Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: 17.6.2017

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja12.43
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 10.08
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)Rødding Atletik 34.15
  
 
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 33.21
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja30.86
  
 PB
Frej MainsFrej Mains ('04)Randers Freja24.02
  
 PB
Jacob IsaksenJacob Isaksen ('03)SAK7722.51
  
 PB
Mads JakobsenMads Jakobsen ('03)SAK7720.25
  
 PB
Magnus BukhaveMagnus Bukhave ('03)HGF AM17.14
  
 PB
Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 190015.20
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM42.75
  
 
Jonas StampeJonas Stampe Rødding Atletik 32.91
  
 PB
Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 25.17
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190025.11
  
 PB
Mathias ThuesenMathias Thuesen SAK7719.56
  
 PB
Thomas Søholm LarsenThomas Søholm Larsen Esbjerg AM15.18
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 29.12
  
 PB
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)Rødding Atletik 26.70
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 24.01
  
 PB
Jacob IsaksenJacob Isaksen ('03)SAK7723.03
  
 PB
Mads JakobsenMads Jakobsen ('03)SAK7722.39
  
 PB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)HGF AM20.77
  
 PB
Marius KühlMarius Kühl ('05)Aarhus 190011.98
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190035.01
  
 PB
Casper Urth NygaardCasper Urth Nygaard ('98)Randers Freja27.15
  
 PB
Jonas JensenJonas Jensen ('98)Odense Atletik 26.13
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Patrick Overgaard BlauertPatrick Overgaard Blauert ('02)SAK7743.20
  
 PB
Rasmus Fredsted MarkussenRasmus Fredsted Markussen ('03)Aabenraa IG 41.17
  
 
Frej MainsFrej Mains ('04)Randers Freja33.74
  
 
Alfred LildballeAlfred Lildballe ('03)Skive AM29.95
  
 PB
Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 190023.64
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM23.39
  
 PB
Esben JohannsenEsben Johannsen ('04)Aabenraa IG 20.11
  
 PB
Bertram B. SchlüterBertram B. Schlüter ('05)Odense Atletik 19.44
  
 PB
Marius KühlMarius Kühl ('05)Aarhus 190012.79
  
 PB
Marcus Frifeldt JørgensenMarcus Frifeldt Jørgensen ('04)HGF AM11.34
  
 PB
K 100 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 190012.36
  
 =SB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM9.37
  
 PB
Stinne KlausenStinne Klausen ('03)Aalborg AM9.27
  
 
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK778.86
  
 
Josephine Idriss KiseJosephine Idriss Kise ('03)SAK778.44
  
 
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM8.21
  
 
Asta LaiAsta Lai ('03)Randers Freja8.08
  
 PB
Solveig M JohannsenSolveig M Johannsen ('03)Aabenraa IG 7.91
  
 PB
Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM7.84
  
 PB
Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 7.33
  
 PB
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 19007.30
  
 PB
Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19007.20
  
 PB
Lea Jentoft Hansen-DammLea Jentoft Hansen-Damm ('03)SAK776.87
  
 PB
Laura G. AndersenLaura G. Andersen ('04)Aalborg AM6.60
  
 SB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Maja C. FrederiksenMaja C. Frederiksen ('98)Skive AM10.63
  
 PB
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja9.00
  
 PB
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 19008.84
  
 PB
Julie Aakjær JensenJulie Aakjær Jensen ('99)SAK777.24
  
 PB
Clara Bang LarsenClara Bang Larsen ('01)Odense Atletik 6.36
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF34.24
  
 
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190030.24
  
 
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM22.76
  
 
Maria Fai Lyngholm DalagerMaria Fai Lyngholm Dalager ('03)Viborg AM21.97
  
 PB
Freja JensenFreja Jensen ('03)SAK7721.95
  
 
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM19.44
  
 PB
Thea GuldagerThea Guldager ('04)Aarhus 190018.84
  
 PB
Andrea PallesenAndrea Pallesen ('02)Randers Freja18.53
  
 PB
Annabelle SvenssonAnnabelle Svensson ('04)Aabenraa IG 18.07
  
 
Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)SAK7717.46
  
 PB
Asta LaiAsta Lai ('03)Randers Freja16.54
  
 PB
Sofie ClausenSofie Clausen ('02)Aabenraa IG 16.44
  
 
Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Stoholm Atletik16.27
  
 
Emma FoldagerEmma Foldager ('04)Viborg AM15.19
  
 PB
Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM15.00
  
 
Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 190014.66
  
 
Anna DalagerAnna Dalager ('03)Odense Atletik 13.75
  
 PB
Ida LindvigIda Lindvig ('03)SAK7713.38
  
 PB
Olivia SommerOlivia Sommer ('03)HGF AM13.20
  
 PB
Sophia Robbin-CokerSophia Robbin-Coker ('05)AK Holstebro13.17
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Maria Fai Lyngholm DalagerMaria Fai Lyngholm Dalager ('03)Viborg AM26.90
  
 PB
Marina DosjaMarina Dosja ('02)SAK7720.89
  
 PB
Iben Opstrup WedelIben Opstrup Wedel ('02)Aarhus 190013.95
  
 PB
Cecilia JohansenCecilia Johansen ('02)Aabenraa IG 12.25
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM31.64
  
 
Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 190030.90
  
 PB
Sura Mukasine KanyamagaraSura Mukasine Kanyamagara ('03)Skive AM30.35
  
 
Andrea PallesenAndrea Pallesen ('02)Randers Freja28.85
  
 PB
Christine Kjestrup JørgensenChristine Kjestrup Jørgensen ('03)SAK7723.84
  
 
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM22.04
  
 PB
Katrine Mejls RamsgaardKatrine Mejls Ramsgaard ('04)AK Holstebro21.60
  
 PB
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM19.98
  
 PB
Frederikke FløjgaardFrederikke Fløjgaard ('02)SAK7719.98
  
 
Olivia Johannsen-ChapmannOlivia Johannsen-Chapmann ('03)Aabenraa IG 19.64
  
 PB
Amalie QuistgaardAmalie Quistgaard ('04)Skive AM19.02
  
 PB
Isabella BallebyIsabella Balleby ('03)SAK7718.83
  
 PB
Ida Clara Bøgelund JakobsenIda Clara Bøgelund Jakobsen ('04)Aarhus 190018.58
  
 PB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM18.37
  
 PB
Kerstin Høft HomiliusKerstin Høft Homilius ('03)Aabenraa IG 18.29
  
 PB
Louise Fisker KochLouise Fisker Koch ('02)SAK7717.66
  
 PB
Signe Pape LarsenSigne Pape Larsen ('04)Viborg AM12.05
  
 PB
Laura Sass MøllerLaura Sass Møller ('02)Randers Freja11.41
  
 PB
Ida LangeIda Lange ('02)Vejle IF10.85
  
 PB
Kirstine EskilsenKirstine Eskilsen ('05)Odense Atletik 7.00
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2