Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Herning: 6.5.2017
Vælg mænd discipliner
Kuglestød 4.0 kg
Diskoskast 0.75 kg
Diskoskast 1.0 kg
Diskoskast 1.5 kg
Diskoskast 1.75 kg
Hammerkast 4.0 kg
Hammerkast 3.0 kg
Spydkast 400 gram
Spydkast 600 gram
Vælg kvinder discipliner
100 m hæk 76.2 cm
Kuglestød 3.0 kg
Kuglestød 7.26 kg
Diskoskast 0.75 kg
Spydkast 400 gram
Spydkast 500 gram
M Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Noah Birk Meissner
Noah Birk Meissner ('03)
03
Skive AM
10.36
PB
Nicco Hattesen
Nicco Hattesen ('02)
02
Esbjerg AM
10.16
SB
Sebastian Skovhauge
Sebastian Skovhauge ('03)
03
Skanderborg Atletik
7.18
PB
M Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
Lau Gad Akrawi
Lau Gad Akrawi ('04)
04
Esbjerg AM
20.83
PB
M Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
Nicco Hattesen
Nicco Hattesen ('02)
02
Esbjerg AM
33.23
PB
Lasse Frandsen
Lasse Frandsen ('02)
02
Rødding Atletik
32.22
PB
Silas Brogård
Silas Brogård ('02)
02
Hvide Sande
23.82
PB
Sebastian Skovhauge
Sebastian Skovhauge ('03)
03
Skanderborg Atletik
19.87
PB
M Diskoskast 1.5 kg
Finale A
Finale
Per Sabroe
Per Sabroe ('59)
59
HGF AM
36.55
SB
M Diskoskast 1.75 kg
Finale A
Finale
Hans Barrett
Hans Barrett ('99)
99
Esbjerg AM
44.98
PB
M Hammerkast 4.0 kg
Finale A
Finale
Nicco Hattesen
Nicco Hattesen ('02)
02
Esbjerg AM
43.49
PB
Peter Brølling
Peter Brølling ('02)
02
Hvide Sande
25.81
SB
Sebastian Skovhauge
Sebastian Skovhauge ('03)
03
Skanderborg Atletik
14.17
PB
M Hammerkast 3.0 kg
Finale A
Finale
Lau Gad Akrawi
Lau Gad Akrawi ('04)
04
Esbjerg AM
16.26
PB
M Spydkast 400 gram
Finale A
Finale
Christian Dam Pedersen
Christian Dam Pedersen ('04)
04
HGF AM
30.22
PB
Hans Sækmose
Hans Sækmose ('04)
04
Vejle IF
29.61
Shawn Wolf
Shawn Wolf ('05)
05
Esbjerg AM
17.60
PB
Marcus Frifeldt Jørgensen
Marcus Frifeldt Jørgensen ('04)
04
HGF AM
8.85
PB
M Spydkast 600 gram
Finale A
Finale
Sebastian R. Suurballe
Sebastian R. Suurballe ('02)
02
Aarhus 1900
46.78
PB
Jeppe Ege Nielsen
Jeppe Ege Nielsen ('02)
02
Aarhus 1900
42.54
PB
Lasse Frandsen
Lasse Frandsen ('02)
02
Rødding Atletik
42.42
PB
Noah Birk Meissner
Noah Birk Meissner ('03)
03
Skive AM
41.78
PB
Sebastian Skovhauge
Sebastian Skovhauge ('03)
03
Skanderborg Atletik
28.77
PB
K 100 m hæk 76.2 cm
Vind: +0.9
Finale A
Finale
Vind: +0.9
Ida Boel
Ida Boel
00
Esbjerg AM
15.74
SB
K Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
Vejle IF
11.54
SB
Emilie Mejls Ramsgaard
Emilie Mejls Ramsgaard ('01)
01
AK Holstebro
10.14
Nikoline Stellan Jensen
Nikoline Stellan Jensen ('02)
02
SIK 80
9.72
SB
Rikke Breinholt
Rikke Breinholt ('03)
03
Hvide Sande
9.58
Annika Mejls Ramsgaard
Annika Mejls Ramsgaard ('03)
03
AK Holstebro
9.48
PB
Stinne Klausen
Stinne Klausen ('03)
03
Aalborg AM
9.25
Mathilde Kreiberg Skou
Mathilde Kreiberg Skou ('02)
02
Aarhus 1900
8.25
Kirsten Onsberg
Kirsten Onsberg ('44)
44
Hvide Sande
7.25
SB
Amalie Rudrasingam
Amalie Rudrasingam ('03)
03
HGF AM
6.99
K Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Fawzie Otour
Fawzie Otour ('96)
96
Aarhus 1900
11.33
SB
Anne Farum Kristensen
Anne Farum Kristensen ('99)
99
Aarhus 1900
10.73
SB
K Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
Vejle IF
31.83
SB
Nikoline Stellan Jensen
Nikoline Stellan Jensen ('02)
02
SIK 80
30.86
Rikke Breinholt
Rikke Breinholt ('03)
03
Hvide Sande
25.86
PB
Josefine Bromerholm
Josefine Bromerholm ('03)
03
Viborg AM
25.79
Astrid T. Christensen
Astrid T. Christensen ('04)
04
Aalborg AM
23.91
PB
Katrine Frahm
Katrine Frahm ('04)
04
SIK80
21.24
PB
Stinne Klausen
Stinne Klausen ('03)
03
Aalborg AM
20.31
Isabella Rengnér Fischer
Isabella Rengnér Fischer ('04)
04
SIK80
19.21
PB
Iben Pusle Dahl
Iben Pusle Dahl ('05)
05
Stoholm Atletik
17.49
Signe Brusgaard
Signe Brusgaard ('04)
04
Skive AM
17.21
SB
Benedicte Bech Rasmussen
Benedicte Bech Rasmussen ('03)
03
Skive AM
16.37
PB
Caroline Mejdal Svenstrup
Caroline Mejdal Svenstrup ('04)
04
Skive AM
13.94
SB
K Spydkast 400 gram
Finale A
Finale
Iben Pusle Dahl
Iben Pusle Dahl ('05)
05
Stoholm Atletik
26.52
PB
Katrine Mejls Ramsgaard
Katrine Mejls Ramsgaard ('04)
04
AK Holstebro
26.04
PB
Isabella Rengnér Fischer
Isabella Rengnér Fischer ('04)
04
SIK80
25.68
PB
Amalie Quistgaard
Amalie Quistgaard ('04)
04
Skive AM
20.92
PB
Liv T Selmer
Liv T Selmer ('04)
04
SAK77
20.65
SB
Eva Sabro Larsen
Eva Sabro Larsen ('04)
04
Aalborg AM
19.96
PB
Astrid T. Christensen
Astrid T. Christensen ('04)
04
Aalborg AM
14.81
PB
Johanna Kreiberg Skou
Johanna Kreiberg Skou ('05)
05
Aarhus 1900
13.87
PB
Lærke Bay Smidt
Lærke Bay Smidt ('04)
04
HGF AM
13.37
SB
Julianne Brammer Kristiansen
Julianne Brammer Kristiansen ('05)
05
Skive AM
12.51
PB
K Spydkast 500 gram
Finale A
Finale
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
Vejle IF
34.86
PB
Josefine Bromerholm
Josefine Bromerholm ('03)
03
Viborg AM
28.00
PB
Mathilde Kreiberg Skou
Mathilde Kreiberg Skou ('02)
02
Aarhus 1900
25.71
PB
Amalie Rudrasingam
Amalie Rudrasingam ('03)
03
HGF AM
19.93
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open