Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: 30.5.2015

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Max Kørner AndersenMax Kørner Andersen ('03)Randers Freja8.06
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM30.64
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190028.71
  
 PB
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190026.99
  
 SB
Marius MichalskiMarius Michalski ('02)HGF AM19.99
  
 PB
Anders NybyAnders Nyby ('01)Aalborg AM18.99
  
 PB
Asger OlesenAsger Olesen ('01)Skive AM18.57
  
 PB
Viktor KrejbergViktor Krejberg ('02)SAK7717.33
  
 PB
Johannes Thorbjørn HansenJohannes Thorbjørn Hansen ('02)Skive AM15.93
  
 PB
Aske Key BenediktssonAske Key Benediktsson ('02)Viborg AM15.51
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM38.96
  
 PB
Viktor ToustrupViktor Toustrup ('96)HGF AM31.25
  
 PB
Klaus AbildskovKlaus Abildskov ('97)HGF AM27.79
  
 PB
Mikkel AndersenMikkel Andersen ('96)Aalborg AM26.92
  
 PB
Jakob PlaschkeJakob Plaschke ('96)Aalborg AM24.63
  
 PB
Kristopher TorpKristopher Torp ('96)Aarhus 190020.33
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Philip Vikne DalmosePhilip Vikne Dalmose ('01)Aarhus 190026.22
  
 
Frederik Gade ChristoffersenFrederik Gade Christoffersen ('01)Skive AM21.77
  
 PB
Mathias ThuesenMathias Thuesen SAK7719.91
  
 PB
Mark DrongesenMark Drongesen Aalborg AM18.71
  
 SB
Andreas Nors RebstrupAndreas Nors Rebstrup Aalborg AM17.08
  
 PB
Asger OlesenAsger Olesen ('01)Skive AM12.48
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM49.97
  
 PB
Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM34.72
  
 PB
Lasse Moesgård NielsenLasse Moesgård Nielsen ('98)HGF AM29.43
  
 PB
Oskar Malmkjær MøllerOskar Malmkjær Møller ('96)Aarhus 190026.68
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Mark DrongesenMark Drongesen Aalborg AM39.63
  
 PB
Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190031.56
  
 PB
Niclas Juel BennedsgaardNiclas Juel Bennedsgaard ('01)Skive AM30.93
  
 PB
Frederik ThygesenFrederik Thygesen Randers Freja28.65
  
 PB
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM27.20
  
 PB
Anders NybyAnders Nyby ('01)Aalborg AM25.05
  
 PB
Mads Dahl-JessenMads Dahl-Jessen SAK7723.82
  
 PB
Alexander KruseAlexander Kruse ('01)HGF AM13.02
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Mathilde Prietzel NielsenMathilde Prietzel Nielsen Randers Freja10.58
  
 PB
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro9.21
  
 
Cecilie BangCecilie Bang Viborg AM9.14
  
 
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 19008.40
  
 PB
Dina KarlsenDina Karlsen ('01)Randers Freja8.26
  
 
Elisabeth RusikeElisabeth Rusike ('02)Randers Freja7.75
  
 
Martha Thestrup AndersenMartha Thestrup Andersen Aarhus 19007.66
  
 PB
Celine WürtzCeline Würtz ('01)Skive AM7.29
  
 
Matilde DauselMatilde Dausel ('01)Aalborg AM7.09
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190011.85
  
 
Sofie JørgensenSofie Jørgensen ('99)Randers Freja9.58
  
 PB
Therese Helk OlesenTherese Helk Olesen ('99)Skive AM7.74
  
 PB
Maria Kromann KnudsenMaria Kromann Knudsen ('98)SAK777.74
  
 PB
Hanne HansenHanne Hansen ('97)Aarhus 19006.97
  
 PB
Marie Meldgaard JakobsenMarie Meldgaard Jakobsen ('96)Skive AM6.61
  
 PB
Karoline Flensted MadsenKaroline Flensted Madsen ('99)Aarhus 19006.27
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM28.01
  
 
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM23.47
  
 PB
Emma Bach SvendsenEmma Bach Svendsen ('01)Aalborg AM20.42
  
 PB
Nicoline ReicheNicoline Reiche Aalborg AM20.41
  
 
Dina KarlsenDina Karlsen ('01)Randers Freja20.39
  
 PB
Celine WürtzCeline Würtz ('01)Skive AM19.24
  
 SB
Sofie FrobergSofie Froberg ('02)Aarhus 190019.23
  
 SB
Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja18.57
  
 PB
Amalie Holmark AndersenAmalie Holmark Andersen ('99)Aarhus 190017.89
  
 
Andrea FomsgaardAndrea Fomsgaard ('01)HGF AM15.28
  
 PB
Martha Thestrup AndersenMartha Thestrup Andersen Aarhus 190014.84
  
 SB
Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM13.78
  
 SB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Emma GuldagerEmma Guldager ('01)Aarhus 190015.98
  
 PB
Sofia SkjødtSofia Skjødt Randers Freja15.00
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik40.95
  
 SB
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro29.47
  
 PB
Maria Thorndal ThomsenMaria Thorndal Thomsen Aalborg AM29.20
  
 SB
Sara HarsmannSara Harsmann ('02)Aarhus 190023.45
  
 PB
Julie HarsmannJulie Harsmann Aarhus 190021.79
  
 PB
Astrid KjeldsteenAstrid Kjeldsteen ('02)Viborg AM19.20
  
 PB
Eva NybyEva Nyby ('02)Aalborg AM18.38
  
 PB
Cathrine NygaardCathrine Nygaard Randers Freja17.55
  
 PB
Julie BolsJulie Bols ('01)Aalborg AM16.86
  
 PB
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM14.90
  
 SB
Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro13.06
  
 PB
Signe OvergaardSigne Overgaard ('03)HGF AM6.66
  
 PB

Seneste resultater

2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
23‐25.9GreveAfslutningsstævne
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
18.9KøbenhavnDM Halvmarathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9VejenSyd-mesterskaber
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
22.8NæstvedUP stævne HG
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne