Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Silkeborg: 19.8.2018

M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta16.13
  
 
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.99
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta10.23
  
 
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta9.46
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC9.45
  
 
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta37.91
  
 
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta36.93
  
 
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik35.42
  
 
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC35.35
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik34.91
  
 
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC34.08
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Mads LundMads Lund Sparta40.72
  
 PB
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta39.63
  
 
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Carl C. ØsterbyCarl C. Østerby ('97)Greve Atletik28.65
  
 
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta53.21
  
 
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta46.86
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik41.55
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik41.17
  
 PB
Sebastian LarsenSebastian Larsen ('01)Amager AC36.90
  
 SB
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC35.82
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190033.59
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA31.41
  
 
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM31.07
  
 PB
Freja KrogFreja Krog ('01)Aalborg AM30.86
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta29.17
  
 
Marie Høgh LarsenMarie Høgh Larsen ('03)Sparta25.57
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta22.19
  
 PB
Josephine Koch JacobsenJosephine Koch Jacobsen ('03)Sparta21.50
  
 SB
Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM20.95
  
 PB
Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM17.46
  
 
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja16.51
  
 
Emma Sjøberg WolffEmma Sjøberg Wolff ('04)Aarhus 190014.14
  
 
Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)Aalborg AM12.70
  
 PB
Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM12.17
  
 PB
Laura Sigsgaard ClausenLaura Sigsgaard Clausen ('04)Aalborg AM11.94
  
 PB
Johanne WestergaardJohanne Westergaard ('02)Aalborg AM9.51
  
 

Seneste resultater

26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2