Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Maribo : 30.9.2018

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 14.35
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 13.22
  
 
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta11.27
  
 PB
M Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM14.33
  
 
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 44.33
  
 PB
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 38.54
  
 
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta31.82
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA36.07
  
 PB
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM32.59
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM42.02
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia34.88
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik30.24
  
 
M Vægtkast 12.5 kg    

Finale A

Finale
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia21.00
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM20.68
  
 
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik16.33
  
 
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM14.16
  
 
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA12.98
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 51.17
  
 
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 36.62
  
 
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta35.63
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM46.11
  
 
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA36.92
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)Hvidovre AM63.10
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia55.31
  
 PB
Phillip H. VeggePhillip H. Vegge Greve Atletik43.23
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Lucas SøvangLucas Søvang ('03)Aabenraa IG 50.32
  
 
Theodor HenneckeTheodor Hennecke ('04)Sparta37.86
  
 PB
Mads Krogsgaard NielsenMads Krogsgaard Nielsen ('04)Aabenraa IG 34.04
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)DELTA49.94
  
 
Tobias Riber JakobsenTobias Riber Jakobsen ('01)Hvidovre AM33.63
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia12.87
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF12.24
  
 
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro9.49
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM13.72
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM13.40
  
 
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM12.14
  
 
Mette Overgaard NielsenMette Overgaard Nielsen ('71)Roar Atletik10.40
  
 
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190010.32
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro37.16
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM32.86
  
 
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia31.76
  
 
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro26.35
  
 
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia23.24
  
 
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8021.60
  
 
K Vægtkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
Annesofie Hartmann NielsenAnnesofie Hartmann Nielsen Hvidovre AM17.38
  
 PB
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF15.82
  
 PB
Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190012.85
  
 
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia37.98
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM50.72
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Søs SühlerSøs Sühler ('04)IK Olympia42.76
  
 
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro35.09
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM34.09
  
 
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF30.87
  
 
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8027.03
  
 
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro26.91
  
 
Asta BorggaardAsta Borggaard ('04)IK Olympia26.36
  
 PB

Seneste resultater

22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
12.11RandersStangspring med musik
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne
6.10TårnbyLysstævne
6.10BallerupKastefemkamp
3.10ViborgViborg Track Meeting III
3.10HerningØnskestævne
1.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
1.10FrederiksbergFIF Kastemangekamp
1.10HaderslevSønderjyske Mesterskaber
30.9FrederiksbergKlubmesterskab
30.9EsbjergRegionsstævne
30.9SlagelseMonster 3 kamp
30.9Aarhus1900 Halvmaraton
28.9Korsør Aftenstævne
27.9HvidovreUngdom afsluttende
26.9OdenseOdense Klub Kast 4
24.9OdenseHCA Marathon
24.9OdenseDM Masters Maraton
23.9HerningVestdansk Holdmesterskab for ungdom
23.9HaderslevHif 5000 meter efterårsløb
23.9HvidovreIntern sæsonafslutning kastemangekamp
22‐24.9GreveAfslutningsstævne
21.9RøddingRAK Klubmesterskaber
21.9GlostrupTages kastetrekamp
21.9HvidovreKlubmesterskab i kast 2
20.9AabenraaNålestævne
19.9HvidovreKlubmesterskab i kast 1
17.9KøbenhavnDM/DM Masters Halvmarathon
17.9KøbenhavnCopenhagen Half Marathon
17.9KøbenhavnElite Mile
16.9RandersØstjyske Mesterskaber
16.9ValbyGang i Valbyparken
16.9ValbyDM kapgang 35km
16.9LyngbyØstdanske Holdmesterskaber for Ungdom
16.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
16.9VejenSydmesterskaber
16‐17.9EsbjergDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
13.9NyborgNålestævne 3
11.9NæstvedPointstævne i HG
10.9GreveDT Masters, Finale
9‐10.9AalborgDGI Landsmesterskab
9.9AarhusDM Hold
9.9AarhusDM Hold - Udenfor konkurrence
6.9VejleRegionsstævne