Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingør: 10.5.2015

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta11.09
  
 
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC9.32
  
 
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta11.26
  
 PB
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK12.70
  
 PB
Johan LehtonenJohan Lehtonen ('99)10.18
  
 PB
Johan LehtonenJohan Lehtonen ('99)KIF10.18
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK10.10
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF8.14
  
 PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER9.81
  
 PB
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta33.27
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.62
  
 
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)Helsingør IF36.38
  
 PB
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK35.97
  
 PB
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta33.76
  
 PB
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC27.89
  
 
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta27.24
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik25.89
  
 SB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Marcus ThomsenMarcus Thomsen ('98)Aarhus 1900 / NOR48.98
  
 SB
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta45.50
  
 
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta43.81
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK36.07
  
 PB
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST34.32
  
 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød32.82
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF31.83
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK28.80
  
 PB
Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER26.26
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia24.18
  
 PB
Johan LehtonenJohan Lehtonen ('99)KIF23.92
  
 PB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia22.88
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190048.22
  
 
Frederik RiberFrederik Riber ('97)Køge Atletik40.92
  
 
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM40.91
  
 PB
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)Sparta38.41
  
 
Frederik JensenFrederik Jensen ('97)Odense Atletik 34.50
  
 PB
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM17.85
  
 SB
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC11.48
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST14.52
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK14.21
  
 PB
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta14.18
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK12.54
  
 
Johan LehtonenJohan Lehtonen ('99)KIF12.49
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia10.31
  
 
Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER10.21
  
 PB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia10.17
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF9.99
  
DR DUR-16 
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød9.22
  
 SB
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik13.01
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik41.69
  
 PB
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK36.64
  
 
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta29.59
  
 
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC28.17
  
 
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)Helsingør IF27.73
  
 
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta24.22
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta27.19
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST49.52
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK47.98
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK43.29
  
 
Andreas MatthiesenAndreas Matthiesen ('98)Odense Atletik 42.99
  
 PB
Johan LehtonenJohan Lehtonen ('99)KIF41.13
  
 
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta38.99
  
 PB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia34.89
  
 
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik34.32
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia34.15
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF32.40
  
 
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST28.11
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Kristoffer ThomsenKristoffer Thomsen ('96)Aarhus 190054.63
  
 
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM52.88
  
 PB
Nicolai MatthiesenNicolai Matthiesen ('97)Odense Atletik 41.36
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta41.53
  
 
M Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC24.07
  
 SB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta41.92
  
 PB
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK35.68
  
 PB
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta29.09
  
 PB
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik25.80
  
 
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)Helsingør IF24.87
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik20.92
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK48.93
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK44.30
  
 PB
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta41.42
  
 PB
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød33.81
  
 SB
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST29.20
  
 PB
Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER29.14
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia27.35
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK27.08
  
 PB
Johan LehtonenJohan Lehtonen ('99)KIF26.34
  
 
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia25.56
  
 SB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF25.08
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM13.47
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA11.60
  
 
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta10.69
  
 
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød10.25
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.17
  
 SB
Cecilia KaderkovaCecilia Kaderkova ('99)Sparta9.38
  
 
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK9.08
  
 
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia9.08
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM9.00
  
 
Victoria S. JørgensenVictoria S. Jørgensen BAK8.59
  
 
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC8.26
  
 
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF7.48
  
 PB
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK7.03
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Trine MulbjergTrine Mulbjerg ('90)Sparta16.31
  
 SB
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.79
  
 
Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 11.69
  
 
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik11.23
  
 
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta9.27
  
 
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas6.75
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta28.94
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF28.34
  
 
Victoria S. JørgensenVictoria S. Jørgensen BAK25.21
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM25.10
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta22.77
  
 
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK21.35
  
 SB
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA20.67
  
 
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK20.57
  
 PB
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF18.51
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM17.11
  
 
Caroline AndersenCaroline Andersen ('03)Helsingør IF14.34
  
 PB
Manon Blicher DanielsenManon Blicher Danielsen ('03)Hvidovre AM8.29
  
 PB
K Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM14.10
  
 PB
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta13.93
  
 SB
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia11.92
  
 
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød11.32
  
 
Cecilia KaderkovaCecilia Kaderkova ('99)Sparta11.15
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM25.29
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM23.12
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta20.36
  
 PB
Manon Blicher DanielsenManon Blicher Danielsen ('03)Hvidovre AM15.00
  
 PB
Caroline AndersenCaroline Andersen ('03)Helsingør IF14.77
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød31.61
  
 SB
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta29.64
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF28.98
  
 PB
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM28.90
  
 SB
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA26.67
  
 SB
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia24.95
  
 SB
Victoria S. JørgensenVictoria S. Jørgensen BAK22.87
  
 PB
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC20.76
  
 SB
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK20.04
  
 PB
Lilli ChristensenLilli Christensen ('48)Glostrup IC18.40
  
 SB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK17.39
  
 PB
Cecilia KaderkovaCecilia Kaderkova ('99)Sparta16.45
  
 PB
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM16.43
  
 PB
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF13.45
  
 PB
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas1840
  
 
 
20,676,7519,2617,256,17
M50 Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
Knud Erik PedersenKnud Erik Pedersen ('60)FIF Hillerød2549
  
 PB
Stefan HagenStefan Hagen ('65)IK Hellas / GER2195
  
 PB
 
25,089,8126,2629,1410,21
K50 Kaste 5-kamp K50    

Finale A

Finale
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød4104
  
 PB
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3289
  
 
K60 Kaste 5-kamp K60    

Finale A

Finale
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM4516
  
 
 
9,0027,1816,43
Ulla V. NielsenUlla V. Nielsen ('51)Glostrup IC3173
  
 SB
Lilli ChristensenLilli Christensen ('48)Glostrup IC3006
  
 SB
M70 Kaste 5-kamp M70    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC3159
  
 SB
 
28,179,3227,8924,0711,48

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten