Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: 20.6.2015

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM13.26
  
 PB
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta10.89
  
 
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik12.13
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta11.44
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta8.86
  
 =PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC8.13
  
 PB
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK11.77
  
 
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Carl C. ØsterbyCarl C. Østerby ('97)Greve Atletik11.62
  
 
Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Greve Atletik11.62
  
 
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia36.22
  
 PB
Aleksander H. WiingaardAleksander H. Wiingaard ('02)Greve Atletik33.53
  
 PB
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta31.14
  
 
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta30.12
  
 
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC24.58
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta22.15
  
 PB
Ludvig Hytting FiigLudvig Hytting Fiig ('02)Greve Atletik21.97
  
 PB
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta19.72
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mads LundMads Lund Sparta50.04
  
 PB
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)Helsingør IF38.45
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK37.28
  
 
Laurits Hytting FiigLaurits Hytting Fiig Greve Atletik28.36
  
 
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta27.96
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta47.82
  
 PB
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta36.47
  
 
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST35.97
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK34.76
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta34.20
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF32.59
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK25.77
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM46.60
  
 PB
Frederik CarlssonFrederik Carlsson ('97)BAK35.79
  
 PB
Mikkel Lysholt PetersenMikkel Lysholt Petersen ('97)Sparta27.28
  
 
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM20.15
  
 PB
Frederik CarlssonFrederik Carlsson ('97)BAK16.89
  
 PB
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK13.49
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK12.97
  
 
Johan LehtonenJohan Lehtonen ('99)KIF12.23
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia11.01
  
 
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik16.46
  
 PB
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK14.61
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK45.17
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik39.76
  
 
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta37.12
  
 PB
Nikolaj Tang KurtNikolaj Tang Kurt ('01)Herlev Atletik29.98
  
 
Laurits Hytting FiigLaurits Hytting Fiig Greve Atletik28.31
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia41.23
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta32.28
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST51.50
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK47.85
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK45.52
  
 
Johan LehtonenJohan Lehtonen ('99)KIF40.30
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia36.70
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF34.10
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM51.53
  
 
Frederik CarlssonFrederik Carlsson ('97)BAK45.57
  
 PB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta44.81
  
 PB
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia38.08
  
 
William ElmerWilliam Elmer ('02)Greve Atletik36.39
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta32.14
  
 PB
Ludvig Hytting FiigLudvig Hytting Fiig ('02)Greve Atletik31.85
  
 SB
Aksel Øbakke LangeAksel Øbakke Lange ('02)Greve Atletik29.27
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta27.75
  
 
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta27.46
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF26.02
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta25.93
  
 PB
Martin TønnesenMartin Tønnesen ('03)BAK25.32
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC24.59
  
 
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC24.05
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas23.57
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta22.69
  
 PB
Lasse SlipsagerLasse Slipsager ('03)BAK20.51
  
 PB
Lucas Scharff-PoulsenLucas Scharff-Poulsen ('02)BAC19.42
  
 
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta19.15
  
 
Lucas Kirkegaard AndreasenLucas Kirkegaard Andreasen ('02)BAC19.01
  
 
Thor Venø BundesenThor Venø Bundesen ('02)BAK16.74
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Mads LundMads Lund Sparta52.85
  
 PB
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM47.29
  
 
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta42.62
  
 
Christian CorneliusChristian Cornelius Sparta38.56
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK38.24
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)Sparta48.80
  
 PB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK47.21
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta46.30
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK44.26
  
 
Mads HolmMads Holm ('99)Sparta42.41
  
 PB
K 2000 m forh.    

Finale A

Finale
Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh Sparta6:50.26
  
DUR-15 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK10.56
  
 PB
Emma StrømgaardEmma Strømgaard ('02)IK Hellas11.35
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta11.47
  
 PB
Cirkeline HindsbergCirkeline Hindsberg ('02)Greve Atletik11.63
  
 PB
Emilie BankEmilie Bank ('02)Sparta12.29
  
 PB
Rebekka SchaldemoseRebekka Schaldemose ('03)Sparta12.36
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta15.65
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM15.59
  
DUR-16 PB
Nickoline Skifter AndersenNickoline Skifter Andersen ('98)Sparta13.38
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA11.86
  
 
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta11.74
  
 PB
Viktoria AndersenViktoria Andersen ('98)DELTA10.82
  
 
Simone B. LautrupSimone B. Lautrup ('98)IK Hellas10.54
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.46
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM10.08
  
 
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK9.34
  
 
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)Sparta9.19
  
 
Julie KretzschmerJulie Kretzschmer ('99)Hvidovre AM9.13
  
 PB
Victoria S. JørgensenVictoria S. Jørgensen BAK9.10
  
 PB
Amalie NielsenAmalie Nielsen ('98)IK Hellas9.04
  
 PB
Alberte LodahlAlberte Lodahl ('01)DELTA8.21
  
 PB
Josephine Manzenski HansenJosephine Manzenski Hansen ('01)IK Hellas8.03
  
 
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta7.88
  
 PB
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF7.40
  
 PB
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF6.75
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM38.08
  
 PB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF32.79
  
 PB
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta31.05
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM26.95
  
 PB
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA26.57
  
 
Victoria S. JørgensenVictoria S. Jørgensen BAK22.91
  
 
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK21.52
  
 
Mathilde HammerumMathilde Hammerum Greve Atletik21.19
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta18.78
  
 
Emilie BankEmilie Bank ('02)Sparta18.42
  
 PB
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK18.00
  
 
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta17.69
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM17.66
  
 PB
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF16.66
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta13.11
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Cecilia KaderkovaCecilia Kaderkova ('99)Sparta49.28
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA29.33
  
 PB
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik26.28
  
 PB
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta26.20
  
 PB
Helena MatzHelena Matz ('02)BAK25.63
  
 PB
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK25.56
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM24.37
  
 
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta24.25
  
 
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM23.28
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta22.79
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta22.68
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta18.94
  
 
Lea Strand MortensenLea Strand Mortensen ('03)Køge Atletik18.52
  
 PB
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)Sparta17.46
  
 
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF15.25
  
 PB
Marie Meyer HaveMarie Meyer Have ('03)Frederiksberg IF13.30
  
 PB
Julie SvareJulie Svare ('03)Amager AC9.61
  
 PB
Nikoline Treumer AmmitzbøllNikoline Treumer Ammitzbøll ('03)Frederiksberg IF8.64
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta41.83
  
 
Amalie NielsenAmalie Nielsen ('98)IK Hellas34.15
  
 PB
Rikke AndersenRikke Andersen ('98)Sparta31.58
  
 
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta31.55
  
 PB
Rita WilckeRita Wilcke ('99)KIF29.13
  
 SB
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia28.80
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta26.41
  
 PB
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA26.32
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF25.00
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik23.38
  
 
Alberte LodahlAlberte Lodahl ('01)DELTA23.08
  
 PB
Marie Kruse JensenMarie Kruse Jensen ('99)DELTA18.59
  
 
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)Sparta15.08
  
 SB
Mathilde KristensenMathilde Kristensen ('01)Greve Atletik12.80
  
 PB

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp