Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Aalborg: 28.5.2016
Vælg mænd discipliner
Kuglestød 4.0 kg
Kuglestød 6.0 kg
Diskoskast 1.0 kg
Diskoskast 1.75 kg
Hammerkast 4.0 kg
Hammerkast 6.0 kg
Spydkast 600 gram
Vælg kvinder discipliner
Kuglestød 3.0 kg
Diskoskast 0.75 kg
Hammerkast 3.0 kg
Spydkast 500 gram
M Kuglestød 4.0 kg
Finale A
Finale
Noah Birk Meissner
Noah Birk Meissner ('03)
03
Skive AM
7.31
PB
M Kuglestød 6.0 kg
Finale A
Finale
Sebastian Sund Frandsen
Sebastian Sund Frandsen ('98)
98
Aalborg AM
11.28
PB
M Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
Frederik Skov Hansen
Frederik Skov Hansen ('01)
01
Viborg AM
39.92
PB
Philip Vikne Dalmose
Philip Vikne Dalmose ('01)
01
Aarhus 1900
36.80
PB
Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen ('01)
01
Aalborg AM
23.35
Johannes Thorbjørn Hansen
Johannes Thorbjørn Hansen ('02)
02
Skive AM
18.32
PB
Viktor Krejberg
Viktor Krejberg ('02)
02
SAK77
17.29
SB
M Diskoskast 1.75 kg
Finale A
Finale
Hans Barrett
Hans Barrett ('99)
99
Esbjerg AM
39.88
PB
Frederik Jensen
Frederik Jensen ('97)
97
Odense Atletik
36.28
SB
Nicolai Matthiesen
Nicolai Matthiesen ('97)
97
Odense Atletik
35.45
PB
Jakob Holt Jensen
Jakob Holt Jensen ('97)
97
Aalborg AM
33.13
PB
Oliver Shadwell
Oliver Shadwell ('97)
97
Randers Freja
29.11
PB
Thomas Elling Christensen
Thomas Elling Christensen ('97)
97
Aarhus 1900
24.18
PB
Markus Ostenfeldt
Markus Ostenfeldt ('99)
99
SAK77
21.36
PB
M Hammerkast 4.0 kg
Finale A
Finale
Frederik Skov Hansen
Frederik Skov Hansen ('01)
01
Viborg AM
40.31
PB
Anton Kühl
Anton Kühl ('01)
01
Aarhus 1900
28.09
PB
Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen ('01)
01
Aalborg AM
22.00
SB
Nicklas Non Nielsen
Nicklas Non Nielsen ('03)
03
HGF AM
20.16
PB
Patrick Overgaard Blauert
Patrick Overgaard Blauert ('02)
02
SAK77
14.87
PB
Johannes Thorbjørn Hansen
Johannes Thorbjørn Hansen ('02)
02
Skive AM
12.25
PB
M Hammerkast 6.0 kg
Finale A
Finale
Andreas Matthiesen
Andreas Matthiesen ('98)
98
Odense Atletik
43.31
PB
Jakob Holt Jensen
Jakob Holt Jensen ('97)
97
Aalborg AM
40.51
PB
M Spydkast 600 gram
Finale A
Finale
Niclas Juel Bennedsgaard
Niclas Juel Bennedsgaard ('01)
01
Skive AM
38.87
PB
Rasmus Vestergaard Johansen
Rasmus Vestergaard Johansen ('02)
02
AGF Atletik
38.24
PB
Kristian Skov Hansen
Kristian Skov Hansen ('01)
01
Viborg AM
37.16
Sebastian R. Suurballe
Sebastian R. Suurballe ('02)
02
Aarhus 1900
36.18
PB
Patrick Overgaard Blauert
Patrick Overgaard Blauert ('02)
02
SAK77
35.78
PB
Magnus Nøhr Shaw
Magnus Nøhr Shaw ('02)
02
Aalborg AM
33.08
PB
Noah Birk Meissner
Noah Birk Meissner ('03)
03
Skive AM
31.22
PB
Mikkel Stubkjær
Mikkel Stubkjær ('04)
04
HGF AM
15.96
PB
K Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
Amalie Holmark Andersen
Amalie Holmark Andersen ('99)
99
Aarhus 1900
9.30
Astrid Kjeldsteen
Astrid Kjeldsteen ('02)
02
Viborg AM
8.71
PB
Matilde Dausel
Matilde Dausel ('01)
01
Aalborg AM
7.78
Frederikke Fløjgaard
Frederikke Fløjgaard ('02)
02
SAK77
7.53
=PB
Celine Würtz
Celine Würtz ('01)
01
Skive AM
7.48
Mathilde Gregersen
Mathilde Gregersen ('03)
03
Aalborg AM
7.07
PB
Line Bjørn Larsen
Line Bjørn Larsen ('01)
01
AK Holstebro
7.05
SB
Clara Bang Larsen
Clara Bang Larsen ('01)
01
Odense Atletik
6.73
Cecilie Petersen
Cecilie Petersen ('02)
02
Randers Freja
6.69
PB
K Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
Sofie Froberg
Sofie Froberg ('02)
02
Aarhus 1900
25.88
Mille B. Olesen
Mille B. Olesen ('02)
02
Aalborg AM
25.40
PB
Emilie Mejls Ramsgaard
Emilie Mejls Ramsgaard ('01)
01
AK Holstebro
25.15
Dina Karlsen
Dina Karlsen ('01)
01
Randers Freja
21.80
PB
Freja Jensen
Freja Jensen ('03)
03
SAK77
21.79
PB
Celine Würtz
Celine Würtz ('01)
01
Skive AM
21.30
SB
Caroline Glinteborg
Caroline Glinteborg ('02)
02
Randers Freja
19.07
PB
Anna Skipper
Anna Skipper ('04)
04
Viborg AM
18.56
PB
Johanna Brandt
Johanna Brandt ('04)
04
Viborg AM
17.03
PB
Julie Bols
Julie Bols ('01)
01
Aalborg AM
16.95
PB
Sarah Lundgaard Madsen
Sarah Lundgaard Madsen ('02)
02
SAK77
16.23
PB
Sophie Bagger Bohn
Sophie Bagger Bohn ('04)
04
Aarhus 1900
15.06
PB
Clara Bang Larsen
Clara Bang Larsen ('01)
01
Odense Atletik
13.69
PB
Mathilde Drud Astrup
Mathilde Drud Astrup ('03)
03
Odense Atletik
13.28
PB
K Hammerkast 3.0 kg
Finale A
Finale
Matilde Dausel
Matilde Dausel ('01)
01
Aalborg AM
28.29
PB
Lea Simmelsgaard
Lea Simmelsgaard ('02)
02
SAK77
14.37
PB
K Spydkast 500 gram
Finale A
Finale
Sara Harsmann
Sara Harsmann ('02)
02
Aarhus 1900
25.88
PB
Annika Mejls Ramsgaard
Annika Mejls Ramsgaard ('03)
03
AK Holstebro
25.82
PB
Caroline Glinteborg
Caroline Glinteborg ('02)
02
Randers Freja
24.39
PB
Malene Fisker
Malene Fisker ('02)
02
Skive AM
24.15
PB
Sofie Froberg
Sofie Froberg ('02)
02
Aarhus 1900
24.10
Freja Krog
Freja Krog ('01)
01
Aalborg AM
22.86
PB
Josefine Bromerholm
Josefine Bromerholm ('03)
03
Viborg AM
21.66
PB
Frederikke Fløjgaard
Frederikke Fløjgaard ('02)
02
SAK77
18.59
PB
Kamille Frost
Kamille Frost ('02)
02
Randers Freja
18.34
PB
Mathilde Gregersen
Mathilde Gregersen ('03)
03
Aalborg AM
17.34
PB
Amalie Rudrasingam
Amalie Rudrasingam ('03)
03
HGF AM
15.91
PB
Mathilde Drud Astrup
Mathilde Drud Astrup ('03)
03
Odense Atletik
11.61
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open