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM24.36
  
 PB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta20.90
  
 
Liv L NielsenLiv L Nielsen ('01)Aalborg AM20.38
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM19.85
  
 PB
Nicoline LandgreenNicoline Landgreen ('01)Greve Atletik19.70
  
 
Helena JeppesenHelena Jeppesen ('04)Greve Atletik17.20
  
 PB

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m