Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: 23.9.2017

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM12.23
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190011.12
  
 PB
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19007.67
  
 
Knud V HansenKnud V Hansen ('45)Skive AM7.21
  
 
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC9.79
  
 
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 9.87
  
 
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK12.28
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia50.50
  
 
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK42.23
  
 PB
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM41.89
  
 
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190041.77
  
 PB
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)BAK38.58
  
 
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik36.17
  
 
Karsten AnderssonKarsten Andersson ('44)ORI32.91
  
 
Tichomir MajercikTichomir Majercik ('47)Odense Freja31.90
  
 SB
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 31.79
  
 
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 27.92
  
 
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC25.14
  
 
Knud V HansenKnud V Hansen ('45)Skive AM23.56
  
 
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190022.45
  
 
Jakob PetersenJakob Petersen ('41)Odense Atletik 21.60
  
 PB
Johannes MørchJohannes Mørch ('40)Odense Atletik 14.63
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK44.96
  
 
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC37.30
  
 SB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190036.15
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta35.10
  
 
Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 35.06
  
 PB
Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM35.01
  
 
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 31.79
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik27.96
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM45.52
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia34.63
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK33.21
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK31.66
  
 
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia31.63
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 52.39
  
 
Alexander BertelsenAlexander Bertelsen ('91)Aarhus 190050.44
  
 
M Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC13.36
  
 
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM19.15
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia18.76
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK18.19
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK18.15
  
 PB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia14.31
  
 
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik15.39
  
 SB
Karsten AnderssonKarsten Andersson ('44)ORI13.99
  
 
Knud V HansenKnud V Hansen ('45)Skive AM13.05
  
 
Tichomir MajercikTichomir Majercik ('47)Odense Freja11.50
  
 SB
Jakob PetersenJakob Petersen ('41)Odense Atletik 9.01
  
 PB
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19008.39
  
 
Johannes MørchJohannes Mørch ('40)Odense Atletik 6.28
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta19.04
  
 
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM17.33
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK16.75
  
 
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC15.46
  
 
Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM14.82
  
 
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 14.61
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik14.19
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta13.65
  
 
Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 13.07
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190012.68
  
 PB
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 14.09
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia52.12
  
 
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM49.77
  
 
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK49.61
  
 PB
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.87
  
 
Karsten AnderssonKarsten Andersson ('44)ORI35.96
  
 SB
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 34.13
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190031.72
  
 PB
Knud V HansenKnud V Hansen ('45)Skive AM31.07
  
 
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)BAK30.59
  
 
Tichomir MajercikTichomir Majercik ('47)Odense Freja27.36
  
 PB
Jakob PetersenJakob Petersen ('41)Odense Atletik 21.11
  
 PB
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190018.63
  
 
Johannes MørchJohannes Mørch ('40)Odense Atletik 15.92
  
 
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC30.78
  
 
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK51.93
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik47.44
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190042.96
  
 
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 35.95
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM64.14
  
 
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta56.22
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK52.28
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK49.60
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia49.08
  
 
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM48.97
  
 
Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM46.27
  
 SB
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC45.24
  
 
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia43.18
  
 PB
Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 39.54
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta37.74
  
 SB
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 36.89
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC21.69
  
 
M Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Jakob PetersenJakob Petersen ('41)Odense Atletik 25.80
  
 
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik25.18
  
 
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190022.28
  
 
Karsten AnderssonKarsten Andersson ('44)ORI20.56
  
 SB
Tichomir MajercikTichomir Majercik ('47)Odense Freja18.62
  
 PB
Johannes MørchJohannes Mørch ('40)Odense Atletik 16.79
  
 SB
Knud V HansenKnud V Hansen ('45)Skive AM11.59
  
 SB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia52.33
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190049.67
  
 PB
Robin TirkovRobin Tirkov ('02)BAK41.02
  
 
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK36.74
  
 
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 36.13
  
 PB
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM33.40
  
 PB
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 33.36
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK46.49
  
 
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta46.31
  
 
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 45.93
  
 
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM43.94
  
 
Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 41.04
  
 PB
René NyboRené Nybo ('61)Sparta40.82
  
 
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190036.36
  
 PB
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC31.55
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik24.12
  
 
Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM22.98
  
 SB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta12.50
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM12.33
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta12.10
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF11.82
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 11.74
  
 PB
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM11.37
  
 
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro11.33
  
 
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro9.82
  
 
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK9.77
  
 
Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK809.28
  
 
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK8.45
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.40
  
 
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK8.34
  
 
Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 7.99
  
 SB
Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande7.34
  
 
Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 7.30
  
 SB
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas7.05
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 12.33
  
 
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190010.24
  
 
Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta9.92
  
 SB
Amanda Lillevang RasmussenAmanda Lillevang Rasmussen ('97)Sparta9.67
  
 SB
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia8.87
  
 
Rie BrandtRie Brandt ('73)Odense Atletik 7.60
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF39.06
  
 PB
Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK8037.49
  
 PB
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro33.21
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta31.08
  
 
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro27.94
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK18.94
  
 
Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37)Esbjerg AM12.07
  
 
Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 9.68
  
 
K Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas9.16
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta38.11
  
 PB
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta30.14
  
 PB
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas23.77
  
 
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 13.64
  
 
Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37)Esbjerg AM9.67
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro35.27
  
 PB
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro34.65
  
 
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM32.85
  
 
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta32.41
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF31.41
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 30.97
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta30.81
  
 PB
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM28.83
  
 PB
Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK8025.36
  
 PB
Rebecca SpiegelhauerRebecca Spiegelhauer ('02)BAK22.05
  
 
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas20.16
  
 PB
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK18.82
  
 
Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande17.03
  
 SB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK16.16
  
 
Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 15.63
  
 SB
Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 13.91
  
 SB
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM12.43
  
 
K Kaste 5-kamp    

Finale A

Finale
Rie BrandtRie Brandt ('73)Odense Atletik 2005
  
 PB
M50 Kaste 5-kamp M50    

Finale A

Finale
Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM4473
  
 SB
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta4451
  
 
René NyboRené Nybo ('61)Sparta3473
  
 
Steen Fleig MortensenSteen Fleig Mortensen ('63)BAC3292
  
 SB
Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM3268
  
 SB
Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 3126
  
 
Ole JeppesenOle Jeppesen ('64)Odense Atletik 3049
  
 PB
K50 Kaste 5-kamp K50    

Finale A

Finale
Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 2636
  
 
Anke HagenAnke Hagen ('66)IK Hellas2289
  
 SB
M60 Kaste 5-kamp M60    

Finale A

Finale
Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 3276
  
 
K60 Kaste 5-kamp K60    

Finale A

Finale
Anne Kirstine JensenAnne Kirstine Jensen ('54)Aalborg AM4795
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM3959
  
 
Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 3720
  
 SB
M70 Kaste 5-kamp M70    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik3643
  
 
Karsten AnderssonKarsten Andersson ('44)ORI3312
  
 PB
Tichomir MajercikTichomir Majercik ('47)Odense Freja2805
  
 PB
Jakob PetersenJakob Petersen ('41)Odense Atletik 2685
  
 PB
Knud V HansenKnud V Hansen ('45)Skive AM2444
  
 
Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19002401
  
 
Johannes MørchJohannes Mørch ('40)Odense Atletik 1609
  
 PB
K70 Kaste 5-kamp K65    

Finale A

Finale
Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande3626
  
 PB
M80 Kaste 5-kamp M80    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC3736
  
 
K80 Kaste 5-kamp K80    

Finale A

Finale
Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 4007
  
 PB
Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37)Esbjerg AM3051
  
 

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2