Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: 25.8.2019

M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF15.36
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.44
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta15.76
  
 
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC16.33
  
 PB
Alfred Dahl LarsenAlfred Dahl Larsen ('02)Frederiksberg IF16.37
  
 
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Carl Johan ZachariaeCarl Johan Zachariae ('04)Sparta11.09
  
 PB
Bastian Grove StentoftBastian Grove Stentoft ('05)Aabenraa IG 9.65
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 49.71
  
 
Tobias Jappe BjerreTobias Jappe Bjerre ('04)Sparta48.86
  
 PB
Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik37.26
  
 PB
Julius KleinJulius Klein ('04)BAC34.10
  
 PB
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta33.91
  
 
Lau Gad AkrawiLau Gad Akrawi ('04)Esbjerg AM30.31
  
 PB
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190029.80
  
 
David Holst HahnDavid Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF29.28
  
 PB
Niels SkovsgaardNiels Skovsgaard ('05)Dybvad IK 27.73
  
 
Frederik Degn PedersenFrederik Degn Pedersen ('05)Greve Atletik25.85
  
 
Anders NyborgAnders Nyborg ('05)Randers Freja25.54
  
 
Magnus ØstergaardMagnus Østergaard ('04)Hvidovre AM23.65
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta40.05
  
 
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik39.10
  
 
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM38.95
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta36.49
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK42.45
  
 
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC36.56
  
 PB
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM31.22
  
 
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM29.98
  
 
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM60.99
  
 PB
Dren MeriDren Meri ('02)IK Olympia52.44
  
 
Mathias B RasmussenMathias B Rasmussen ('02)BAK45.80
  
 SB
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA42.69
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK60.73
  
 
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM51.90
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik41.69
  
 
M 4 x 400 m stafet    

Finale A

Finale
Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  3:17.47
  
DR22 DUR-21 
  Christian Gundersen, Jacob Hvorup, Oliver Chabert, Gustav Lundholm Nielsen
M 1000 m stafet    

Finale A

Finale
Sparta Atletik og Løb Sparta Atletik og Løb  2:03.67
  
DUR-15 
  Tobias Jappe Bjerre, Frederik Thorup Sørensen, Vilhelm Krüger, Luis F. Maillet
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia12.31
  
 
Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 11.55
  
 
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta11.50
  
 PB
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta10.80
  
 PB
Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Stoholm Atletik10.60
  
 
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta10.29
  
 
Signe BrusgaardSigne Brusgaard ('04)Skive AM10.23
  
 
Ashley GnanogohAshley Gnanogoh ('05)BAK9.69
  
 
Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC9.60
  
 
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM9.55
  
 
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM9.52
  
 
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK809.24
  
 
Smilla Mygind KristensenSmilla Mygind Kristensen ('04)KIF8.94
  
 
Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 8.80
  
 
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja8.63
  
 
Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF8.52
  
 
Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 19008.32
  
 SB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Stoholm Atletik36.64
  
 
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia33.14
  
 
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM32.81
  
 
Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 29.46
  
 
Ida Hother le FevreIda Hother le Fevre ('04)BAC28.65
  
 PB
Martine Rørbøl MarkussenMartine Rørbøl Markussen ('05)BAC27.67
  
 
Caroline JørgensenCaroline Jørgensen ('05)Amager AC26.81
  
 PB
Freja VeichertsFreja Veicherts ('05)KIF26.43
  
 
Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM25.87
  
 
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM25.77
  
 
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta25.48
  
 
Johanna Køncke KofodJohanna Køncke Kofod ('04)Køge Atletik23.46
  
 
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia23.19
  
 
Clara Ruud HansenClara Ruud Hansen ('05)Helsingør IF23.16
  
 
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8022.57
  
 
Ida Hørdum NielsenIda Hørdum Nielsen ('05)Trongårdens IF 20.95
  
 
Ingrid Gram JensenIngrid Gram Jensen ('05)Sparta20.01
  
 
Emilie ArndtEmilie Arndt ('04)SAK7718.29
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM44.93
  
 =PB
 
4.38
 1.6
4.29
 1.1
4.17
 0.3
4.19
 0.9
4.48
 1.8
4.25
 1.1
  

Seneste resultater

24‐26.6AalborgDM Senior
22.6Maribo Point stævne
22.6BallerupSommerferiestævne
20.6VibyViby Sprint
19.6EsbjergKast igen
19.6StoholmNVJ Stævne i Stoholm
19.6KøgeKøge Summer Throwing
18.6EsbjergRegions-stor-stævne
16.6KøbenhavnCopenhagen Athletics Games
15.6AalborgAalborg Outdoor 2
15.6Skiveskivekast 4-22
14.6KøbenhavnTracks Østerbro
13.6HerlevHerlev High - højde og diskos
13.6Odense2. Nålestævne Odense
13.6Skiveskivekast 3-22
12.6AarhusBestseller Aarhus Halvmarathon
11.6EsbjergEsbjerg kast
11‐12.6HvidovreCopenhagen Open, 10 års jubilæum
10.6RandersDT Masters MIX 2. Runde
10.6BallerupFredags kast
9.6KoldingRegionsstævne
8.6RandersDT Masters 2. Runde
8.6GreveDT master, Sjælland, 2. runde
7.6OdenseMaster Holdkamp
7.6KøbenhavnTRACKS - Østerbro
6.6KøbenhavnRoyal Run Elitemile
4.6OdenseOdense Atletik Stangspring + diskos
4.6TórshavnBetri Stórkapping 3
4‐5.6FrederiksbergEurotrack 2022
4‐5.6RandersVestdanske Mesterskab Ungdom og Senior
4.6HvidovreThrows To Go
2.6VibyTracks 2
30.5AabenraaNålestævne
28.5HvidovreCopenhagen Athletics Festival
27.5AabenraaKirstens kaste mange kamp for venner
27.5KøbenhavnStangspringsstævne
26.5HelsingørKast og hop 2
26.5TórshavnBetri Stórkapping 2
26.5BallerupKasternes dag
23.5KøbenhavnHjortebjerg Invite
23.5FrederiksbergMandagsteststævne
23.5HerlevHerlevstafetten og UP-stævne
23.5RønneIndividuelle mesterskaber DGI
21.5HerningHerning Games
21.5Maribo Kastestævne
21‐22.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
21‐22.5KøbenhavnMangekamps Tribute Sparta
20.5HelsingørKast og hop
20.5KøbenhavnPB Night hosted by NBRO Running 2022
19.5ViborgNålestævne
18.5AarhusAtletik i Aarhus 1
18.5RønneBM 5000m på bane
18.5BagsværdTracks
18.5EsbjergDGI Nålestævne
17.5DybvadNålestævne i Dybvad
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mix
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd mænd
16.5VejleMasters holdkamp 1 vest/syd kvinder
15.5Randers2000 m og 3000 m Forhindringsløbsstævne
15.5KøbenhavnCopenhagen Marathon