Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingborg SWE: 10.7.2015

M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN12.10
  
 
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN6.89
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)DEN40.21
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Frederik RiberFrederik Riber ('97)DEN41.27
  
 
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN40.92
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)DEN44.20
  
 PB
William ElmerWilliam Elmer ('02)DEN35.72
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen DEN51.72
  
 PB
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)DEN27.43
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)DEN52.47
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN12.43
  
 PB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)DEN9.25
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)DEN26.67
  
 
Mathilde HammerumMathilde Hammerum DEN23.73
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Liv CantbyLiv Cantby ('99)DEN41.01
  
 
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN40.15
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN25.19
  
 PB
Signe Grevy EjstrupSigne Grevy Ejstrup ('01)DEN18.42
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN18.11
  
 SB

Seneste resultater

1.2KøbenhavnKuglestøds Challenge 2
28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters