Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: 13.6.2015

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF11.64
  
 PB
M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Christian LindgreenChristian Lindgreen ('02)Sparta8.69
  
 
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Christopher Holmbjerg JensenChristopher Holmbjerg Jensen ('97)Sparta13.31
  
 PB
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta31.53
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC24.08
  
 PB
Anders BangAnders Bang ('02)BAC22.60
  
 PB
Oliver VeselinovskiOliver Veselinovski ('03)Sparta17.28
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)Helsingør IF35.90
  
 
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta28.06
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik24.79
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta42.54
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM45.47
  
 PB
Frederik RiberFrederik Riber ('97)Køge Atletik42.43
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK43.91
  
 PB
Bjørn Van OvereemBjørn Van Overeem Sparta36.59
  
 =PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik31.11
  
 
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik34.26
  
 SB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta25.31
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
August Nabe HallbergAugust Nabe Hallberg ('98)Sparta / EST51.91
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Matthias HagenMatthias Hagen ('97)Hvidovre AM54.72
  
 PB
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta44.05
  
 PB
Mads Rubek VitoftMads Rubek Vitoft ('03)Sparta30.06
  
 PB
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta28.28
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC27.95
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF23.86
  
 PB
Lucas Scharff-PoulsenLucas Scharff-Poulsen ('02)BAC23.16
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta21.78
  
 PB
William ElsnerWilliam Elsner ('03)KIF19.69
  
 PB
Viggo Peter Vermund GereViggo Peter Vermund Gere ('03)Helsingør IF17.97
  
 
Gustav Bøttger-RothGustav Bøttger-Roth ('03)KIF16.16
  
 
Elia Noél LattaElia Noél Latta ('02)Hvidovre AM15.71
  
 PB
Nikolaj DonsNikolaj Dons ('02)Hvidovre AM15.62
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen Korsør AM46.79
  
 
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta45.60
  
 PB
Victor Christoffer KoksbaVictor Christoffer Koksba ('01)DELTA21.19
  
 PB
Tobias Vig-AndersenTobias Vig-Andersen ('01)Trongårdens IF 17.29
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Mathias HansenMathias Hansen ('99)Randers Freja54.90
  
 PB
Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)Sparta46.50
  
 PB
Emil IpsenEmil Ipsen ('99)BAK46.26
  
 
Mads HolmMads Holm ('99)Sparta40.95
  
 PB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta40.03
  
 PB
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
Ellen Sofie FolkerEllen Sofie Folker ('03)Frederiksberg IF10.82
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið10.83
  
 PB
Alberthe Wiedemann SimonsenAlberthe Wiedemann Simonsen ('02)Sparta10.89
  
 PB
Hervør NiclasenHervør Niclasen ('03)Hvidovre AM11.46
  
 PB
Andrea Kirstina MøllerAndrea Kirstina Møller ('02)Hvidovre AM11.52
  
 PB
Smilla Duedam VentrupSmilla Duedam Ventrup ('03)Sparta13.06
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
Laura GrønbechLaura Grønbech ('99)Sparta16.33
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta12.81
  
 PB
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA12.12
  
 PB
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM10.53
  
 =PB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK9.21
  
 
Frida Alberte BendorffFrida Alberte Bendorff ('01)Hvidovre AM7.59
  
 PB
Ya Kaday KamaraYa Kaday Kamara KIF7.09
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190011.95
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM34.71
  
 PB
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA32.41
  
 SB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK22.39
  
 PB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC21.91
  
 PB
Liv NedergaardLiv Nedergaard ('02)Sparta20.68
  
 PB
Regitze FriisRegitze Friis ('02)Amager AC18.58
  
 
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM16.96
  
 
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta14.08
  
 PB
Lykke LaursenLykke Laursen ('02)Greve Atletik13.37
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik58.02
  
DUR-15 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta26.17
  
 PB
Helena RingHelena Ring ('02)Hvidovre AM25.68
  
 PB
Anne LorenzenAnne Lorenzen ('02)Hvidovre AM25.60
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta25.54
  
 PB
Victoria LendalVictoria Lendal ('02)Sparta25.40
  
 
Freja K. MadsenFreja K. Madsen ('02)BAK22.83
  
 
Liva Johanne VilhelmsenLiva Johanne Vilhelmsen ('02)Sparta22.49
  
 PB
Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið22.38
  
 PB
Hervør NiclasenHervør Niclasen ('03)Hvidovre AM22.31
  
 PB
Karla SchärfeKarla Schärfe ('03)Sparta21.90
  
 PB
Nina-Tao HahnemannNina-Tao Hahnemann ('02)Sparta21.39
  
 PB
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro21.17
  
 PB
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta18.63
  
 
Rebecca Dahl KokkegårdRebecca Dahl Kokkegård ('03)Sparta18.28
  
 PB
Ida LyngbyIda Lyngby ('02)Sparta18.16
  
 PB
Elin NiclasenElin Niclasen ('03)Hvirlan18.15
  
 PB
Julie Vagn JensenJulie Vagn Jensen ('02)Hvidovre AM17.95
  
 PB
Annika IsaksenAnnika Isaksen ('02)Færøerne17.72
  
 PB
Akacia HelmundtAkacia Helmundt ('02)Hvidovre AM17.50
  
 SB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC16.30
  
 PB
Josefine SørensenJosefine Sørensen ('02)Sparta15.37
  
 PB
Lea Strand MortensenLea Strand Mortensen ('03)Køge Atletik15.30
  
 PB
Amalie JensenAmalie Jensen ('02)Herlev Atletik14.43
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik13.26
  
 PB
Annika G TruelsenAnnika G Truelsen ('03)Sparta12.41
  
 PB
Lykke LaursenLykke Laursen ('02)Greve Atletik11.34
  
 SB
Såra IversenSåra Iversen ('03)Færøerne9.75
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik40.91
  
 
Amalie NielsenAmalie Nielsen ('98)IK Hellas32.63
  
 PB
Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM31.67
  
 
Caroline Tarrasson HansenCaroline Tarrasson Hansen Sparta27.68
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA26.15
  
 
Ayoe Bøgelund RøbelAyoe Bøgelund Røbel ('98)Sparta24.42
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta24.07
  
 PB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik23.84
  
 
Marie Kruse JensenMarie Kruse Jensen ('99)DELTA20.15
  
 

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint