Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: 11.6.2017

M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 11.31
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM38.98
  
 PB
Lasse FrandsenLasse Frandsen ('02)Rødding Atletik 38.27
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190035.19
  
 PB
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja30.57
  
 PB
Nicklas Non NielsenNicklas Non Nielsen ('03)HGF AM26.48
  
 PB
Magnus LundMagnus Lund ('03)Vejen AF25.11
  
 PB
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 25.09
  
 
Silas BrogårdSilas Brogård ('02)Hvide Sande22.76
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190040.93
  
 PB
Jonas StampeJonas Stampe Rødding Atletik 38.39
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM42.64
  
 
Magnus LarsenMagnus Larsen ('99)SIK8029.97
  
 PB
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM17.41
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Jonas StampeJonas Stampe Rødding Atletik 13.12
  
 PB
M Vægtkast 9.08 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM17.02
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM55.26
  
 PB
Peter BrøllingPeter Brølling ('02)Hvide Sande29.44
  
 
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 27.74
  
 PB
Sebastian SkovhaugeSebastian Skovhauge ('03)Skanderborg Atletik21.24
  
 PB
M Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 25.79
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Jonas StampeJonas Stampe Rødding Atletik 34.43
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190030.36
  
 
K 800 m    

Finale A

Finale
Nathalie Richter-MikkelsenNathalie Richter-Mikkelsen Aalborg AM2:14.33
  
 
K 60 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF10.40
  
 PB
Liv T SelmerLiv T Selmer ('04)SAK7710.87
  
 PB
Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 190011.06
  
 PB
K 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
Ida BoelIda Boel Esbjerg AM15.19
  
 PB
Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aalborg AM16.58
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)SIK8037.23
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF35.26
  
 PB
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM29.07
  
 PB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190026.77
  
 
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro25.60
  
 PB
Stinne KlausenStinne Klausen ('03)Aalborg AM22.20
  
 
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM18.18
  
 PB
Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 17.69
  
 
Anna DalagerAnna Dalager ('03)Odense Atletik 13.28
  
 PB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Anna DalagerAnna Dalager ('03)Odense Atletik 18.75
  
 PB

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2