Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Glostrup: 30.4.2016

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC13.75
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF10.22
  
 PB
Martin RasmussenMartin Rasmussen ('02)NG&IF 10.16
  
 PB
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC9.00
  
 PB
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF10.53
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM43.87
  
 PB
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.87
  
 SB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Trygve Haugan EngbergTrygve Haugan Engberg BAC26.00
  
 PB
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF24.12
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM49.32
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta34.68
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta34.56
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik36.71
  
 
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Trygve Haugan EngbergTrygve Haugan Engberg BAC27.62
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM55.46
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta34.95
  
 PB
Marius Greve BarslevMarius Greve Barslev ('02)Hvidovre AM24.40
  
 PB
Lucas KolvigLucas Kolvig ('02)KIF18.27
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja53.51
  
 SB
Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)Sparta51.28
  
 SB
Alexander HaugebyAlexander Haugeby Sparta44.36
  
 PB
Asbjørn WahlersAsbjørn Wahlers Glostrup IC34.70
  
 PB
Trygve Haugan EngbergTrygve Haugan Engberg BAC33.71
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM15.33
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta9.22
  
 
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta8.37
  
 
Matilde DauselMatilde Dausel ('01)Aalborg AM8.11
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM7.98
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta7.88
  
 
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM7.75
  
 PB
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC7.62
  
 
Alberte Riber JakobsenAlberte Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM7.55
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK7.31
  
 PB
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF7.19
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Hannah Illum PetersenHannah Illum Petersen Sparta31.20
  
 PB
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta27.90
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik27.70
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM26.52
  
 PB
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta23.69
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta22.80
  
 PB
Anna BrinkmannAnna Brinkmann ('02)Amager AC22.00
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK20.15
  
 PB
Rau PetersenRau Petersen ('02)FIF Hillerød14.28
  
 PB
Josefine JørgensenJosefine Jørgensen ('02)Amager AC13.06
  
 PB
Asta Grau BruunAsta Grau Bruun ('02)Amager AC9.48
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne