Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Glostrup: 29.4.2017

M Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)IK Hellas7.26
  
 PB
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Christoffer ÅndahlChristoffer Åndahl KIF10.81
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Martin IversenMartin Iversen ('56)Hvidovre AM40.26
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)Sparta38.95
  
 SB
Gustav Lundholm NielsenGustav Lundholm Nielsen ('98)Sparta37.36
  
 PB
Christian GundersenChristian Gundersen ('99)Sparta34.61
  
 PB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Oswald CarstensenOswald Carstensen ('02)Sparta40.04
  
 PB
Sofus Peter LassenSofus Peter Lassen ('03)Sparta35.47
  
 PB
Hugo RasmussenHugo Rasmussen ('03)IK Hellas32.04
  
 PB
Elias Dahl LunøeElias Dahl Lunøe ('03)Sparta30.28
  
 PB
Viktor Bech PetersenViktor Bech Petersen ('03)Amager AC28.36
  
 PB
Mik Resen LønborgMik Resen Lønborg ('03)KIF26.79
  
 PB
Rasmus Ernst OvesenRasmus Ernst Ovesen ('02)HGATM 25.06
  
 PB
Jens Vitved BruhnJens Vitved Bruhn ('02)Glostrup IC23.02
  
 PB
Tobias Feldborg NielsenTobias Feldborg Nielsen ('03)IK Hellas22.85
  
 PB
William BoseWilliam Bose ('03)Glostrup IC16.60
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Mads LundMads Lund Sparta49.45
  
 PB
Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01)Sparta48.09
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta10.15
  
 
Laura ZilstorffLaura Zilstorff ('02)Sparta9.85
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Emilie R HansenEmilie R Hansen ('99)Sparta11.25
  
 
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Sofia LangeSofia Lange ('02)Sparta31.71
  
 SB
Jasmin Boe RasmussenJasmin Boe Rasmussen Greve Atletik27.35
  
 SB
Louise Høkilde WassmannLouise Høkilde Wassmann ('03)Greve Atletik17.55
  
 PB

Seneste resultater

25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp
20.9HaderslevNålestævne Haderslev
18.9LyngbyØst Holdmesterskaber Ungdom
18.9KøbenhavnCPH Half Marathon
17.9OdenseStang el Finale Odense
17.9RandersØstjyske Mesterskaber
17.9SkiveNVJ Mesterskabsstævne
17‐18.9AabenraaDM Kastemangekamp og DM Vægtkast
17.9BallerupKlubmesterskaber
14.9AarhusSeptemberkast
14.9HerlevGert Kærlin Tribute
10.9BallerupDM i kapgang på bane
10‐11.9HvidovreDM Ungdom
8.9RingkøbingNVJ-stævne Ringkøbing
7.9VejleRegionsstævne
6.9AalborgAalborg Outdoor 3
5.9StoholmDGI Nålestævne
4.9GreveDT Masters, Finale
3.9Skiveskivekast 6-22
3‐4.9Korsør DGI landsmesterskaber
3‐4.9OdenseDM Hold
2‐4.9TórshavnFM Ung
1.9TårnbyUP stævne Tårnby
1.9EsbjergDT udtagelses hammer, diskos, kugle
31.8HerlevÅbne klubmesterskaber i tre-kamp
30.8HolbækTRACKS - HOLBÆK
30.8ViborgTRACKS - Viborg
28.8AarhusAarhus Springer i Luften 2
28.8GentofteGentofteløbet
28.8HerlevHerlevløbet
27.8OdenseDiskosstangspringsstævne
27.8KoldingRegionsstævne - 4 kamp
27‐28.8BallerupDM Masters
25.8SkiveNVJ-stævne Rødding
23.8København5000&1 Nats PB
23.8FrederiksbergFIF sprint/stafetstævne
23.8AarhusAtletik i Aarhus 3
21.8RønneDGI Mangekamp
21.8OdenseLandsdelsmesterskab
20.8SæbyVDMU mangekamp 10-13 år individuel og hold.
20‐21.8BallerupØst Ungdom
18.8SkiveSkive Torsdagsstævne
18.8FrederiksbergFIF UP-Stævne
18.8HvidovreSommerkast IV
18.8HvidovreSpring med stang
17.8RønneViking 10.000m
16.8TårnbyTracks Amager
14.8SilkeborgKastestævne
13.8HvidovreKastelavn
13‐14.8KøbenhavnSparta Sprintstævne
13‐14.8KøbenhavnDM Mangekamp
13‐14.8KøbenhavnMangekamp U14
13‐14.8KøbenhavnMangekamp D11/P11
12‐14.8TórshavnFM fyri vaksin á Tórsbreyt
10.8KøbenhavnSparta Summer Jump 01
6.8HelsingørSommer spring og kast
6‐7.8AabenraaStævne trænings samling masters
6.8GreveVindsprint