Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: 7.8.2016

M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC9.64
  
 
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK13.12
  
 
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta11.05
  
 PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Carl C. ØsterbyCarl C. Østerby ('97)Greve Atletik12.75
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta11.62
  
 
M Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia17.79
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM41.25
  
 
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik37.12
  
 
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia36.15
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta29.49
  
 
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC27.18
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta50.59
  
 PB
Mads LundMads Lund Sparta46.81
  
 PB
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM42.42
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK33.83
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK33.62
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK29.09
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Frederik RiberFrederik Riber ('97)Køge Atletik43.88
  
 
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta34.20
  
 
M Vægtkast 5.44 kg    

Finale A

Finale
Finn AnkerstjerneFinn Ankerstjerne ('36)Glostrup IC14.06
  
 
M Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Knud HøyerKnud Høyer ('46)Greve Atletik14.54
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Jan CordiusJan Cordius ('66)Sparta20.32
  
 PB
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM18.61
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia17.23
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK15.64
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK15.15
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK14.37
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia49.83
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia19.63
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM61.21
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK54.93
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK54.13
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK53.84
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia52.34
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia36.63
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Noah Borgen MorellNoah Borgen Morell ('04)IK Olympia25.36
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta44.19
  
 
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia42.55
  
 
Victor ChabertVictor Chabert ('02)Greve Atletik27.90
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK46.42
  
 
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM46.19
  
 
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK43.80
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK33.54
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM13.71
  
 
Katrine Koch JacobsenKatrine Koch Jacobsen ('99)Sparta12.87
  
 PB
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta12.68
  
 
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta11.49
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF11.18
  
 
Dorte RamlovDorte Ramlov ('60)FIF Hillerød9.83
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta9.33
  
 
Caroline BrathCaroline Brath BAK8.64
  
 
Inge FaldagerInge Faldager ('48)Hvidovre AM8.45
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Amalie Pfeiffer NissenAmalie Pfeiffer Nissen ('01)Sparta33.71
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta30.05
  
 PB
Annemarie ØstergaardAnnemarie Østergaard ('03)BAC25.28
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta31.45
  
 PB
K Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia32.05
  
 
Rie OreskovRie Oreskov ('03)Frederiksberg IF23.52
  
 
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik21.93
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Liv CantbyLiv Cantby ('99)Korsør AM44.11
  
 
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)Sparta37.52
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik32.51
  
 PB
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM28.39
  
 SB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint