Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Skive: 17.6.2018
Vælg mænd discipliner
Kuglestød 3.0 kg
Diskoskast 1.0 kg
Diskoskast 1.5 kg
Diskoskast 1.75 kg
Vægtkast 12.5 kg
Vægtkast 11.34 kg
Hammerkast 4.0 kg
Hammerkast 3.0 kg
Hammerkast 5.0 kg
Hammerkast 6.0 kg
Vælg kvinder discipliner
60 m hæk 76.2 cm
100 m hæk 76.2 cm
Diskoskast 0.75 kg
Vægtkast 7.26 kg
Hammerkast 3.0 kg
M Kuglestød 3.0 kg
Finale A
Finale
Adam Sandbjerg Lind
Adam Sandbjerg Lind ('05)
05
Aarhus 1900
10.05
Emil Nielsen
Emil Nielsen ('06)
06
Dybvad IK
9.93
Magnus Diederichsen Josefsen
Magnus Diederichsen Josefsen ('05)
05
Vejle IF
9.65
PB
Cornelius Birk Meissner
Cornelius Birk Meissner ('06)
06
Skive AM
8.59
Niels Skovsgaard
Niels Skovsgaard ('05)
05
Dybvad IK
8.48
Daniel Kylmäluoma Pedersen
Daniel Kylmäluoma Pedersen ('06)
06
Randers Freja
7.46
PB
M Diskoskast 1.0 kg
Finale A
Finale
Lucas Søvang
Lucas Søvang ('03)
03
Aabenraa IG
41.01
PB
Mads Krogsgaard Nielsen
Mads Krogsgaard Nielsen ('04)
04
Aabenraa IG
34.61
PB
Noah Birk Meissner
Noah Birk Meissner ('03)
03
Skive AM
34.47
Magnus Lund
Magnus Lund ('03)
03
Vejen AF
27.70
SB
Lau Gad Akrawi
Lau Gad Akrawi ('04)
04
Esbjerg AM
23.30
PB
Markus Markussen
Markus Markussen ('04)
04
Aarhus 1900
18.62
M Diskoskast 1.5 kg
Finale A
Finale
Rasmus Vestergaard Johansen
Rasmus Vestergaard Johansen ('02)
02
AGF Atletik
36.92
PB
Nicco Hattesen
Nicco Hattesen ('02)
02
Esbjerg AM
33.49
PB
Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen ('01)
01
Aalborg AM
30.33
PB
Sebastian R. Suurballe
Sebastian R. Suurballe ('02)
02
Aarhus 1900
29.95
M Diskoskast 1.75 kg
Finale A
Finale
Magnus Larsen
Magnus Larsen ('99)
99
SIK80
36.08
PB
Jonas Stampe
Jonas Stampe
00
Rødding Atletik
33.32
M Vægtkast 12.5 kg
Finale A
Finale
Jonas Stampe
Jonas Stampe
00
Rødding Atletik
13.00
PB
M Vægtkast 11.34 kg
Finale A
Finale
Nicco Hattesen
Nicco Hattesen ('02)
02
Esbjerg AM
15.64
PB
M Hammerkast 4.0 kg
Finale A
Finale
Lucas Søvang
Lucas Søvang ('03)
03
Aabenraa IG
51.49
PB
Mads Krogsgaard Nielsen
Mads Krogsgaard Nielsen ('04)
04
Aabenraa IG
29.14
Lau Gad Akrawi
Lau Gad Akrawi ('04)
04
Esbjerg AM
24.58
Magnus Lund
Magnus Lund ('03)
03
Vejen AF
22.06
M Hammerkast 3.0 kg
Finale A
Finale
August Kirial Olsen
August Kirial Olsen ('06)
06
Stoholm Atletik
26.84
Adam Sandbjerg Lind
Adam Sandbjerg Lind ('05)
05
Aarhus 1900
22.72
PB
Niels Skovsgaard
Niels Skovsgaard ('05)
05
Dybvad IK
22.26
PB
Emil Nielsen
Emil Nielsen ('06)
06
Dybvad IK
19.98
PB
M Hammerkast 5.0 kg
Finale A
Finale
Nicco Hattesen
Nicco Hattesen ('02)
02
Esbjerg AM
43.61
Thomas Sabro Larsen
Thomas Sabro Larsen ('01)
01
Aalborg AM
32.79
PB
M Hammerkast 6.0 kg
Finale A
Finale
Jonas Stampe
Jonas Stampe
00
Rødding Atletik
36.38
K 60 m hæk 76.2 cm
Vind: +1.0
Finale A
Finale
Vind: +1.0
Victoria Juul Giessing
Victoria Juul Giessing ('05)
05
Aalborg AM
10.83
PB
Sophia Robbin-Coker
Sophia Robbin-Coker ('05)
05
AK Holstebro
11.49
PB
Mathilde Herskind
Mathilde Herskind ('05)
05
SAK77
11.77
PB
Christine Bjerre Jensen
Christine Bjerre Jensen ('05)
05
SAK77
12.11
PB
Cecilie Graversen
Cecilie Graversen ('06)
06
Ringkjøbing IF
12.22
PB
Julie Rasmussen
Julie Rasmussen ('06)
06
Holte Atletik
12.30
PB
Maya Madsen
Maya Madsen ('05)
05
Ringkjøbing IF
13.35
PB
Silje Dalstrup Pedersen
Silje Dalstrup Pedersen ('06)
06
Skive AM
13.69
PB
Ida Damgaard
Ida Damgaard ('06)
06
Ringkjøbing IF
13.96
PB
K 100 m hæk 76.2 cm
Vind: +0.8
Finale A
Finale
Vind: +0.8
Mathilde Kreiberg Skou
Mathilde Kreiberg Skou ('02)
02
Aarhus 1900
14.70
K Diskoskast 0.75 kg
Finale A
Finale
Alberte Gravgaard
Alberte Gravgaard ('03)
03
AK Holstebro
35.65
PB
Josefine Bromerholm
Josefine Bromerholm ('03)
03
Viborg AM
32.06
Rikke Breinholt
Rikke Breinholt ('03)
03
Hvide Sande
30.09
PB
Astrid T. Christensen
Astrid T. Christensen ('04)
04
Aalborg AM
28.67
Emma Berntsen
Emma Berntsen ('04)
04
Aalborg AM
26.03
PB
Katrine Frahm
Katrine Frahm ('04)
04
SIK80
25.72
Isabella Rengnér Fischer
Isabella Rengnér Fischer ('04)
04
SIK80
20.47
SB
Ida Clara Bøgelund Jakobsen
Ida Clara Bøgelund Jakobsen ('04)
04
Aarhus 1900
20.17
PB
Mathilde Agathon Hansen
Mathilde Agathon Hansen ('03)
03
Esbjerg AM
19.10
PB
Emma Sjøberg Wolff
Emma Sjøberg Wolff ('04)
04
Aarhus 1900
18.34
SB
Lizette Nikolajsen
Lizette Nikolajsen ('03)
03
Esbjerg AM
17.56
SB
Martha Qvortrup
Martha Qvortrup ('03)
03
SAK77
16.47
Nanna Lund
Nanna Lund ('04)
04
Esbjerg AM
15.07
SB
K Vægtkast 7.26 kg
Finale A
Finale
Lise Lotte Jepsen
Lise Lotte Jepsen
00
Aabenraa IG
20.69
DUR
PB
Katrine Fjerbæk Olsen
Katrine Fjerbæk Olsen ('01)
01
Skive AM
16.95
Annika Larsen Husted
Annika Larsen Husted
00
Skive AM
14.98
SB
Anne Farum Kristensen
Anne Farum Kristensen ('99)
99
Aarhus 1900
14.79
PB
Sara Kjær Andersen
Sara Kjær Andersen ('02)
02
Vejle IF
14.47
Cathrine Nygaard
Cathrine Nygaard
00
Randers Freja
12.03
PB
K Hammerkast 3.0 kg
Finale A
Finale
Freja Krog
Freja Krog ('01)
01
Aalborg AM
36.79
PB
Katrine Frahm
Katrine Frahm ('04)
04
SIK80
23.52
PB
Head to head
×
Seneste resultater
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne