Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: 22.8.2015

M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM15.36
  
 
Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM15.65
  
 
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM13.00
  
 
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF11.86
  
 PB
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta11.04
  
 
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC10.57
  
 PB
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 9.78
  
 
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta15.03
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK12.09
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK11.44
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mads LundMads Lund Sparta44.65
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK43.27
  
 PB
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)Helsingør IF39.42
  
 
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta39.00
  
 PB
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM35.56
  
 
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta31.76
  
 
Trygve Haugan EngbergTrygve Haugan Engberg BAC30.68
  
 PB
Laurits Hytting FiigLaurits Hytting Fiig Greve Atletik29.87
  
 
Edvard Restorff-LiliegreenEdvard Restorff-Liliegreen KIF27.90
  
 PB
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM25.45
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190022.83
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik21.76
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR54.67
  
 PB
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta49.49
  
 
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM44.52
  
 
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST39.40
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK36.68
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta36.22
  
 
Magnus LarsenMagnus Larsen ('99)SIK8032.56
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK29.97
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF29.65
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190051.26
  
 PB
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM48.37
  
 PB
Frederik RiberFrederik Riber ('97)Køge Atletik43.94
  
 PB
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta42.72
  
 SB
Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190038.15
  
 SB
Hasan AlsofiHasan Alsofi ('97)Aarhus 190036.85
  
 PB
Frederik JensenFrederik Jensen ('97)Odense Atletik 36.57
  
 PB
Mikkel Lysholt PetersenMikkel Lysholt Petersen ('97)Sparta27.32
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Høyby EllegaardAndreas Høyby Ellegaard ('93)Sparta52.23
  
 
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM21.31
  
 PB
Hasan AlsofiHasan Alsofi ('97)Aarhus 190020.88
  
 PB
Frederik CarlssonFrederik Carlsson ('97)BAK16.92
  
 PB
Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190015.52
  
 PB
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 14.52
  
 PB
Kristian KolbyeKristian Kolbye ('96)Amager AC14.30
  
 PB
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM16.14
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK15.09
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK14.26
  
 PB
Andreas MatthiesenAndreas Matthiesen ('98)Odense Atletik 13.80
  
 PB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia11.97
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF11.74
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia11.65
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK49.27
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik40.22
  
 
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM36.24
  
 PB
Nikolaj Tang KurtNikolaj Tang Kurt ('01)Herlev Atletik33.37
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM24.60
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190021.74
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM55.79
  
 
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST53.99
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK52.38
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK45.36
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia40.46
  
 PB
Johan LehtonenJohan Lehtonen ('99)KIF38.61
  
 
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia38.00
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF36.04
  
 
Andreas MatthiesenAndreas Matthiesen ('98)Odense Atletik 33.69
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM56.30
  
 PB
Hasan AlsofiHasan Alsofi ('97)Aarhus 190055.79
  
 PB
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190053.92
  
 
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 45.78
  
 PB
Frederik CarlssonFrederik Carlsson ('97)BAK44.11
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Mads LundMads Lund Sparta56.27
  
 PB
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM52.10
  
 PB
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta45.71
  
 PB
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM42.36
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK41.66
  
 PB
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta41.60
  
 
Mikkel ChristoffersenMikkel Christoffersen ('01)Sparta38.06
  
 PB
Kasper ClausenKasper Clausen KIF35.89
  
 PB
Mads SimonsenMads Simonsen DELTA34.50
  
 PB
Rasmus Outzen VejlgårdRasmus Outzen Vejlgård SAK7733.73
  
 
Kristian Skov HansenKristian Skov Hansen ('01)Viborg AM31.95
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190031.74
  
 PB
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM30.90
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja56.24
  
 PB
Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190053.36
  
 
Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)Sparta51.01
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta49.43
  
 PB
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM47.71
  
 PB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK46.64
  
 
Mads HolmMads Holm ('99)Sparta43.98
  
 PB
Bjarke Meyer PedersenBjarke Meyer Pedersen ('99)Skive AM41.57
  
 
Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)SAK7737.82
  
 
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta15.50
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta16.11
  
 
K Højdespring    

Finale A

Finale
Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 19001.69
  
 SB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.26
  
 
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta13.20
  
 PB
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta12.81
  
 
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik12.72
  
 
Sarah BahatSarah Bahat ('99)Aarhus 190012.08
  
 
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta11.93
  
 
Anne-Kathrine JørgensenAnne-Kathrine Jørgensen Kolding KFUM 11.88
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA11.82
  
 
Viktoria AndersenViktoria Andersen ('98)DELTA11.27
  
 
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)Skive AM11.21
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.12
  
 PB
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta11.09
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM10.85
  
 
Simone B. LautrupSimone B. Lautrup ('98)IK Hellas10.43
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM10.23
  
 
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190010.18
  
 
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM9.97
  
 PB
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro9.75
  
 
Victoria S. JørgensenVictoria S. Jørgensen BAK9.57
  
 PB
Cecilie BangCecilie Bang Viborg AM8.92
  
 
Elisabeth AuningElisabeth Auning Aabenraa IG 8.89
  
 
Liv NowackLiv Nowack ('01)Odense Atletik 8.80
  
 
Josephine Manzenski HansenJosephine Manzenski Hansen ('01)IK Hellas8.73
  
 PB
Andrea HolmAndrea Holm ('01)Frederiksberg IF8.08
  
 PB
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 19008.01
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)KIF11.34
  
 
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190011.14
  
 
Sandra BöllSandra Böll ('94)Sparta11.11
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik38.64
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM35.12
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM33.63
  
 PB
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta32.77
  
 PB
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM30.39
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF30.18
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA29.59
  
 
Feline ChristensFeline Christens BAC25.72
  
 
Karoline Winther MortensenKaroline Winther Mortensen Aalborg AM23.11
  
 
Victoria S. JørgensenVictoria S. Jørgensen BAK22.23
  
 
Mathilde HammerumMathilde Hammerum Greve Atletik22.08
  
 
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK21.94
  
 
Rikke NeubertRikke Neubert BAC20.62
  
 
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 190019.81
  
 
K Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM16.94
  
 PB
Nina SkovNina Skov ('97)Skive AM16.82
  
 PB
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190015.34
  
 PB
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta14.99
  
 PB
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia13.95
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sofie JørgensenSofie Jørgensen ('99)Randers Freja36.67
  
 PB
Mathilde HammerumMathilde Hammerum Greve Atletik28.12
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM42.88
  
 PB
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta42.40
  
 
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)Skive AM38.97
  
 PB
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik36.66
  
 
Elisabeth AuningElisabeth Auning Aabenraa IG 35.45
  
 
Marita Káradóttir PetersenMarita Káradóttir Petersen ('98)Aarhus 190035.36
  
 SB
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta34.20
  
 
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM33.28
  
 PB
Amalie NielsenAmalie Nielsen ('98)IK Hellas30.56
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 29.57
  
 
Rita WilckeRita Wilcke ('99)KIF27.99
  
 
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190027.81
  
 
Henriette SchnackHenriette Schnack Aalborg AM27.06
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF26.88
  
 
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro26.82
  
 
Mathilde Boye NielsenMathilde Boye Nielsen Helsingør IF25.13
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik24.95
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta24.73
  
 
Annika Larsen HustedAnnika Larsen Husted Skive AM23.65
  
 
Andrea HolmAndrea Holm ('01)Frederiksberg IF23.20
  
 PB
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 190018.03
  
 PB
K 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  48.06
  
DUR-22 
  Julia H Maurer, Sandra Fürstenberg Böll, Emma Giovanna Vitale, Martha Traoré

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive