Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Helsingborg SWE: 10.7.2015

M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)DEN6.89
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Andreas Espenhain-HansenAndreas Espenhain-Hansen ('01)DEN40.21
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Frederik RiberFrederik Riber ('97)DEN41.27
  
 
Stefan Miang MortensenStefan Miang Mortensen ('96)DEN40.92
  
 
M Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
Dren MeriDren Meri ('02)DEN44.20
  
 PB
William ElmerWilliam Elmer ('02)DEN35.72
  
 
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Jacob Binou NielsenJacob Binou Nielsen DEN51.72
  
 PB
Christian Munch SkylvChristian Munch Skylv ('01)DEN27.43
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99)DEN52.47
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN12.43
  
 PB
Marie Paule DahiMarie Paule Dahi ('01)DEN9.25
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Helena RingHelena Ring ('02)DEN26.67
  
 
Mathilde HammerumMathilde Hammerum DEN23.73
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Liv CantbyLiv Cantby ('99)DEN41.01
  
 
Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN40.15
  
 
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen DEN25.19
  
 PB
Signe Grevy EjstrupSigne Grevy Ejstrup ('01)DEN18.42
  
 PB
Anna Sofie FrændeAnna Sofie Frænde ('01)DEN18.11
  
 SB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint