Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Greve: 13.5.2018

M 110 m hæk 91.4 cm    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta16.19
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190016.73
  
 PB
M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja14.41
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta11.99
  
 PB
Dhruv MehrotraDhruv Mehrotra ('03)Sparta10.47
  
 PB
Sebastian Højriis MonneretSebastian Højriis Monneret ('03)Amager AC10.10
  
 PB
Malte BankMalte Bank ('03)Sparta8.76
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta37.40
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik36.58
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik36.50
  
 PB
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik34.38
  
 PB
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC33.15
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190031.89
  
 PB
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190028.15
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta40.56
  
 SB
Oliver ChabertOliver Chabert ('99)Sparta38.45
  
 PB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
Carl C. ØsterbyCarl C. Østerby ('97)Greve Atletik28.72
  
 SB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Nikolaj GrønbechNikolaj Grønbech ('02)Sparta56.36
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190049.01
  
 
Frederik AnderssonFrederik Andersson ('01)Greve Atletik40.22
  
 PB
Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)Greve Atletik39.81
  
 PB
Mathias ClausenMathias Clausen ('01)Aarhus 190039.10
  
 
Benjamin KleinBenjamin Klein ('02)BAC37.49
  
 PB
Rasmus Vestergaard JohansenRasmus Vestergaard Johansen ('02)AGF Atletik35.34
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190031.97
  
 
Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta31.07
  
 PB
Josefine Skifter AndersenJosefine Skifter Andersen ('03)DELTA30.07
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta30.03
  
 SB
Rikke BreinholtRikke Breinholt ('03)Hvide Sande29.26
  
 PB
Caroline VammenCaroline Vammen ('04)BAK29.19
  
 PB
Ellen LawaetzEllen Lawaetz ('02)Sparta28.25
  
 PB
Asta Ellermann-KingombeAsta Ellermann-Kingombe ('04)Sparta22.15
  
 PB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik21.40
  
 PB
Emilie Aimée Nielsen KirstEmilie Aimée Nielsen Kirst ('04)Sparta20.27
  
 PB
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja16.87
  
 PB
Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta16.85
  
 PB

Seneste resultater

3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle