Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: 26.5.2018

M Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Emil NielsenEmil Nielsen ('06)Dybvad IK 8.33
  
 =PB
M Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
August Kirial OlsenAugust Kirial Olsen ('06)Stoholm Atletik21.78
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM20.39
  
 PB
Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 190020.16
  
 PB
Mads FarumMads Farum ('04)SIK8019.93
  
 PB
Magnus Diederichsen JosefsenMagnus Diederichsen Josefsen ('05)Vejle IF19.68
  
 PB
Bjarne KnaufBjarne Knauf ('03)Vejle IF19.61
  
 PB
M Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
Jonas StampeJonas Stampe Rødding Atletik 37.17
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190033.70
  
 SB
Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM25.35
  
 PB
M Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Mads FarumMads Farum ('04)SIK8030.86
  
 PB
Oliver Kirial OlsenOliver Kirial Olsen ('03)Skive AM24.30
  
 PB
Bjarne KnaufBjarne Knauf ('03)Vejle IF17.80
  
 PB
Markus MarkussenMarkus Markussen ('04)Aarhus 190016.81
  
 PB
Tobias Zeeberg PedersenTobias Zeeberg Pedersen ('06)HGF AM15.72
  
 PB
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190013.69
  
 PB
M Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
Jonas StampeJonas Stampe Rødding Atletik 36.49
  
 PB
Anton KühlAnton Kühl ('01)Aarhus 190033.58
  
 SB
M Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM46.31
  
 
Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF42.91
  
 PB
Emil NielsenEmil Nielsen ('06)Dybvad IK 31.83
  
 PB
Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190028.15
  
 PB
Christian Dam PedersenChristian Dam Pedersen ('04)HGF AM28.00
  
 PB
Lehn WildmooreLehn Wildmoore ('03)Aarhus 190027.20
  
 PB
Bertram B. SchlüterBertram B. Schlüter ('05)Odense Atletik 19.40
  
 SB
Jonathan Svenning NielsenJonathan Svenning Nielsen ('06)Odense Atletik 15.00
  
 PB
K Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM8.88
  
 
Frida FrobergFrida Froberg ('05)Aarhus 19007.95
  
 PB
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF6.30
  
 PB
Silje Nyeland SandholtSilje Nyeland Sandholt ('06)Aarhus 19005.52
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF11.18
  
 PB
K Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
Astrid T. ChristensenAstrid T. Christensen ('04)Aalborg AM29.01
  
 
Josefine BromerholmJosefine Bromerholm ('03)Viborg AM26.24
  
 
Katrine FrahmKatrine Frahm ('04)SIK8025.47
  
 
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM24.14
  
 
Camilla HoltCamilla Holt ('05)Randers Freja23.78
  
 PB
Sophia Robbin-CokerSophia Robbin-Coker ('05)AK Holstebro22.89
  
 PB
Thea GuldagerThea Guldager ('04)Aarhus 190022.41
  
 PB
Amalie RudrasingamAmalie Rudrasingam ('03)HGF AM21.74
  
 PB
Mille Lythje EgholmMille Lythje Egholm ('04)SIK8020.65
  
 PB
Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja17.34
  
 PB
Maria Nehls KaasMaria Nehls Kaas ('05)Skive AM17.10
  
 PB
Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF16.32
  
 
Benedicte Bech RasmussenBenedicte Bech Rasmussen ('03)Skive AM16.29
  
 SB
Ida FiskerIda Fisker ('05)Odense Atletik 14.81
  
 PB
Anna DalagerAnna Dalager ('03)Odense Atletik 14.35
  
 PB
Finja KnaufFinja Knauf ('05)Vejle IF13.08
  
 PB
Emma FoldagerEmma Foldager ('04)Viborg AM12.92
  
 SB
K Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
Benedicte Bech RasmussenBenedicte Bech Rasmussen ('03)Skive AM26.88
  
 PB
Lærke Bay SmidtLærke Bay Smidt ('04)HGF AM18.98
  
 PB
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
Sara Kjær AndersenSara Kjær Andersen ('02)Vejle IF40.68
  
 PB
K Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
Alberte GravgaardAlberte Gravgaard ('03)AK Holstebro39.67
  
 PB
Sura Mukasine KanyamagaraSura Mukasine Kanyamagara ('03)Skive AM30.85
  
 PB
Amalie Schade KanstrupAmalie Schade Kanstrup ('03)Viborg AM27.39
  
 
Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 190027.27
  
 PB
Isabella Rengnér FischerIsabella Rengnér Fischer ('04)SIK8026.72
  
 PB
Emma BerntsenEmma Berntsen ('04)Aalborg AM22.24
  
 SB
Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)HGF Atletik21.19
  
 PB
Ida LillebækIda Lillebæk ('05)Vejle IF21.14
  
 PB
Victoria Juul GiessingVictoria Juul Giessing ('05)Aalborg AM20.51
  
 PB
Mie PræstbroMie Præstbro ('05)Vejle IF18.50
  
 PB
Signe FrederiksenSigne Frederiksen ('06)Hvide Sande18.22
  
 PB
Johanna Kreiberg SkouJohanna Kreiberg Skou ('05)Aarhus 190018.00
  
 PB
Fiona Svane MilneFiona Svane Milne ('05)Odense Atletik 16.89
  
 PB
Cecilie Lindgaard JensenCecilie Lindgaard Jensen ('04)Randers Freja16.87
  
 =PB
Caroline Mejdal SvenstrupCaroline Mejdal Svenstrup ('04)Skive AM16.18
  
 PB
Mathilde FoghMathilde Fogh ('05)Randers Freja14.75
  
 PB

Seneste resultater

28.1SkiveIndestævne III (VDMU 800 12-13 og 3000 14-19)
28‐29.1BallerupØst-inde
25.1KøbenhavnKuglestøds Challenge 1
25.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
21.1EsbjergVinterkast
21.1RandersRanders Indoor
21‐22.1AarhusVDMUi
21.1GreveThrowingtime in the snow
21.1HvidovreVægtkast for de stærke
15.1SæbyNålestævne Sæby
15.1HvidovreHvidovre Indoor 2
14.1RandersPVCenter Randers Cup 1
14.1SkiveIndestævne II (VDMU1500 m)
7.1HelsingørKronborg Games 1
31.12HvidovreNytårskast indendørs
31.12KøbenhavnNytårsløbet
29.12AarhusSidste Chancen
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12SkiveSkive Kast 7-22
21.12RønneViking 1000m Juleløb
18.12BallerupJulestævne
17.12RandersVault 2
14.12AalborgAalborg Indoor 2
14.12HelsingørJuleafslutningsstævne
13.12EsbjergHT og DT i kastegården
11.12HvidovreHvidovre Indoor 1
10.12SkiveJulestævne
10.12RandersVault 1
3‐4.12RandersJulegavejagten
2‐3.12DybvadLandsdelsmesterskab Nordjylland
1.12RandersKuglestødsstævne
30.11RandersKuglestødsstævne
26.11SorøPhønix Open
24.11KøbenhavnKIF 3000m aftenstævne
23.11AalborgAalborg Indoor 1
19.11Korsør DM Cross
12.11RandersRegionsfinalen Vest
29.10RandersNåle-/Regionsstævne Østjylland
11.10EsbjergSidste klubstævne
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og Vægt, senior
9.10BagsværdBAC HIA Hammer og vægt flere aldersgrupper
8.10HelsingørAfslutningsstævne
8.10SæbySæby open - Diskoskast
8.10SilkeborgKastestævne i Silkeborg
6.10LyngbyKlubstævne i LÆ og TR
5.10HerlevTrespringsstævne
5.10TårnbyKaststævne
5.10AalborgAalborg Outdoor 4
2.10RoskildeRoar Atletiks 10 år jubilæums stævne
2.10AabenraaSønderjysk Mesterskaber
2.10SilkeborgMidtjyske Mesterskaber
2.10FrederiksbergFIF kastemangekamp
2.10GreveKastestævne
1.10SlagelseMonster 3 kamp
1.10FrederiksbergKlubmesterskab i trekamp for ungdom
1.10EsbjergRegionsstævne
1.10KøbenhavnDM kapgang, langdistance
30.9TårnbyLysstævne
25.9OdenseDM Marathon Masters
25.9OdenseH.C. Andersen Marathon