Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Göteborg SWE: 2.7.2017

M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)DEN36.50
  
 PB
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)DEN35.24
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)DEN34.74
  
 PB
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)DEN34.42
  
 
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)DEN26.70
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Mads LundMads Lund DEN38.11
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)DEN34.16
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)DEN46.50
  
 
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN38.07
  
 
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
Ida BoelIda Boel DEN15.16
  
 PB
Ida BoelIda Boel DEN15.22
  
 
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz DEN16.36
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)DEN12.36
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen DEN11.84
  
 PB
Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)DEN10.71
  
 
Sigrid ScholtenSigrid Scholten ('01)DEN9.25
  
 
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)DEN9.21
  
 
Sara Flindt GrønningSara Flindt Grønning ('03)DEN7.64
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)DEN7.30
  
 
Karoline BygwraaKaroline Bygwraa ('03)DEN7.18
  
 
Rie OreskovRie Oreskov ('03)DEN7.15
  
 PB
Angela TimmAngela Timm ('03)DEN6.49
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)DEN38.01
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)DEN36.52
  
 PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)DEN31.78
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)DEN28.04
  
 
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)DEN26.64
  
 

Seneste resultater

2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m