Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: 19.9.2015

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM7.08
  
 PB
M Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK13.04
  
 PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK41.61
  
 
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM35.20
  
 
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM27.10
  
 
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM21.38
  
 PB
M Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta47.28
  
 
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM42.52
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK36.62
  
 
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK34.18
  
 =PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF30.99
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia26.65
  
 
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia26.09
  
 
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190038.27
  
 SB
M Vægtkast 11.34 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM16.08
  
 
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK15.37
  
 PB
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta15.03
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK12.88
  
 
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia11.64
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia11.53
  
 
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF10.29
  
 
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK50.03
  
 PB
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM37.91
  
 
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM27.84
  
 PB
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM24.87
  
 PB
M Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM58.03
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK49.80
  
 PB
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK48.05
  
 
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta42.37
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF40.50
  
 PB
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia40.36
  
 PB
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia35.89
  
 
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Mikkel Bach GarbrechtMikkel Bach Garbrecht ('96)Aarhus 190036.65
  
 SB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Mathias Peter KveiborgMathias Peter Kveiborg BAK39.26
  
 
Anders Holm JensenAnders Holm Jensen Esbjerg AM38.88
  
 
Frederik Skov HansenFrederik Skov Hansen ('01)Viborg AM28.18
  
 
Nicco HattesenNicco Hattesen ('02)Esbjerg AM18.33
  
 PB
M Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
Stefan LehnertStefan Lehnert ('99)BAK46.99
  
 PB
Hans BarrettHans Barrett ('99)Esbjerg AM44.90
  
 
Casper JørgensenCasper Jørgensen ('99)Sparta42.59
  
 PB
Emanuel HammannEmanuel Hammann ('99)KIF34.09
  
 
Mathias Aastrup JørgensenMathias Aastrup Jørgensen ('99)IK Olympia30.30
  
 PB
Rasmus JensenRasmus Jensen ('99)BAK29.80
  
 
Martin SkaaningMartin Skaaning ('98)IK Olympia20.78
  
 
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM13.71
  
 
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik13.12
  
 PB
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA11.10
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF10.59
  
 
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM10.46
  
 PB
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia10.03
  
 SB
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 9.35
  
 
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK9.31
  
 
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro9.31
  
 
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta8.03
  
 PB
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF7.45
  
 
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK6.92
  
 
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM15.07
  
 SB
Marie AagaardMarie Aagaard ('96)Odense Atletik 13.05
  
 
Anna Sofia MikkelsenAnna Sofia Mikkelsen ('91)Odense Atletik 11.77
  
 
Fawzie OtourFawzie Otour ('96)Aarhus 190011.53
  
 
Sofie DahlSofie Dahl ('97)Aarhus 190010.56
  
 
Louise OdgaardLouise Odgaard ('93)Sparta9.82
  
 SB
Caroline HansenCaroline Hansen ('95)Esbjerg AM9.27
  
 
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik38.89
  
 
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF29.42
  
 
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 28.54
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA28.10
  
 
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM26.21
  
 
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK24.35
  
 PB
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro24.05
  
 
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK20.67
  
 
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF17.50
  
 
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta15.87
  
 
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
Maria SløkMaria Sløk ('83)Hvidovre AM46.68
  
 SB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Vicki DahlVicki Dahl Stoholm Atletik38.35
  
 
Thea JensenThea Jensen ('99)Hvidovre AM30.88
  
 SB
Amalie Molander PedersenAmalie Molander Pedersen Frederiksberg IF29.11
  
 PB
Lise Lotte JepsenLise Lotte Jepsen Aabenraa IG 29.03
  
 
Mathilde ByrgesenMathilde Byrgesen DELTA28.15
  
 
Laura PauskaLaura Pauska ('99)IK Olympia28.06
  
 
Emilie Mejls RamsgaardEmilie Mejls Ramsgaard ('01)AK Holstebro26.64
  
 
Mette Marie JensenMette Marie Jensen ('01)BAK22.15
  
 PB
Sofie MärcherSofie Märcher Viborg AM20.98
  
 PB
Rebecca NielsenRebecca Nielsen BAK18.76
  
 PB
Cæcilie Højer McClureCæcilie Højer McClure Sparta16.02
  
 
Marie E. Molander PedersenMarie E. Molander Pedersen ('01)Frederiksberg IF12.42
  
 

Seneste resultater

25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon
24.9HerningVestdansk Holdmesterskab for Ungdom
24.9HvidovreAfslutnings kaste 5-kamp